Сакам да знам!

Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.965
Поени од реакции
5.072
Исти курац ти е, гужви во сезона ќе имаш исто, оди Томпа-Келебија ако не ти се чека, мада патот ти е знатно полош.
Јас секогаш минувам на Хоргош, чекањето ќе го предремиш во кола и ќе му дајш на жена ти да си игра кумплунг, прва, кочница едно 2-3 саати :D
Го видов и тој премин, али ја загледав и комбинацијата преку Шид на Осијек па од таму малце регионален пат па на Е73. Е сеа и ривјус читав за овој паралелниов на Хоргош, што викаш ти, исти ужас. Абе женава ќе стиска на кумплунг, ама децава ќе нема на што па на глава ќе ми стиснат. До Кечкемет лагани развод.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.968
Поени од реакции
11.019
Го видов и тој премин, али ја загледав и комбинацијата преку Шид на Осијек па од таму малце регионален пат па на Е73. Е сеа и ривјус читав за овој паралелниов на Хоргош, што викаш ти, исти ужас. Абе женава ќе стиска на кумплунг, ама децава ќе нема на што па на глава ќе ми стиснат. До Кечкемет лагани развод.
Ако си со деца скроз те разбирам, сепак оди на Келебија.
Шид имам врвено еднаш со комбе и не вратија, као демек бил само за тешки возила дрн дрн, бев во време на корона и овие ајваните изгледа не искешираа (пошто бев со српско комбе) па игри без граници, после погоре помина па влезе Хрватска, излезе на Удвар (кај шо уствари сакаш и ти), вервај кукала ти мајка нагоре после кога ќе фатиш по тие селата во Маџарска. Јас би ја возел исклучиво по автопат, ако морам воопшто.

Така да, според мене бегај на Томпа, а посекако разгледај и по групи на фб кој каде и како поминал. Во сезона Хоргош ти е 3 саати минимум чекање (ако имаш среќа).
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.621
Поени од реакции
7.248
Го видов и тој премин, али ја загледав и комбинацијата преку Шид на Осијек па од таму малце регионален пат па на Е73. Е сеа и ривјус читав за овој паралелниов на Хоргош, што викаш ти, исти ужас. Абе женава ќе стиска на кумплунг, ама децава ќе нема на што па на глава ќе ми стиснат. До Кечкемет лагани развод.
Ilu odsh na Backi breg. Samo pazi koga stasuvash mislam deka do pred 2 godini raboteshe samo do 20:00h.
Inace jas samo na Tompa-Kelebija vrvam.
Horgosh dva pati pomisliv ama koga poglednav na kameri vednash go zaboraviv.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.968
Поени од реакции
11.019
Ilu odsh na Backi breg. Samo pazi koga stasuvash mislam deka do pred 2 godini raboteshe samo do 20:00h.
Inace jas samo na Tompa-Kelebija vrvam.
Horgosh dva pati pomisliv ama koga poglednav na kameri vednash go zaboraviv.
Да, така е тој навечер и можда исто му е добра опција ако е со деца за најмалку чекање, од сите три сепак најлош е патот таму.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.621
Поени од реакции
7.248
Да, така е тој навечер и можда исто му е добра опција ако е со деца за најмалку чекање, од сите три сепак најлош е патот таму.
Za kelebija od srpaka strana e sreden so obikolnicata. Vo Ungarija zavisi koja relacija ce ja fatish.Taa najgornata shto izleguva nad Budimpeshta e najdobra. Stalno prazna i kako pista
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.965
Поени од реакции
5.072
Ќе да биде Келебија со преспивање на Палич па со Господ напред после до Карлови Вари очи ќе си извадиме во кола, ама тоа е.
Автоматски споено мислење:

Za kelebija od srpaka strana e sreden so obikolnicata. Vo Ungarija zavisi koja relacija ce ja fatish.Taa najgornata shto izleguva nad Budimpeshta e najdobra. Stalno prazna i kako pista
На која траса мислиш? Да не одам до Сегед за е75?
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.292
Поени од реакции
5.260
Го видов и тој премин, али ја загледав и комбинацијата преку Шид на Осијек па од таму малце регионален пат па на Е73. Е сеа и ривјус читав за овој паралелниов на Хоргош, што викаш ти, исти ужас. Абе женава ќе стиска на кумплунг, ама децава ќе нема на што па на глава ќе ми стиснат. До Кечкемет лагани развод.
Не знам на каде ќе тераш ама ако веќе идеш преку Хрватска види го и Сот-Илок граничен премин. Сум го терал со камион за време на божиќните празници кога имаше гужва на Батровци и Шид.

Тоа е над Шид две села, па искачаш Илок, Вуковар, Осјек.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.621
Поени од реакции
7.248
Ќе да биде Келебија со преспивање на Палич па со Господ напред после до Карлови Вари очи ќе си извадиме во кола, ама тоа е.
Автоматски споено мислење:



На која траса мислиш? Да не одам до Сегед за е75?
Prijatele 1500km, palish vozish,zastanuvanje samo za mochanje, 17 saati.
Автоматски споено мислење:

Vozhish preku M6 i 55ka vo sluchaj da si odish vo Ludnica vreme 19-20 ili 26-27 Juli.
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.965
Поени од реакции
5.072
Не знам на каде ќе тераш ама ако веќе идеш преку Хрватска види го и Сол-Илок граничен премин. Сум го терал со камион за време на божиќните празници кога имаше гужва на Батровци и Шид.

Тоа е над Шид две села, па искачаш Илок, Вуковар, Осјек.
Сега гледам, не ми одговара преку Хрватска да одам. Ќе застанам за преспивање кај Суботица па од таму ќе пичам на Келебија.

Prijatele 1500km, palish vozish,zastanuvanje samo za mochanje, 17 saati.
Абе се тоа супер, само по тебе пошто веројатно ја возиш трасава, на која релација мислеше. Дали да се иде по Е75 од Келебија или по некоја друга. Јас последен пат кога одев од Сегед нагоре на автопатот петљата за исклучување на обиколница пред Будимпешта, 2 саати метро по метро се влечкавме. Ако можам таа гужва да ја избегнам со алтернативен пат до Будимпешта би било добро.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.621
Поени од реакции
7.248
Сега гледам, не ми одговара преку Хрватска да одам. Ќе застанам за преспивање кај Суботица па од таму ќе пичам на Келебија.



Абе се тоа супер, само по тебе пошто веројатно ја возиш трасава, на која релација мислеше. Дали да се иде по Е75 од Келебија или по некоја друга. Јас последен пат кога одев од Сегед нагоре на автопатот петљата за исклучување на обиколница пред Будимпешта, 2 саати метро по метро се влечкавме. Ако можам таа гужва да ја избегнам со алтернативен пат до Будимпешта би било добро.
Prochitaj pogore ushte ednash, go editirav postot.
Vo Avstrija AKO ima guzhva od Wien do granica guzhva vozish na Eisenstadt

Na mobilen instalirash WAZE i gi aktivirash vo Poddesuvanjata site Vignette i uzhivash
 
Последно уредено:

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.667
Поени од реакции
11.374
Кои банки имаат најмали камати за потрошувачки кредит?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.598
Поени од реакции
749
Кои банки имаат најмали камати за потрошувачки кредит?
Најдобар одговор на ова прашање ќе си го најдеш самиот, на интернет сите банки се рекламираат колкави им се каматните стапки, само треба внимателно да видиш колкав период ти даваат фиксна камата а потоа им се зголемува најчесто се движат 5,5% за првите 2 години и после тој период до 11% во Македонија имаш 5-6 банки Стопанска , НЛБ, Комерцијална, Шпаркасе, Халк и зависи каде ја примаш платата тука добиваш некој поен помалку ако ја зимаш платата во таа банка или појди дирекно во сите банки и информирај се
 

Kajgana Shop

На врв Bottom