Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 септември 2019
Мислења
1.558
Поени од реакции
3.810
Не им се даваат 40к, а уста одма отворија да лапнат 10к за таа позајмицата..
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.546
Поени од реакции
5.555
Пред 10 години Вардар - Фленсбург ЛШ 1/4 , бев на утакмицава во Борис и мое мислење е дека ова е најдобра атмосфера во сала на која сум бил , во моментот на пресвртот мислам дека трибините ке се срушеа :) ..(штета само што не поминавме понатаму)

Кој сака да се присеќа еве ви линк , со пренос на алфа со наш коментатор , гледајте од 2.55 минута салата се тресе а овој првиот што искача за на терен голманов Малумбрес од Вардар го заборави и подарокот , ежење :)



 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.747
Поени од реакции
6.166
Пред 10 години Вардар - Фленсбург ЛШ 1/4 , бев на утакмицава во Борис и мое мислење е дека ова е најдобра атмосфера во сала на која сум бил , во моментот на пресвртот мислам дека трибините ке се срушеа :) ..(штета само што не поминавме понатаму)

Кој сака да се присеќа еве ви линк , со пренос на алфа со наш коментатор , гледајте од 2.55 минута салата се тресе а овој првиот што искача за на терен голманов Малумбрес од Вардар го заборави и подарокот , ежење :)



Каков ролеркостер на емоции беше оваа утакмица, на крај не попарија, на сите како да ни се сруши светот, испаднавме само поради поголемиот број на голови на Фленсбург на гостински терен, таа сезона станаа шампиони на Европа, со Барса се вратија од -7 во полуфинале, Гландорф даде гол во последна секунда за продолженија, на крај на пенали тепаше Фленсбург.

Тука еруптираше вулканот, на Европа и дадовме знак што следи наредните сезони, тоа што го доживеавме во годините што следеа е историја која многу клубови со векови сонуваат да ја доживеат.
 
Член од
7 јули 2023
Мислења
12
Поени од реакции
78
Какво доживување беше општо цела таа сезона, дај боже уште еднаш во животов да може да искусиме тоа. Со татко ми имавме купено сезонска, блок М4, ред 3 седишта 12 и 13, монтажната трибина под Комити. Речиси сите што бевме таму имавме купено сезонска, навивавме секоја утакмица заедно, незаборавно искуство сите десетина утакмици. Скоро секоја утакмица се тресеше трибината, ама да баш на таа мислам дека ке се срушеше. Се беше спремно за славје тогаш, памтам имаше и едно илјада балони горе на кровот на салата, ние се договараме сите заедно да одиме за Келн, ама се случи тоа што се случи, среќа па следните години си наплативме дупло :)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.190
Поени од реакции
5.365
Честито Europa League во групна фаза.
Доби Пелистер wild card па Вардар игра директно? Не ги испратив најдобро математиките за годинава во врска со наши претставници. Алкалоид сега останува во ЕХФ куп или оди на квалификации во Европа Лига?
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.082
Поени од реакции
2.042
Пред 10 години Вардар - Фленсбург ЛШ 1/4 , бев на утакмицава во Борис и мое мислење е дека ова е најдобра атмосфера во сала на која сум бил , во моментот на пресвртот мислам дека трибините ке се срушеа :) ..(штета само што не поминавме понатаму)

Кој сака да се присеќа еве ви линк , со пренос на алфа со наш коментатор , гледајте од 2.55 минута салата се тресе а овој првиот што искача за на терен голманов Малумбрес од Вардар го заборави и подарокот , ежење :)



Три пати ја прегледав утакмицата,,,топ атмосвера,едни од најдобрите судии судеа ама кога се ломеше утакм имаше две ситуции удар во лице над Карачич и не санкционирааа немаше Вар...некои ситници одлучија,Вардар играше ко Магдебург денес без класичен лев бек,
убај спомени
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
649
Поени од реакции
2.416
Ако ви дадат вајлд карта, браво ама да поработи тој вашиот менаџмент на асални засилувања и нормален тренер, за да може да се прикажете во добро светло, истото важи и за нас.Па ајде наскоро зашто да не и два тима во ЛШ од Македонија.
 
Член од
23 март 2017
Мислења
344
Поени од реакции
600
Ако е точно солидно да се засилиме и да идеме на фајнл фор
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.546
Поени од реакции
5.555
Не правете пред време спектакли бидејки конкуренцијата за ЛШ околу вајлд карта е огромна(мислам на овие фановите од Пелистер што тука пишуваат) .

Во моментов нема ништо официјално со оглед дека ЕХФ на 19 јуни имаат состанок а на 21 јуни ке се објави кои клубови ке добијат вајлд карта за во ЛШ..
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom