Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    677

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.267
Поени од реакции
11.813
Размена на погинати
Москва доби 32 тела, Киев 221.

Интересно гледале дронови едно друго, потепале 5000.000 Руси ама некако размениве секогаш се со огромен сооднос во спротивност на нивните тврдења.

Дури и со заробени е истата ситуација кога разменуваат.
Автоматски споено мислење:

Ах да. Путин ги изјасни Руските услови за примирје денеска.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.272
Поени од реакции
40.050
можеме да претпоставиме кој ќе биде одговорот на условите.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.758
Поени од реакции
9.881
Размена на погинати
Москва доби 32 тела, Киев 221.

Интересно гледале дронови едно друго, потепале 5000.000 Руси ама некако размениве секогаш се со огромен сооднос во спротивност на нивните тврдења.

Дури и со заробени е истата ситуација кога разменуваат.
Автоматски споено мислење:

Ах да. Путин ги изјасни Руските услови за примирје денеска.
можеме да претпоставиме кој ќе биде одговорот на условите.

Ахахахааа

Одговорот гласи: Сисајте :pusigo:


П.с
Се покакаа нешто лајнава фашистички во Харковско и Вовчанск..Или ми се причинува..А нели запнаа мужите на Харков јако.. :eek:
1200-1300 мртви дневно и тони изгубена опрема изгледа дека е тешко прифатливо и за шизофреничарскиот мозок на вашиот Папа смрдљив..Јбг,ај нареден пат.
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.972
Поени од реакции
30.711
Уште продуцирани руски видеа.




 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.154
Поени од реакции
12.639
Ахахахааа

Одговорот гласи: Сисајте :pusigo:


П.с
Се покакаа нешто лајнава фашистички во Харковско и Вовчанск..Или ми се причинува..А нели запнаа мужите на Харков јако.. :eek:
1200-1300 мртви дневно и тони изгубена опрема изгледа дека е тешко прифатливо и за шизофреничарскиот мозок на вашиот Папа смрдљив..Јбг,ај нареден пат.
Стрико, вистина е тоа што викаат дека си ги јадел сникерс наопаку, ти било убо коа горниот дел ти е на јазикот?

guinness-world-record-snickers-ft-blog0120-4-3a796956b92d48a599e8b1165af54c5a.jpg
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.379
Поени од реакции
36.308
Украина ако беше прокси на русија, имаше да му го начука на нато во европа сосе мадиња.
Беше. Ама Русија ја изгуби и сеа и е лут непријател. Кој доби а кој изгуби од тоа, настрана од Украина?
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.154
Поени од реакции
12.639
Беше. Ама Русија ја изгуби и сеа и е лут непријател. Кој доби а кој изгуби од тоа, настрана од Украина?
Значи Украина го брани НАТО?
Во тој случај Варшавскиот пакт ако влезел во конфликт со НАТО, матер ќе им ебел на западна европа...
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
888
Поени од реакции
3.526
❗ British Foreign Minister Cameron proposes to detain tankers carrying Russian oil. In an interview with the Corriere della Sera newspaper, he proposed blocking them in Italian ports.

"We need to hunt for everything - money, oil, gas, ships - everything that allows the Russian war machine to work," Cameron said. He also stated the need to impose sanctions on companies from other countries, such as Israel, Kyrgyzstan, China and Turkey, allegedly supplying the Russian Federation with dual-use materials.

Eте колку се очајни, на цел свет ќе ставале санции :icon_lol:
Паѓаат влади како круши низ ЕУ.
Бтњ Во Холандија се формира нова влада Вилдерс не е премиер ама има најмногу министарства.
Дел од програмата на новата влада на кратко се:
Фак воук булшит.
Фак ислам.
Депортација на се козоебачко.
Враќање на максимална брзина на автопат на 130км на час, до сега беше 100 мах ограничување претходно донесено од глупа либтардија јар така помалку се загадувало.
Градење секоја година на 100 000 нови бау
Градење нуклеарни централи и одјебување на зелени глупости ветерници и сл.
Фак веф.
Подршка за фармерите, и укинување на сите даноци наметнати од претходната влада.
Излагање од шенген гранична зона и самостојно регулирање на миграција.
Поблиски односи со Кина Русија исток
Самостојна надворешна политика......
.......
Исто ќе се деси и низ други земји во западна Европа.
Германија десни
Франција десни
......

И се тоа нема никава поврзаност со Русија конфликтот во Украина санции...
Автоматски споено мислење:

Еве сеа гледам Косово ставило санции на Русија и Иран уште на кина да и акнат санции и готови се :LOL:

The "Government" of so-called Kosovo on Thursday approved the package of sanctions against the Islamic Republic of Iran and the new package of sanctions against the Russian Federation.
Автоматски споено мислење:

:LOL:

Saudi Arabia's 50-year-old petrodollar agreement with the United States has expired, with no new agreement in place. Saudi Arabia will now sell oil in multiple currencies, including the Chinese RMB, Euros, Yen, and Yuan, instead of exclusively in US dollars.
 
Последно уредено:
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.379
Поени од реакции
36.308
Значи Украина го брани НАТО?
Во тој случај Варшавскиот пакт ако влезел во конфликт со НАТО, матер ќе им ебел на западна европа...
Не ме интересира, шта би било - кад би било. Сега каква е ситуацијата? Кај се земјите од Варшавскиот Пакт? Кај е Украина што со векови беше руска земја? Со кој војува Украина?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.272
Поени од реакции
40.050
Не ме интересира, шта би било - кад би било. Сега каква е ситуацијата? Кај се земјите од Варшавскиот Пакт? Кај е Украина што со векови беше руска земја? Со кој војува Украина?
Со туѓо оружје против својата татковина.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.154
Поени од реакции
12.639
Не ме интересира, шта би било - кад би било. Сега каква е ситуацијата? Кај се земјите од Варшавскиот Пакт? Кај е Украина што со векови беше руска земја? Со кој војува Украина?
Сега ситуацијата е очајна. После Украина, единствена пречка према западна европа ќе биде Полска, останатото не знае ни што пол е, а не па да војува...
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.182
Поени од реакции
942
Сега ситуацијата е очајна. После Украина, единствена пречка према западна европа ќе биде Полска, останатото не знае ни што пол е, а не па да војува...
Нема потреба да одат на Полска, опни му максимална цена на нафта и нека свират после.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom