Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.701
Поени од реакции
11.116
Abe se znaese ova, 2004ta buchko ni eba majkata so podelbata i ne dokusurija i vmro i sds. Dodusa sds ispadna apla albanska partija, im dade se a ovie prodolzuvaat po toj trend. Sega sledi samo poloso.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.759
Поени од реакции
4.479
Ми фалат некои про-вмровски твитер профили, дали почнаа да ги гасат полека или што е работава.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Ццццц каков почеток на "спасителите"...Африм Гаши спикер во собрание. Време е и овие за 4 години да идат во вечните почивалишта заедно со сдс, а некои нови луѓе да ги заменат нивните места.
За 4 години многу сра*а може да се случат, дури не си ја добијат.
Наздравје косовска платформа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.359
Поени од реакции
81.646
Уриме за утепаните пензионери кои шиптаpите дпне ги прелажаа дека се "патриоти" и тие тупоглавци во најголем дел им поверуваа
у право си владе
требеше да продужат да гласаат за европска иднина
Автоматски споено мислење:

Abe se znaese ova, 2004ta buchko ni eba majkata so podelbata i ne dokusurija i vmro i sds. Dodusa sds ispadna apla albanska partija, im dade se a ovie prodolzuvaat po toj trend. Sega sledi samo poloso.
не беше на Бучко тоа

На Амбасада беше таа работа, многу им беше битно да се напраи таа поделба.
За да можат Албанците да имаат пратеник со 6000, а каурите да мора со 12000. Како што е денес.
Бучко беше послушен алат.

Затоа пред референдумот САД не призна под уставно име (за потоа со сите сили да не тера да го смениме).
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
994
Поени од реакции
3.981
у право си владе
требеше да продужат да гласаат за европска иднина
Не знам кај го виде лудиот битолчанец си помешал нешто веројатно, но мртва трка е кој е поголем штетник меѓу сдс и дпне а они нека продоложат да ги гласаат тие две партии вечно дури и Албанија и Молдавија не не престигнат
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.102
Поени од реакции
2.074
Прва седница на странски јазик, мицко шиптаpот си ја тера агендата
затоа сме ние овде да ги потсетиме НЕБАЊАНИТЕ дека едина МАКЕДОНСКА ПАРТИЈА остана Левица
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.229
Поени од реакции
3.042

Прв и последен пат како сум гласал за кандидат на Дпмне, наредни избори нека одат на Али да му го дудлаат за цензус да направи. До тогаш слободно нека продолжат со приказните за бојкотирање додека си ги чачкаат анусите со Гаши, Касами, Меџити и компанија

Убаво им ја залепи Апасиев дека избраа избраа тиранска/косоварска платформа, или подобро речено ја продолжија онаа на Сдс
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
994
Поени од реакции
3.981
тоа е наративот, потпуно исто
само у обратна насока
Наративот е многу прост, едноставен и недвосмислен, дпне и сдс се една и иста партија која глумат лудло дека се противници и 30 години работат за шиптаpски интереси и против Македонија, сите економски и социјални резултати до сега ќе го потврдат тоа
 
Член од
24 октомври 2023
Мислења
37
Поени од реакции
120
Левичари власт само на форум кајгана може да видете во животот, не се стресирајте и запалите си еден џоинт да ве опушти дур дркате на црвената петокрака и сликата од тито закачена во соба :pos:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.359
Поени од реакции
81.646
Наративот е многу прост, едноставен и недвосмислен, дпне и сдс се една и иста партија која глумат лудло дека се противници и 30 години работат за шиптаpски интереси и против Македонија, сите економски и социјални резултати до сега ќе го потврдат тоа
секако дека не мислев на тој дел од постот
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.863
Поени од реакции
36.604
blaga retardacija e da smetash
...ај собери си ги за себе епитетите што си научил на улица, ако знаеш да дискутираш, дискутирај, вакво однесување кога ме цитираш, во иднина ќе ти го пријавувам за лично вреѓање!
Честито превод во собрание :ROFLMAO:
...па што честиташ, преводот во Собранието не е од сега, сефте! :toe:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.543
Поени од реакции
40.523
Тоа што го продадоа комуњарите не се враќа назад дечки. И Давкова гледам легна на брашното.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom