Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.282
Поени од реакции
16.309
Со Азир Алиу како директор на МЕПСО ќе ја направиме Македонија повторно горда.
Све са тоа кадри што ќе работаат за доброто на народот.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
172
Поени од реакции
404
Ова е една од најголемите глупости, ама тоа е кога го гледате оној шутракот на Алфа и го читате Љупче Златев на фејсбук

Пуцко ги снабдува скоро сите државни институции, еве ти само во последниот период некој од нив

Прегледај го приврзокот 419670
Да ти кажам право Љупчо, па и Алфа ми се доста антипатични. Инаку да сите соработуваат со Пуцко, само кога е во прашање Димче Енвероџин тогаш за него нема проблем :D
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.739
Поени од реакции
4.351
Ми фали да знам кое виски го пие Кано во моментот, и каква била вчерашната махи махи во Манила.
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
606
Поени од реакции
1.897
na odmor sum do nekade 20ti juli, i so ogled na toa sto pretezno ke bidam na more (ke plovam niz mediteranot) nema da sum mnogu aktiven ovde. eve ater za tebe pisuvam ovde denes ali imaj na um i ne mi zameruvaj sto nema da mozam odma da ti odgovoram.
Попопо, широко друже сопартиец. Ајде не те дирам, одмарај се, секако ќе ти треба кога ќе се вратиш да ги браниш „нашиве предавници“ или барем да ми посочиш кога ќе почне тоа доброто да се дешава, не сум злопамтило ја ама ти реков дека ќе те држам за збор, ја ќе посочувам негативно, јебига таков човек сум, чаша повеќе празнa, а ти ќе ми посочуваш што е позитивно и различно па здравје за 4 години ќе ремизираме дали пак ќе гласаме за ВеМеРо.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.513
Поени од реакции
36.095

...законските измени биле работени со поддршка од меѓународни партнери и се дел од ИПА програмата на Европската Унија.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.672
Поени од реакции
5.294

...законските измени биле работени со поддршка од меѓународни партнери и се дел од ИПА програмата на Европската Унија.
"Меѓународни партнери" со албански експерти ... ни скроија 20 министерства на никаков буџет.

Пак ќе се задолжуваме кај тие "меѓународни партнери" со уште поголема камата ;)
Дури диши овде народ.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.513
Поени од реакции
36.095
ВМРО-ДПМНЕ има 58 пратеници, ДУИ 19, СДСМ 18, Вреди 13, Левица и ЗНАМ по 6, ако Законот за реорганизација на министерства со ,,За" изгласаа 88, а против 18 СДСМ + 6 Левица=24,
од 120 пратеници - 24 = тоа се 96
од 96- 88 кои биле ,,ЗА" каде се другите 8 пратеници кои според претсметкава се од Европски фронт?
...нели ДУИ склучи договор со Х.Мицковски?

...според сево ова ДУИ воопшто не гласал, тоа се тие 8 пратенички гласа што фалат, а гласаа ,,ЗА'" од нивната коалиција Европски фронт, а тоа се тие другите Бошњаци, Турци и оној од ДПА, не знам зошто тоа јавно не се прецизира!
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.941
Поени од реакции
17.759
Mozi se ispotreseni, mozi doprva ke se ispotresuvaat. Mozi i nema. Koj da gi znae, a i so e bitno toa sega, so vi menva ?
Zamina vozot oddamna, toa se obiduvam celo vreme da vi go dolovam. Nekoi pred nekolku godini predizvika sled na nastani i rezultatot od tie nastani go gledame vo megjuvreme.
Prasanje e koj smetame deka gi pocna i ucestvuvase vo tie nastani, im dade celosna poddrska itn itn ili da skratam koj e kriv, kon koj treba da se pokaze so prst. Za drugo sega e vekje kasno.
Mojot stav okolu toa koj e kriv i kon kogo treba da se pokaze so prst e manje vise poznat.
Sega mozi ti si imas drug krivec na um ali bilo kako bilo , sega isto vi se fakja, zaminata e rabotata vekje, rimpapa ne ja poprava povekje.
Автоматски споено мислење:


To e diskutabilno ali kolku clenstvoto i simpatizerite na segasna levica ja zasraa republikata voopsto ne e ni za diskusija. Napravija steta kolku site drugi zaedno pomnozeno so 10 :toe:
De, tie 20k na levica imaa tolku kriticna uloga za opatanokot na drzavata vo 2016, pa napraile 10 pati pogolema steta? Imase tuka eden kup likovi koj vlijaea da se zasere rabotata 100 pati poise nego niv. Mislam nema potreba da gi nabrojuvam.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.672
Поени од реакции
5.294
Добро, знаете дека со една изборна единица најмногу ќе изгубат албанците?
Свесни ли сте дека е против македонскиот народ овој моментален модел?

Ја разбирам членови на Вмро да бранат партиски одлуки. Ама не по секоја цена, т.е. по цена на македонецот гласач.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.941
Поени од реакции
17.759
Гледате како кога имаат некој заеднички интерес одма наоѓаат заеднички јазик.

Владата на мицко ќе си добие министерства и така ќе има повеќе простор за прераспределба на ресори во коалицијата, повеќе функции и плус повеќе простор за вработување нови партиски ботови по министерствата.

ДУИ ќе си добијат комисии и плус некои други работи за кои не знаеме а се договарани у 4 очи.

Уште не седнати по фотељите, вмровчињата разочарани :icon_lol:
Tesko deka vmrovcite se razocarani. Razocarani se odredna brojka na moroni so ne go predvidoa ova, iako bese 1 u 1.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.121
Поени од реакции
8.404
Со Азир Алиу како директор на МЕПСО ќе ја направиме Македонија повторно горда.
да бидеме искрени јас навивам МЕПСО да го води некој неспособен, не знам каков е Азир Алиу, али ако е неспособен тогаш супер, кога ќе ми текне кој партиски копилња се вработуваа таму само ради партиски книшки, баш сакам тоа МЕПСО да заврши како и Македонски пошти и слични пропаднати, па да ги видам тогаш во која мајкина тогаш ќе одат, зш за друго ништо не ги бива освен за пушење курој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom