Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    673
Член од
6 февруари 2022
Мислења
863
Поени од реакции
3.481
Vidi, na temava ima dosta crno na belo dokumentirano od 2014ta do sea. Primer tripl x ti lajknal, a on mi se smeese i posle placese koa begaa rusite kako dupnati lani. Ne ocekuvav deka Rusite kje prezemat pak iniciativa, toa mi e utka samo.
Zemi proceslaj po drugite clenovi, pa da analizirame. Primer gags, eden od retkite pro ruski clenovi bez mentalno rastrojstvo na temava, vikase deka Ukraina kje padne za 3 dena. A zamisli drugive so pisuvale.
Не постои сценарио на овој свет каде што Украина воено ќе ја порази Русија, Русија не само Украина туку плеска 40+ држави одеднашка, тоа е реалноста што вас учк робовите ви е тешко да ја прифатите.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.881
Поени од реакции
17.710
Не постои сценарио на овој свет каде што Украина воено ќе ја порази Русија, Русија не само Украина туку плеска 40+ држави одеднашка, тоа е реалноста што вас учк робовите ви е тешко да ја прифатите.
Ne ni analiziram takvo scenario. Megjutoa Ukraina ne mora voeno da ja porazi rusija za da pobedi.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Vidi, na temava ima dosta crno na belo dokumentirano od 2014ta do sea. Primer tripl x ti lajknal, a on mi se smeese i posle placese koa begaa rusite kako dupnati lani. Ne ocekuvav deka Rusite kje prezemat pak iniciativa, toa mi e utka samo.
Zemi proceslaj po drugite clenovi, pa da analizirame. Primer gags, eden od retkite pro ruski clenovi bez mentalno rastrojstvo na temava, vikase deka Ukraina kje padne za 3 dena. A zamisli drugive so pisuvale.
Ај да не го разглобувам постов реченица по реченица…
А баш и ме мрзи да објаснувам очигледни работи во стилот: русите не бегаа, туку стратешки се повлекоа зад Дњепар во Херсон.. и плодовите на таа паметна одлука ги “береа” до вчера во Кринки (веројатно најголемиот воен феил во поновата историја и еквивалент на масакр за укрите). Тука е и Очеретино, и дачите кај мостот… се феил до феил! Се масакр со 10:1 во корист на русите
Ама “русите бегале”, ама “Херсон главен град го оставиле”…


Ај стварно ме мрзи… и стварно ви нема помош..
Туку овој дел ми падна во очи!
eden od retkite pro ruski clenovi bez mentalno rastrojstvo na temava
Тројца од сите четворица тука про-американски настроени(не! Не е грешка! Не сте вие за украинците!) се ситевте и се радувавте на цивилни жртви од терористички напад, или од намерен напад на укрите!?
Тогаш, ако ние имаме ментално растројство!
Вашиов табор од која болештија пати?! Психопатологија некоја?!
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.881
Поени од реакции
17.710
Ај да не го разглобувам постов реченица по реченица…
А баш и ме мрзи да објаснувам очигледни работи во стилот: русите не бегаа, туку стратешки се повлекоа зад Дњепар во Херсон.. и плодовите на таа паметна одлука ги “береа” до вчера во Кринки (веројатно најголемиот воен феил во поновата историја и еквивалент на масакр за укрите). Тука е и Очеретино, и дачите кај мостот… се феил до феил! Се масакр со 10:1 во корист на русите
Ама “русите бегале”, ама “Херсон главен град го оставиле”…


Ај стварно ме мрзи… и стварно ви нема помош..
Туку овој дел ми падна во очи!

Тројца од сите четворица тука про-американски настроени(не! Не е грешка! Не сте вие за украинците!) се ситевте и се радувавте на цивилни жртви од терористички напад, или од намерен напад на укрите!?
Тогаш, ако ние имаме ментално растројство!
Вашиов табор од која болештија пати?! Психопатологија некоја?!
A dobro, cim ne begale. I sea ukraincite strateski se povlekuvaat :D Zatoa najcisto daj si prognoza za teritorija, pa dali trcal,begal drug neka razglaba.

Inaku ne sum se sitel, mene apsolutno kur me boli za site vo toj region osven x clenot, sepak e nas kakov takov. Se nadevam nema nekoj dron da go rokne. On bar ima pricina da se penjavi tuka za razlika od site drugi.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
A dobro, cim ne begale. I sea ukraincite strateski se povlekuvaat :D Zatoa najcisto daj si prognoza za teritorija, pa dali trcal,begal drug neka razglaba.
Или нешто многу ти фали, или :toe:
Ја поинаку не можам да го објаснам твоево(вашево) резонирање?!?
Русите изгубија 300-500 души отстапница во цел ебан Херсон што е колку две Македонии..
Ама некако тоа е исто со поразот во Бахмут, Авдеевка, и ред други :tapp:
Не, стварно ви нема спас :popce:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.915
Поени од реакции
15.902
https://trust-group.pro/pasport-es/pasport-rumynii/?utm_source=yandex&utm_medium=cpc&utm_term=---autotargeting&utm_campaign=rsya_ruminya_es2&utm_content=Европа.webtribune.rs&yclid=15798488199014907903#modal-form

https://trust-group.pro/pasport-es/pasport-rumynii/?utm_source=yandex&utm_medium=cpc&utm_term=---autotargeting&utm_campaign=rsya_ruminya_es2&utm_content=Европа.webtribune.rs&yclid=15798488199014907903#close

воа 1500 евра пасош румунски без знаење на румунски јазик ми е смешно, дал превара, дали наменето за Укри или за Руси ???
ЕУ не би им дозволила за Укри оти треба да се борат, можеби за Руси за да се ослаби Руски фронт ??
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
863
Поени од реакции
3.481
Нели корења ќе јадеа Русите, го нема шиптaрот одамна да не потсети.




IMG_20240417_024005_887.jpg
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.025
Поени од реакции
10.721
Vidi, na temava ima dosta crno na belo dokumentirano od 2014ta do sea. Primer tripl x ti lajknal, a on mi se smeese i posle placese koa begaa rusite kako dupnati lani. Ne ocekuvav deka Rusite kje prezemat pak iniciativa, toa mi e utka samo.
Zemi proceslaj po drugite clenovi, pa da analizirame. Primer gags, eden od retkite pro ruski clenovi bez mentalno rastrojstvo na temava, vikase deka Ukraina kje padne za 3 dena. A zamisli drugive so pisuvale.
Па технички е во право, Украина без западот е падната, банкрот така да сеа војната е со други
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.175
Поени од реакции
39.883
Ne ni analiziram takvo scenario. Megjutoa Ukraina ne mora voeno da ja porazi rusija za da pobedi.
како тоа би било објасни ни :kafence: Ова е некоја нова дефиниција за победа што измислувате вие, психолошка победа.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.851
Поени од реакции
35.631
како тоа би било објасни ни :kafence: Ова е некоја нова дефиниција за победа што измислувате вие, психолошка победа.
Модерен е човекот, нели по ново се сите победници, слично како децата во училиште што немаат оцени и сите се генијалци :D
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.881
Поени од реакции
17.710
Па технички е во право, Украина без западот е падната, банкрот така да сеа војната е со други
kako sto rekov, mentalnoto rastrojstvo tuka e visoko, pa mozhe i da zaklucime deka vojnata trae 3 dena. Ne e problem, kako vi e polesno taka.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.175
Поени од реакции
39.883
Модерен е човекот, нели по ново се сите победници, слично како децата во училиште што немаат оцени и сите се генијалци :D
Ептен се глупи и двајцата, и што е најтрагично ми делуваат ко да не се свесни за тоа.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.881
Поени од реакции
17.710
како тоа би било објасни ни :kafence: Ова е некоја нова дефиниција за победа што измислувате вие, психолошка победа.
Prilicno ednostavno, da ja naprai cenata za toa si go pravi Rusija previsoka. Toa e od sekogas nivnata taktika, kako i na site poslabi zemji vo vakvi konflikti.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.851
Поени од реакции
35.631
Ептен се глупи и двајцата, и што е најтрагично ми делуваат ко да не се свесни за тоа.
Мислам дека инаетот е поголем од било која логика :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom