Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.687
Поени од реакции
21.663
Во Драчево некој Торбеш почнал да собира потписи за да се срушел крстот. :ROFLMAO:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.837
Поени од реакции
23.384
ueh beee Shpresa :sekcza:

Ајмо уриме @Sussaro.
Реков јас, под итно мора оваа приштинизација да дојде и кај нашиве шпањолки и тоа со државни пари ако треба. Не дека не знаев и од други, ама скоро мои роднини беа пред некој ден во Приштина, ги прашав колку були видоа ми рекоа една единствена. Сите жени биле со цицките и газовите надвор. Македонските шиптaри се најшиптaри од сите шиптaри. Жени се полесна мета за дешиптaризација поради природната инклинација да не ги боли многу патка за некакви си норми, традиции, образи и систем на вредности освен ако не се приморани за тоа. Маж е статистички поприврзан за систем на вредности во случајов џамии, орли, кечиња, традиционализам и слично. Жена сака да тресе цицки во клуб, да се снима за социјални мрежи, да и клаваат лајкови и во инбокс неброено мажи да и пишуваат па она кој сака тој ќе го удостои, останатите само и ја пумпаат вредноста на капиталот наречен пичка. Кога тој шејтански прокулински микс ќе и ги отвори очите слепени од забуленост, џамија, 4 ѕида, чување на свекрва и машина за приплод, враќање назад нема.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.264
Поени од реакции
5.278
Од луѓе што живеат таму, некој сопственик на месарница.
Уште ли со овие местенки, така запаливте све муслиманско во Прилеп и Битола, сега не можете лојално да му конкурирате на торбешот и ќе му измислите прикаски.
Автоматски споено мислење:

Во Драчево некој Торбеш почнал да собира потписи за да се срушел крстот. :ROFLMAO:
Квалитетно и евтино месо држи вредниот торбеш, сакате да го елиминирате со вакви нелогични прикаски, како тоа потписи да собере во Драчево каде муслиманите се премалку, и што тоа се покренало во државата со потписи ? ЛАГА каурска.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.687
Поени од реакции
21.663
Уште ли со овие местенки, така запаливте све муслиманско во Прилеп и Битола, сега не можете лојално да му конкурирате на торбешот и ќе му измислите прикаски.
Автоматски споено мислење:



Квалитетно и евтино месо држи вредниот торбеш, сакате да го елиминирате со вакви нелогични прикаски, како тоа потписи да собере во Драчево каде муслиманите се премалку, и што тоа се покренало во државата со потписи ? ЛАГА каурска.
Така ми кажаа, ако ме лажат мене тогаш јас ве лажам вас. Врска немам ни кој е човекот ни што прави но ете ти изгледа знаеш за кој станува збор. :toe:

Ако има некој од тој дел од Скопје нека каже дали е вистина или не.

Едит: За конкуренција врска немам, единствено нешто што знам за Драчево е дека Дениел се наоѓа таму и тоа поради постовите на Диле во темата за ресторани во Македонија (те Скопје пред да го сменат).
 
Последно уредено:
Член од
24 август 2017
Мислења
374
Поени од реакции
887
Уште ли со овие местенки, така запаливте све муслиманско во Прилеп и Битола, сега не можете лојално да му конкурирате на торбешот и ќе му измислите прикаски.
Автоматски споено мислење:



Квалитетно и евтино месо држи вредниот торбеш, сакате да го елиминирате со вакви нелогични прикаски, како тоа потписи да собере во Драчево каде муслиманите се премалку, и што тоа се покренало во државата со потписи ? ЛАГА каурска.
Od koga pa torbesh drzit slanina pa da mi zboris za kvalitet, ae bezi tamo jajte pilci, ebate pilko eden
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.264
Поени од реакции
5.278
Така ми кажаа, ако ме лажат мене тогаш јас ве лажам вас. Врска немам ни кој е човекот ни што прави но ете ти изгледа знаеш за кој станува збор. :toe:

Ако има некој од тој дел од Скопје нека каже дали е вистина или не.
Не знам кој е, не верувам да е толку глуп работејќи во Драчево да собере потписи за да се сруши крст во Драчево.
 
Член од
29 март 2024
Мислења
385
Поени од реакции
773
Во Драчево некој Торбеш почнал да собира потписи за да се срушел крстот. :ROFLMAO:
Тој што му го искршија дуќанот? Нека собира слободно :D
Тоа во зајас нека собира потписи, не во Македонски општини.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom