Фан клуб - РК Вардар

Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.084
Поени од реакции
2.046
Претпоставувам јапан ќе оди на кратка печалба таму и после ќе потпише за некој европски клуб. Како и да е, толку беше од неговата епизода во Вардар.
Жалосно, без него пак ќе треба да градиме тим од нула.
Ништо не правиме ни годинава, тим не се составува во август.
-не мора да значит дека немат да се вратит кај вас пак,можеби за плеј офот come back?
 
Член од
19 април 2023
Мислења
179
Поени од реакции
209
-не мора да значит дека немат да се вратит кај вас пак,можеби за плеј офот come back?
Не биди смешен .Кувајтскиот клуб го откупува за доста солидна сума за да го препушти на друг.Дури и ми смета што некој мисли дека е смак света ако си замина ,какви играчи беа и отидоа и пак клубот стои на нозе.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.573
Поени од реакции
3.887
Од тоа што ми кажаа пред неколку недели има замена за Јапонецот доколку си отиде, и таа замена не е Танкоски, што не значи дека и него нема да го потпишеме.
Кој луд би поверувал дека Танкоски е замената за Јапан? Во овој случај 2 нови доаѓаат.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.680
Поени од реакции
8.544
Штета за Јапан! Ретки се таквите средни бекови, со таа брзина и прегледност. Само типчето нема 35 години за да игра во факинг Кувајт. Мислев дека е многу поамбициозен,ама ако му се игра во Кувајт тоа е. Тамо и со 20% од себе ќе биде најдобар:). Сеа да видиме како ќе се одреагира на ова. Ако Танковски биде замената еби му мајката. Не сакам да помислувам на тоа сценарио, колку и да верувам дека Танковски ќе крене форма кај нас.Од друга страна никако да слушнеме инфо дека Гојковиќ и Бакар си заминуваат. Ваљда ќе има новости набрзо.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.289
Поени од реакции
1.749
Сигурно 300.000€+ сезоната му е во Кувајт познавајќи ги платите, реално беше да си замини и тие 40.000€ не делуват реално дека не би платиле вашите.
 
Член од
13 август 2019
Мислења
492
Поени од реакции
2.555


Не беше лош играч едно време додека беше репрезентативец, сега искрено не знам во која форма е, само знам дека е далеку од достојна замена за Косуке....
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.358
Поени од реакции
4.020


Не беше лош играч едно време додека беше репрезентативец, сега искрено не знам во која форма е, само знам дека е далеку од достојна замена за Косуке....
Ова ли е јаката замена на Јапан што се најавуваше на форумов? :tapp:
 
Член од
23 март 2017
Мислења
346
Поени од реакции
601
Ова ли е јаката замена на Јапан што се најавуваше на форумов? :tapp:
Замена за Гојкович :)))))))
Го има гледано некој типов? Барем да е малку подобар од Карапалески и трупот Гојкович.
 
Последно уредено:
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.573
Поени од реакции
5.717
Јас искрено првпат слушам за овој играч , Борко додека ги најде јаките спонзори ке почне сезоната , се тркаме со времево ...

31 година има играчов , претходно играл за просечни клубови , доаѓа од екипата на Чурго , чекеј уште еднаш ке пишам ЧУРГО ..

Ми го расипаа денот со овој ако стварно е замена за јапонецот :oops:
 
Последно уредено:
Член од
13 август 2019
Мислења
492
Поени од реакции
2.555
Ова ли е јаката замена на Јапан што се најавуваше на форумов? :tapp:
Значи полека, се чекаат уште парите, се во свое време ќе биде, од сигурни луѓе е Борко > Ал Келафи :pos: :vozbud:
 
Член од
12 ноември 2020
Мислења
37
Поени од реакции
108
Da se nadovrzam za wildcard i muabetot. Spored mene ova e listata za sezonava za LS:

1. Kielce
2. Pick Szeged
3. Nantes
4. Dinamo B
5. Zagreb
6. Porto
7. Elverum
8. Pelister
9. Fredericija
10. Tatran Presov
11. Bidacoa Irun
12. Kadeten

Od 7 wc sto ke se podelat, prvite 6 ekipi na spisokov skoro pa sigurno ke imaat prolaz u LS sledna sezona.
Dali Pelister ke uspee da gi skine Elverum ili Fredericija koi imaat jako lobi kako skandinavci ostanuva da vidime, ali toa im e mnogu tesko. Cisto se somnevam deka Tatran, Bidacoa, Kadeten imaat nekakva sansa pred Pelister.
 

Attachments

Член од
13 август 2019
Мислења
492
Поени од реакции
2.555
Да пишувавме на Инстаграм на ракометари дали сакаат да дојдат да играат во Вардар, како што им пишува малиот Штерјев на пола Европа, мислам дека ќе успеевме барем Лазар Кукиќ да го донесеме место братов Крсманчиќ :D
 
Член од
13 август 2019
Мислења
492
Поени од реакции
2.555
По мене Пелистер ќе влезе со сигурност во групите од ЛШ. Може и Порто да извиси. Кои се португалците па две екипи да имаат во ЛШ.
Порто ќе добие, јас би рекол дека посериозен противник на Еурофарм им се Кадетен, него Елверум, ама ајде да видиме...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.573
Поени од реакции
5.717
Значи полека, се чекаат уште парите, се во свое време ќе биде, од сигурни луѓе е Борко > Ал Келафи :pos: :vozbud:
Милијарда на Х.М може се чека :LOL:
( ја најави од друга земја)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom