Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.134
Поени од реакции
2.853
Eve ushte eden Avtomat poln so Chorci.
Nema potreba da dojdat na vlast za da gi gledame. Sami si kazhuvaat i denes deka ne se nishto podobri.

Ce glasame 20 Pratenici AKO GLASATE EDNA IZBORNA.
KURVI so stil
Ќе ви дадеме шанса да ја спроведете програмата (реорганизација на министерства) само не одете да коленичите кај Дуи да им исполнувате нови каприци кои не се во интерес на Македонците. Е сега „патриотите“ на батерии од Дпмне го избраа второто поголемо зло
Што е проблемот ако Левица даде условена подршка, не значи дека ако се опозиција за се треба да бидат против ?

Продолжете со тоа сите се исти, нека си останат дпмне/дуи + албанците на власт никако подршка на трета опција од млади непокварени луѓе па после чудете се зошто од државата сите избегаа и зошто наталитетот е помал од морталитетот
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.672
Поени од реакции
5.294
Се дур не дојде Левица на власт. Ќе пропаѓа оваа држава...

Додека не се освести народецов дека личниот интерес не треба да биде побитен од државниот, ќе продолжи ова лимбо.

#КакоДоСега
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.542
Поени од реакции
36.117
А што, не смее опозиција да критикува позиција?

Да не го има во некој закон на Вмро со Дуи и тоа донесено. Па да ги ловат ко у трети свет кој ќе го искритикува даскалот?

Јака демократијава , у старт...
...смее како не, но не овие исти компримитирани личности кои конкурираат за претседател на СДСМ, тие всушност го направиле најлошото што може да се направи за Македонија, а сега го кажуваат спротивното од тоа што самите го правеле во Власта и дојде државата до ова дереџе, СДСМ ако сака да опстане треба да ги одбие овие исти кадри за прв човек на СДСМ.
 
Член од
24 април 2024
Мислења
469
Поени од реакции
888
Се дур не дојде Левица на власт. Ќе пропаѓа оваа држава...

Додека не се освести народецов дека личниот интерес не треба да биде побитен од државниот, ќе продолжи ова лимбо.
Држава имаше, а борците од Левица решија дека треба да ја срушат заедно со копитарот муртински оти беа опресирани. :pos:

Амар Мециновиќ најави борба против режимот на ВМРО-ДПМНЕ.
Црна се чума зададе там долу в Македонија, Левица ќе се бори против режим.
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
610
Поени од реакции
1.906
Бреееј ама се дебатира за Левица, секој нивен член, секоја изјава, чешлање на цела историја... Човек да помисли они се власт 34 години во државава.
Не бе брат, грешка си. Секоја дискусија, секој глас и време потрошено за нив „је узалуд вам труд свирачи“. Дечките се куртони, шарени, вакви, онакви ама какви и да се, едини се што зборат за македонецот реално. Затоа и форумов е станат канцер, го читавме Кано со денови, страници и страници испишан текст како Мицко е премногу паметен политичар за сега да го снема од форумов.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.388
Поени од реакции
6.863
Ќе ви дадеме шанса да ја спроведете програмата (реорганизација на министерства) само не одете да коленичите кај Дуи да им исполнувате нови каприци кои не се во интерес на Македонците. Е сега „патриотите“ на батерии од Дпмне го избраа второто поголемо зло
Што е проблемот ако Левица даде условена подршка, не значи дека ако се опозиција за се треба да бидат против ?

Продолжете со тоа сите се исти, нека си останат дпмне/дуи + албанците на власт никако подршка на трета опција од млади непокварени луѓе па после чудете се зошто од државата сите избегаа и зошто наталитетот е помал од морталитетот
1. Ne sum jas za vmro tuku za chesno zboruvanje
2. Nemoj da menuvash tema, tuku da si Kazhish deka se ISTI KURVI. Kako i VMRO.
3. Ako mislam deka NESHTO ( 20 pratenici) e POGRESHNO ne davam poddrshka NIKAKO a ne VAKA ako mozham da go naplatam!!!
Автоматски споено мислење:

Се дур не дојде Левица на власт. Ќе пропаѓа оваа држава...

Додека не се освести народецов дека личниот интерес не треба да биде побитен од државниот, ќе продолжи ова лимбо.

#КакоДоСега
Koga LEVICA ce dojde na vlast KUR ce se trese. A drzhavava ce propajga SE dodeka Narodot ne go ZEMI STAPOT v raka i ne im se iznamava na toa KURVITE PREDAVNICI.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.225
Поени од реакции
661
Левица не е како другите партии по своето внатрепартиско функциониеање!
Си има внатрепартиска хиерархија која членовите си ја почитуваат!
Со самото зачленување во Левица се стекнува левичарски грб, кој членовите треба да знаат да го почитуваат!
Еден за сите, сите за еден!
Другарувањето во Левица мене ми е многу интересно и забавно а воедно и преку тоа другарување се стекнувам со вештини и знаења кои ги нема никаде на друго место а поготово во училиштата.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.542
Поени од реакции
36.117
E tochno toa ti kazhuvam, Levica se za 20 ministerstva ama samo ako im se ispolnat zhelbite.
Znach so toa i samite se kurvi
...точно така, но не да им се исполнат желбите туку тие условуваат за да бидат ,,ЗА" и тоа е тоа курвинското, ако си наместо како личност (партија) за тоа што си против ќе бидеш против, а не да условуваш и ако го добиеш условувањето, како? ќе си ги прекрши сопствените принципи и тогаш ќе биде ,,ЗА" и тоа ли е во ред?
сега со дилот со ДУИ,
...може ли со име да се назначи кои тоа членови од ДУИ се?
го читавме Кано со денови, страници и страници испишан текст како Мицко е премногу паметен политичар за сега да го снема од форумов.
...многу сте лоши, што ако има здравствени проблеми?
... па, ништо не кажувате ниту за членовите кои до сега ги немаше тука ама преку ноќ се активирале или со нови профили САМО на ова тема, барем Кано постира и на други теми.
 
Последно уредено:
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.014
Поени од реакции
4.573
Се дур не дојде Левица на власт. Ќе пропаѓа оваа држава...

Додека не се освести народецов дека личниот интерес не треба да биде побитен од државниот, ќе продолжи ова лимбо.

#КакоДоСега
Нема гласачи кои би гласале за Левица, гласачите во државава си гледаат национални интереси а Димче сака некој да гласа за Амар и Реџеп, а комунизмот кај овој народ веќе не мине.
 
Член од
24 април 2024
Мислења
469
Поени од реакции
888
Не бе брат, грешка си. Секоја дискусија, секој глас и време потрошено за нив „је узалуд вам труд свирачи“. Дечките се куртони, шарени, вакви, онакви ама какви и да се, едини се што зборат за македонецот реално. Затоа и форумов е станат канцер, го читавме Кано со денови, страници и страници испишан текст како Мицко е премногу паметен политичар за сега да го снема од форумов.
Видовме како се изборија за Македонецот, мајка му ебаа и нему и на државата. И кога некого го ставате во пост имајте доблест да го тагнете, ебаве девичарите.
@kano
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.826
Поени од реакции
6.923
Видовме како се изборија за Македонецот, мајка му ебаа и нему и на државата. И кога некого го ставате во пост имајте доблест да го тагнете, ебаве девичарите.
@kano
Оу па ДПНЕ во овие 33 години гледаме колку ја оправи државата. :kuracc:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.787
Треба Дпмне да се испотресени што уште неформирана влада им се измочаа на сите неопределени што ги гласаа на избориве. И Сдс беа вака арогантни мислеа вечно ќе трае подршката од меѓународниот фактор и ќе ги одржат на власт ама затоа дојдоа на 18 пратеници
Mozi se ispotreseni, mozi doprva ke se ispotresuvaat. Mozi i nema. Koj da gi znae, a i so e bitno toa sega, so vi menva ?
Zamina vozot oddamna, toa se obiduvam celo vreme da vi go dolovam. Nekoi pred nekolku godini predizvika sled na nastani i rezultatot od tie nastani go gledame vo megjuvreme.
Prasanje e koj smetame deka gi pocna i ucestvuvase vo tie nastani, im dade celosna poddrska itn itn ili da skratam koj e kriv, kon koj treba da se pokaze so prst. Za drugo sega e vekje kasno.
Mojot stav okolu toa koj e kriv i kon kogo treba da se pokaze so prst e manje vise poznat.
Sega mozi ti si imas drug krivec na um ali bilo kako bilo , sega isto vi se fakja, zaminata e rabotata vekje, rimpapa ne ja poprava povekje.
Автоматски споено мислење:

Оу па ДПНЕ во овие 33 години гледаме колку ја оправи државата. :kuracc:
To e diskutabilno ali kolku clenstvoto i simpatizerite na segasna levica ja zasraa republikata voopsto ne e ni za diskusija. Napravija steta kolku site drugi zaedno pomnozeno so 10 :toe:
 
Последно уредено:
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.014
Поени од реакции
4.573
Да им дадеме на наредни избори 80 пратеници, и онака сдс се растури, па да видиме дали ќе им дадат нешто на качаците.
Безрбетници.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom