ТИФОМАНИЈА!

Член од
10 септември 2016
Мислења
9.263
Поени од реакции
18.796
Од независна Битола, Горан Македонија ја освои :D:D
Кога можеше пред неколку сезони пола трибина да навивала за Силекс во сред Ново Лисиче, зошто да не може и некој од Куманово да навива за Пелистер него ли за Вардар :icon_mrgr:
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.564
Поени од реакции
16.400
Кога можеше пред неколку сезони пола трибина да навивала за Силекс во сред Ново Лисиче, зошто да не може и некој од Куманово да навива за Пелистер него ли за Вардар :icon_mrgr:
Kaj го најде Куманово, отсекогаш имале нетрпеливост со Скопјаните. :pos: :pos: :pos:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.263
Поени од реакции
18.796
Kaj го најде Куманово, отсекогаш имале нетрпеливост со Скопјаните. :pos: :pos: :pos:
Се повеќе и повеќе луѓе од Куманово навиваат за Вардар, едно е нетрпеливост со главниот град, во Србија го имаш истото тоа но пак каде и да гостуваат Гробари и Делије се знае кој доминира на стадион. Во последните години Вардар направи мал бум и тоа посебно кај помладите, со што со првите фудбалски резултати ќе се види и таа бројка која ќе доаѓа од внатрешноста, иако и сега многу деца од истокот оделе и одат на Вардар.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.896
Вие најјубо да се мобилизира и барем еден спортски колектив да фатите таму бизнисмени градоначник за уши и да инвестирате во Кошарка или Ракомет , батали Пелистер Вардар, оти тие шо во се за српски клубови а ги има поќе се резултат шо немате никаков спорт , а едно време имавте и навивачи ама тие шо ви беа меѓу главните се врзани тесно со една партија и сега прат филмој и се шлепат со ФФМ , е тие ви уништија групата и имате минус 1 локал патриотизам.

А тој шо го спомнуваш не е србоман него силум прилика случајно оддамна со други дечки така еднаш заминаа Белград и се запознаа со некој од делии и тогаш има пријателски односи и оди со нив и низ Европа на натпревари на Звезда и фудбал и кошарка .

Како и да е јасно е дека Велес не можи да навива за Пелистер не ни треба , треба да си навива за Борец , а има дечки од Велес шо на интересни и битни утакмици на Пелистер иделе/идат за Пелистер ради блиски пријателски односи со поединци.

kakvi cudni tipovi imate na tribina... edni jadat amburgeri, drugi slucajno so delije shetaat niz evropa, treti se narkosi i pijanici spored vasata uprava... crtan film karakteri :pos:
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
393
Поени од реакции
2.231
So da kazi ke reci ne se slusase ama za toa nie so gledavme na stream I tv ubo se slusase samo naseto navivanje top bese I brutalno(samo mali prekini dva ,tri se vidoja za znameto imase nesto mestenje i edna kavga so obezbeuvanjeto ili dzandarite )za plus slikite gledam top ekipa na ova gostuvanje samo navivaci site mazista a ne deca a receno e I prethodno Struga,Ohrid,Prilep,Kicevo,Kavadarci se nasi gradoj sega e na red Veles da mu go zemime I da se shirime na kaj Kumanovo I drugite na istok
Steta so mnogu brzo se napraj razlia na rakometo za da bidi po interesno I pederski so na krajot najuboto navivanje I proslava ne ja dadoja na TV go prekinaa nejse top so eden avtobus I site drugi so koli

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Јако те дрма странсково пиво изгледа, наброја повеќе градови од луѓе што сте просек на утакмица.
 
Член од
18 март 2019
Мислења
437
Поени од реакции
1.981
Ко ќе ги тепет по други градој се обична публика, кај шо не ги чепкат никој се Чкембари, окс.
Ги видовме околу сала колку беа “навивачи” од нив. Ниту еден реквизит од Чкембари, во сите шо беа дојдени пред вас, а то беше 3/4 од копот. Толку големи навивачи беа шо пола од нив не вервам дека знаеја дека имат друга група во Охрид, во кортеото наше завршија и се стаписаја, среќа нашава група е далеку израсната во аспект на кодекси и никој не беше чепнат.
За навивањето немам шо да кажам, секоја чест на менталитетот шо истиве овие луѓе изгрмеа, а навиваја и самостојно пред вие да влезите. Да беше обратен резултатот ќе беше скрос друга песна и немаше глас да се чует од 70% од копот таму.
До 8:8 имаше одлично навивање и кај нас, навиваше и цела сала, ко се одлепи резултатот веќе падна цела еуфорија кај Охриѓани и тогаш Битолчани настапија.

ПС. Некој спомна сме се пцуеле пред 2/3 сезони, а сега било пријателска атмосфера. На почетокот ко се пееше Лихнида, немаше битолчанец шо не пееше, покажаја огромен респект, не знам кој нормален би ги пцуел тие луѓе.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.084
Поени од реакции
6.112
Ко ќе ги тепет по други градој се обична публика, кај шо не ги чепкат никој се Чкембари
Кај некогаш се тепани Битолчани???? Чкембари никаде не се, ама ај и Битолчани кај се тепани?
Ниту еден реквизит од Чкембари, во сите шо беа дојдени пред вас
На ова ќе ти одговорам само со сликата од твојот претходник шо трескаше ваква глупост ко тебе....чии се тие шалој?
Не знам зошто вакви муабети тепате, не велам сите беа ултрас од тој коп, но двотретинско мнозинство имавме вчера во копот :)
Не сакам да навлегвам во никакви дискуси со охриѓани, ама човече, "секоја чест на менталитетот на симпатизерите што гремеа"...како не се срамиш од ова реченица, па лани за купот и повеќе битолчани од вчера имаше во Охрид ама Чкембари немаше и пееа нешто???? Грмеа? Титула во Битола се крена без Чкмбари пред 4.000 луѓе после 18 години, всала беше ко на погреб. За вчера на ЧКЕМБАРИ само капа до под да спуштите и да не се глупирате со вакви текстови каде едина намера ви е да ја намалите вредноста на нашето вчерашно издание. Беше всала, си ја сети сопствената немоќ на домашен терен, немој да те јади гневот. Немаш потреба, не сме сега ривали за вакви работи да се објаснуваме. ШТЕТА голема е шо немаме сеуште редовни видео записи од вакви утакмици. Вртат низ нетот неколку клипчина ама не можам да ги постирам, па да ми покажиш каде на друго место "симпатизерчина" изгубени во превод така навиват. На крај не сведовте дека само едниот бус што беше беа навивачи :)
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
47
Поени од реакции
223
Кај некогаш се тепани Битолчани???? Чкембари никаде не се, ама ај и Битолчани кај се тепани?

На ова ќе ти одговорам само со сликата од твојот претходник шо трескаше ваква глупост ко тебе....чии се тие шалој?
Не знам зошто вакви муабети тепате, не велам сите беа ултрас од тој коп, но двотретинско мнозинство имавме вчера во копот :)
Не сакам да навлегвам во никакви дискуси со охриѓани, ама човече, "секоја чест на менталитетот на симпатизерите што гремеа"...како не се срамиш од ова реченица, па лани за купот и повеќе битолчани од вчера имаше во Охрид ама Чкембари немаше и пееа нешто???? Грмеа? Титула во Битола се крена без Чкмбари пред 4.000 луѓе после 18 години, всала беше ко на погреб. За вчера на ЧКЕМБАРИ само капа до под да спуштите и да не се глупирате со вакви текстови каде едина намера ви е да ја намалите вредноста на нашето вчерашно издание. Беше всала, си ја сети сопствената немоќ на домашен терен, немој да те јади гневот. Немаш потреба, не сме сега ривали за вакви работи да се објаснуваме. ШТЕТА голема е шо немаме сеуште редовни видео записи од вакви утакмици. Вртат низ нетот неколку клипчина ама не можам да ги постирам, па да ми покажиш каде на друго место "симпатизерчина" изгубени во превод така навиват. На крај не сведовте дека само едниот бус што беше беа навивачи :)
Одма ќе ти дам демант, лани за купот во Охрид ако прајме муабет за утакмицата со вардар беше цела прва екипа на трибини кога глумевте бојкот, и ако не ме лази сеќавањето имаше и ударен чкемари, после тоа лично бев во сала во битола кога се креваше титулата после цели 18 години салата ви грмеше незнам шо ти е муабетов дека било ко на кино.
Бидете малку реални не измислувајте само во ваша шолза да оди муабетот.
 
Член од
18 март 2019
Мислења
437
Поени од реакции
1.981
Кај некогаш се тепани Битолчани???? Чкембари никаде не се, ама ај и Битолчани кај се тепани?

На ова ќе ти одговорам само со сликата од твојот претходник шо трескаше ваква глупост ко тебе....чии се тие шалој?
Не знам зошто вакви муабети тепате, не велам сите беа ултрас од тој коп, но двотретинско мнозинство имавме вчера во копот :)
Не сакам да навлегвам во никакви дискуси со охриѓани, ама човече, "секоја чест на менталитетот на симпатизерите што гремеа"...како не се срамиш од ова реченица, па лани за купот и повеќе битолчани од вчера имаше во Охрид ама Чкембари немаше и пееа нешто???? Грмеа? Титула во Битола се крена без Чкмбари пред 4.000 луѓе после 18 години, всала беше ко на погреб. За вчера на ЧКЕМБАРИ само капа до под да спуштите и да не се глупирате со вакви текстови каде едина намера ви е да ја намалите вредноста на нашето вчерашно издание. Беше всала, си ја сети сопствената немоќ на домашен терен, немој да те јади гневот. Немаш потреба, не сме сега ривали за вакви работи да се објаснуваме. ШТЕТА голема е шо немаме сеуште редовни видео записи од вакви утакмици. Вртат низ нетот неколку клипчина ама не можам да ги постирам, па да ми покажиш каде на друго место "симпатизерчина" изгубени во превод така навиват. На крај не сведовте дека само едниот бус што беше беа навивачи :)
Не ме болит нишо, знаев деќа ке изгубиме. Тебе те болет факти шо немат да ви помимит кревањето до воблаци, за ПРЕДОБРО издание шо се исшлепавте на битолска публика.
Не навлегвам веќе во безпотребна дискусија само одговори ми, ако паднеа 10 реквизити, а можеше многу лесно, тогаш од Чкембари ќе беа или жени и деца ќе беа тепани?
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.084
Поени од реакции
6.112
Одма ќе ти дам демант, лани за купот во Охрид ако прајме муабет за утакмицата со вардар беше цела прва екипа на трибини кога глумевте бојкот, и ако не ме лази сеќавањето имаше и ударен чкемари, после тоа лично бев во сала во битола кога се креваше титулата после цели 18 години салата ви грмеше незнам шо ти е муабетов дека било ко на кино.
Бидете малку реални не измислувајте само во ваша шолза да оди муабетот.
ЕДЕН, Е Д Е Н немаше ни од прва ни втора ни трета екипа всала за купот лани а не па транспарент.
Еве ја утакмицата со Тиквеш, кажи ми само која минута се навиваше??? Подолго од 30сек. ако најдиш пеење/скандирање частам. Небитно, шо сакате мислете, не се обидувајте напразно да ја намалите вредноста на вчерашното издание. Ајде заеби муабетот, ако си навивач ќе ја знајш разликата ако си симпатизер џабе само дискутирам со тебе.
Автоматски споено мислење:

Не ме болит нишо, знаев деќа ке изгубиме. Тебе те болет факти шо немат да ви помимит кревањето до воблаци, за ПРЕДОБРО издание шо се исшлепавте на битолска публика.
Не навлегвам веќе во безпотребна дискусија само одговори ми, ако паднеа 10 реквизити, а можеше многу лесно, тогаш од Чкембари ќе беа или жени и деца ќе беа тепани?
Ако паднеше една пцовка а не реквизит, знајш шо ќе ви се десеше? Не тепај глупи муабети
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
672
Поени од реакции
1.261
IMG_7398.jpeg IMG_7397.jpeg
sam si odgovori
nezz so se prevozbudi tolku pa ne tepale po drugi gradoj pa nez ke pagale rekviziti
steta so nemase sliki od vlezot vo ohrid pa da vidime kako licese a ako mislis deka bevme 70 dusi se lazis ne ti jas svakam poentata iskreno
a i da poarno ke bidi da ne vlegvate vo ne potrebni diskusi
p.s da ne se svakame gresno jas ne tvrdam deka imase samo ckembari vo kopot
 
Член од
18 март 2019
Мислења
437
Поени од реакции
1.981
Прегледај го приврзокот 413928Прегледај го приврзокот 413929
sam si odgovori
nezz so se prevozbudi tolku pa ne tepale po drugi gradoj pa nez ke pagale rekviziti
steta so nemase sliki od vlezot vo ohrid pa da vidime kako licese a ako mislis deka bevme 70 dusi se lazis ne ti jas svakam poentata iskreno
a i da poarno ke bidi da ne vlegvate vo ne potrebni diskusi
p.s da ne se svakame gresno jas ne tvrdam deka imase samo ckembari vo kopot
Не мислам дека бевте 70 души, ама на гла да застаните и 360 да се вртите немат да ме убедите дека појќе од 30% во копон се Чкембари шо биле кај вас вкоп поќе од 2 пати минативе неколку сезони.
Дур беше нерешено пола трибина кај нас беше станата и навиваше, шо да речам сеа ние 700 души бевме?
ПС. Прошли викенд се жалевте дека во СК ви тепале обична публика и имаше слики со таблички, до толку ако се запнавте за то дека никаде влакно не ви фалит.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
672
Поени од реакции
1.261
Не мислам дека бевте 70 души, ама на гла да застаните и 360 да се вртите немат да ме убедите дека појќе од 30% во копон се Чкембари шо биле кај вас вкоп поќе од 2 пати минативе неколку сезони.
Дур беше нерешено пола трибина кај нас беше станата и навиваше, шо да речам сеа ние 700 души бевме?
ПС. Прошли викенд се жалевте дека во СК ви тепале обична публика и имаше слики со таблички, до толку ако се запнавте за то дека никаде влакно не ви фалит.
dobro ok tvoe pravo tvoe mislenje nema so da ti se dokazva/me kako so si mislsis taka
tablicata od sk e na pavle i petar
atanasievic ako ne znajs igraci od rk pelister pa ti kako sakas natamu pozdrav
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2019
Мислења
128
Поени од реакции
559
Кај некогаш се тепани Битолчани???? Чкембари никаде не се, ама ај и Битолчани кај се тепани?

На ова ќе ти одговорам само со сликата од твојот претходник шо трескаше ваква глупост ко тебе....чии се тие шалој?
Не знам зошто вакви муабети тепате, не велам сите беа ултрас од тој коп, но двотретинско мнозинство имавме вчера во копот :)
Не сакам да навлегвам во никакви дискуси со охриѓани, ама човече, "секоја чест на менталитетот на симпатизерите што гремеа"...како не се срамиш од ова реченица, па лани за купот и повеќе битолчани од вчера имаше во Охрид ама Чкембари немаше и пееа нешто???? Грмеа? Титула во Битола се крена без Чкмбари пред 4.000 луѓе после 18 години, всала беше ко на погреб. За вчера на ЧКЕМБАРИ само капа до под да спуштите и да не се глупирате со вакви текстови каде едина намера ви е да ја намалите вредноста на нашето вчерашно издание. Беше всала, си ја сети сопствената немоќ на домашен терен, немој да те јади гневот. Немаш потреба, не сме сега ривали за вакви работи да се објаснуваме. ШТЕТА голема е шо немаме сеуште редовни видео записи од вакви утакмици. Вртат низ нетот неколку клипчина ама не можам да ги постирам, па да ми покажиш каде на друго место "симпатизерчина" изгубени во превод така навиват. На крај не сведовте дека само едниот бус што беше беа навивачи :)
Гнев мојт да те јадит ак испадниш послаб од група шо е послаба од твојата реално. Неби навлегвел кој мислам дек се послаби од мојава група.
А исто уш помалце мислам имат потреба да се дискутират дали биле Чкемабри , обична публика. Сите навиваа и то е то.
Све најубо супер утакмиче.
 
Член од
18 март 2019
Мислења
437
Поени од реакции
1.981
Ако паднеше една пцовка а не реквизит, знајш шо ќе ви се десеше? Не тепај глупи муабети
Шо ќе ни се десеше? Ради то шо немат зла крв последниве години ви беше дозволено така да се истоварите. 500 души со платени карти од пред 3 дена останаја надвор, зш им се даде предност на битолчани да влегват први. Инаку ќе си дојдевте 70 души, ние ќе си идавме 50 души кај вас и ќе се пцуевме до бескрај преку полиција. Бидете благодарни и немат потреба од толку силење. Убо пиша дечкото погоре супер утакмица беше, дај боже да сме и ние на ваше место во иднина па да не остајте да дојме колку шо сакаме во БТ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom