NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    71
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.810
Поени од реакции
10.423
Реков јас му фали на Лука доминантен центар како шо имаа Џордан и Коби. Како колектив не беа лоши , имаа хемија , али тој беше квалитетот во однос на Селтикс.
А и центри шо има у денешно време па... спојката со Јокич не се дешава , пошо еден мора да попушти да го напушти својот тим.
Многу пари се во прашање, не знам дали таму ќе можи воопшто да се состави тим околу нив во тој случај. Еве Далас со тоа е соочен моментално, а и Њујорк е во иста каша... ако продолжи договори на Боги и Хартештајн веќе влегва во опасна зона пошто посекако ќе продолжи договор на ОЏ + сакаат еве и на Брансон да му го реобноват ради то шо е малку платен за квалитетот шо го покажа (мислам дека 100 милки му е сегашниот договор).

Така да, заебани комбинации се тоа од финансиски аспект, од играчки ако беа заедно имаа да доминираат офанзивно против било кој во лигата.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.810
Поени од реакции
10.423

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.669
Поени од реакции
2.651
18ка !!! :uzi:

АГОНИЈАТА И ДЕПРЕСИЈАТА Е ЗАВРШЕНА !! Уште од дете од 2008ма чекам на овој подем, особено последниве години кога беа толку блиску, но сепак толку далеку. Таа 2022 со Голден Стејт, ренесансата на Стеф Кари и веќе моментално непостоечкиот Ендру Вигинс ( СВЕ ДА ТИ ЕБАМ бај д веј ), ги оддалечи и ги отцепи крилјата на младиот тим на Бостон.

Мора да се напомене, а гледам дека никој не го спомнува ЏО МАЅУЛА. ТРЕНЕРОТ НА БОСТОН, ШТО ВСУШНОСТ НЕМАШЕ НИ ДА БИДЕ ТРЕНЕР ПО СКАНДАЛОТ НА ИМЕ УДОКА. Човекот кој е сакан и почитуван од цел тим и заеднички беше избран да е нов тренер, секако под препорака воглавном од Бред Стивенс, а Бред Стивенс унапреден во GM. Ненормалните добри потези во последниве 2 години, особено ова лето со трејдовите за Холидеј и КП, мозаикот беше оформен целосно и резултатот одма се виде.

Ненормално агресивни во одбрана, трчаат, рипаат, шутираат, тимски цела регуларна и цел плејоф, апсолутно заслужена 18ка. Тргнете од фактот што, кога ги интервјуираа на подиумот кај трофејот, требаше скоро пола тим да даде изјава а не само финалниот МВП - Џејлен Браун, но поентата ми е што ТИМСКИ одиграа над сите очекувања, дури и Дерик Вајт или Џру Холидеј да добиеа ФАЈЛНС МВП ќе беше заслужено, ненормално добро сплотени, акциите на врвно ниво, тимскиот дух секогаш победува и се надевам дека летово ќе го задржат скроз истиот состав со некое додатно играче од клупа.

илз те молам вака јавно, избриши го мислењето за идна година само, за да ми потрае среќава и радоста повеќе од само оваа година.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.670
Поени од реакции
3.796
Слаб глумец.
Сакаше КД да го емитира.

Тешка мувла од личност е Тејтум, се од некој копира нешто. Ова од КЏ, тоа на Кање, пробуваше нешто од Коби да копира при сликaњето, маицата која ја носел Коби на тренинзи у Бостон, Кари она шо го изјавил пред 2 години у финалето... Само едно нешто е препознатливо за него, тој грдиот шут шо изгледа како да го боли кога шутира.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.507
Поени од реакции
5.801
Мене само не ми е јасно зашто не зема Тејтум МВП? Не дека лошо играше Браун далеку од тоа.

Али серијава ја тепаа најмногу ради Тејтум, поточно неговата одбрана у првите утакмици. Башка што последнава истури и беше боље од Браун. Мислам дека ова ќе остане Игудала тип на МВП, може било ок у моментот али после неколку години друг ќе биде муабетот.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.669
Поени од реакции
2.651
Мене само не ми е јасно зашто не зема Тејтум МВП? Не дека лошо играше Браун далеку од тоа.

Али серијава ја тепаа најмногу ради Тејтум, поточно неговата одбрана у првите утакмици. Башка што последнава истури и беше боље од Браун. Мислам дека ова ќе остане Игудала тип на МВП, може било ок у моментот али после неколку години друг ќе биде муабетот.
И јас помислив дека ќе биде Тејтум, но како што пишав погоре абе ич не е ни битно, и Дерик Вајт и Џру Холидеј и Хорфорд кој сакаше и да биде, апсолутно не е битно. Според мене можеби Браун освои поради дефанзивата над Лука, 3/35 ми се чини дека беше Лука за три поени во последните 3 меча.. офанзивно исто така прикажа многу голема смиреност и пред се зрелост и напреднување во неговата игра за разлика од минатите две сезони.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.507
Поени од реакции
5.801
И јас помислив дека ќе биде Тејтум, но како што пишав погоре абе ич не е ни битно, и Дерик Вајт и Џру Холидеј и Хорфорд кој сакаше и да биде, апсолутно не е битно. Според мене можеби Браун освои поради дефанзивата над Лука, 3/35 ми се чини дека беше Лука за три поени во последните 3 меча.. офанзивно исто така прикажа многу голема смиреност и пред се зрелост и напреднување во неговата игра за разлика од минатите две сезони.
Лука беше дупка затоа што игра повреден а не е спотап шутер и нема мид рејнџ пост игра.

Мислам дека мора да работи на ова ако сака да може да игра а да не се троши многу.

Пример Јокич, Коби па и Леброн не за џабе го имаат мид рејнџ фејдавеј у арсенал, некад мора да си ефективен и без да дриблаш 10 секунди секој напад.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
477
Поени од реакции
1.594
wowow jakiot draft koj sekoja godina stanuva se pojeziv i nisto ne nudi od mladi igraci duri ni ishajpani, anonimus do anonimus bato. Tocno 0 evropejci ili se izvinuvam najverojatno @Tonchie ke go gleda ovoj epski draft koj site edvaj cekame da go prespieme so zadovolstvo
Другар јас само пишав дека за брзо е драфтот,а тоа што играчи ќе има не сум запознаен.Ме интересира Бруни каде ќе иде и кој ќе го собере,по мене не треба да е во прва рунда,ама маркетингот околу него си го прави своето.
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
937
Поени од реакции
1.412
wowow jakiot draft koj sekoja godina stanuva se pojeziv i nisto ne nudi od mladi igraci duri ni ishajpani, anonimus do anonimus bato. Tocno 0 evropejci ili se izvinuvam najverojatno @Tonchie ke go gleda ovoj epski draft koj site edvaj cekame da go prespieme so zadovolstvo
Ti aber nemas sto pisuvas.
Koj bese lani prv pik na draftot ?
Da ne bese Victor Wembanyama ?

Ovaa godina isto za prv pik proektiran e nekojsi centar od Francija.
Ke bide mnogu interesno koja ekipa ke go draftne Broni i sto ke se desava ponatamu, dali ke se spojat so LBJ.
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
417
Поени од реакции
871
Ti aber nemas sto pisuvas.
Koj bese lani prv pik na draftot ?
Da ne bese Victor Wembanyama ?

Ovaa godina isto za prv pik proektiran e nekojsi centar od Francija.
Ke bide mnogu interesno koja ekipa ke go draftne Broni i sto ke se desava ponatamu, dali ke se spojat so LBJ.
dase nasalime malce be brat neli gleas temava e vo faza pred umiranje, ja drzime u zivot kolku tolku
 

Kajgana Shop

На врв Bottom