Lycamobile Македонија

Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.256
Поени од реакции
632
Кога да се очекува ова?
Покачувањето ќе се однесува само за нови или и за стари корисници со веќе активен договор?
ДА не се покуси од телеком кој мислам дека и тие ги покачија некои работи за 100 ден
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.344
Поени од реакции
3.713
Да, имам за продолжување договор сега и понудата е за поголема брзина на домашен интернет (за истиот пакет од претходно со ново име) , користење Нетфликс и сл. да се префрлиш на нова тарифа со +100 ден. на месечна претплатата доколку сакаш да ги користиш овие услуги.
Ako povejke ti odgovara Ok +100 nee mnogu ...ama sekoj dogovor celta im e sekoi 2god da se pokacuva, Primer pred godini jas kombo pocnav so 1297mkd, sega sum stignat 2066mkd.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.069
Поени од реакции
1.182
и мене не ми се даваат пари за повисоки претплати ама мора да бидеме реални и парите денес за разлика од пред две години имаат помала вредност
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.184
Поени од реакции
6.608
и мене не ми се даваат пари за повисоки претплати ама мора да бидеме реални и парите денес за разлика од пред две години имаат помала вредност
I zamisli vejche 10 godini plajcham mesechno 10€ za 1500 min razgovori ili SMS kon site mrezhi.
Pochnav do 5 Gb sega imam 43GB mesechno so LTE+. Cenata od 10€ kako shto pishav ushte ne e promeneta nitu za mene nitu za novi predplatnici.

I seto toa vo srceto na EU.

Znachi ne e se do vrednosta na parite!
Ili?
 
Член од
1 јануари 2023
Мислења
14
Поени од реакции
6
Денес плаќам електронски сметка во А1 и оп 100 ден. повисока, за иста тарифа SMART S што се користи години и години која од 2018 е без договорна обврска. Им вртам на оператор и ми вели г-не ве известивме по еmail и добивте +5GB. И велам „како бре добив кога несакам и не сум потпишал (договорил) ништо“ и не користам ни еден бит, туку само за разговор. Е тоа е г-не ми вели.
Е сега штом така ќе ги немат и тие 399 ден.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.344
Поени од реакции
3.713
Денес плаќам електронски сметка во А1 и оп 100 ден. повисока, за иста тарифа SMART S што се користи години и години која од 2018 е без договорна обврска. Им вртам на оператор и ми вели г-не ве известивме по еmail и добивте +5GB. И велам „како бре добив кога несакам и не сум потпишал (договорил) ништо“ и не користам ни еден бит, туку само за разговор. Е тоа е г-не ми вели.
Е сега штом така ќе ги немат и тие 399 ден.
Na ova mislev, ama ne se znae od koga ,ama izgleda pocnale za start na starite tarifi...
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
756
Поени од реакции
793
Денес плаќам електронски сметка во А1 и оп 100 ден. повисока, за иста тарифа SMART S што се користи години и години која од 2018 е без договорна обврска. Им вртам на оператор и ми вели г-не ве известивме по еmail и добивте +5GB. И велам „како бре добив кога несакам и не сум потпишал (договорил) ништо“ и не користам ни еден бит, туку само за разговор. Е тоа е г-не ми вели.
Е сега штом така ќе ги немат и тие 399 ден.
Иначе регуларно колку имаше интернет во претплатата?
 
Член од
16 ноември 2011
Мислења
221
Поени од реакции
67
Денес плаќам електронски сметка во А1 и оп 100 ден. повисока, за иста тарифа SMART S што се користи години и години која од 2018 е без договорна обврска. Им вртам на оператор и ми вели г-не ве известивме по еmail и добивте +5GB. И велам „како бре добив кога несакам и не сум потпишал (договорил) ништо“ и не користам ни еден бит, туку само за разговор. Е тоа е г-не ми вели.
Е сега штом така ќе ги немат и тие 399 ден.
Благодарение на твојот пост, проверив (а немав удрено дикат дека после фактурите има и известување) и кај мене ми ги имаат сами укинато тарифите и дека во рок од 30 дена ако не реагирам ќе сметаат дека се согласувам и сами ќе си креираат договор со нови тарифи, и после тие 30 дена ако сакам да раскинам ќе ми наплатат пенали. Не знам каде го има ова, дали смеат сами договори да креираат без да се потпишам, дали правно е издржано па да им закачима тужби
Автоматски споено мислење:

По се изгледа за брзо ќе се префрлам на Lyca. Дали ќе може броевите што ги имам на А1 пост пејд да ги префрлам, која е постапката или ќе треба од А1 да ги префрлам во при пејд ( ако ми даваат), па после во Lyca.
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.256
Поени од реакции
632
Na ova mislev, ama ne se znae od koga ,ama izgleda pocnale za start na starite tarifi...
Намерно вака прават да ги исчистат старите таирфи кои ги користат луѓево и да се префрлат на нови поскапи тарифи
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.500
Поени од реакции
2.627
Иначе регуларно колку имаше интернет во претплатата?
Samo soprugata kaj mene e ostanata na A1 zs imase 399 tarifa od ONE uste na vremeto so 5 giga net ali i kaj nea od ovoj mesec i pokacile 100den i dale plus 5 giga net taka da sega za 499den ima neograniceno so 10giga net.Dva meseca pred ova doma sto imam net i televizija mi pokacija 100den na starata tarifa.Jbg koga se nema konkurencija a telekom se isti k.urac ke trpime i ovakvi situacii.E sega ne znam dali smeat ova da go pravat zakonski toa e drug muabet ali cim kaj poveketo go pravat znaci moze.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.344
Поени од реакции
3.713
Samo soprugata kaj mene e ostanata na A1 zs imase 399 tarifa od ONE uste na vremeto so 5 giga net ali i kaj nea od ovoj mesec i pokacile 100den i dale plus 5 giga net taka da sega za 499den ima neograniceno so 10giga net.Dva meseca pred ova doma sto imam net i televizija mi pokacija 100den na starata tarifa.Jbg koga se nema konkurencija a telekom se isti k.urac ke trpime i ovakvi situacii.E sega ne znam dali smeat ova da go pravat zakonski toa e drug muabet ali cim kaj poveketo go pravat znaci moze.
Imaat najdeno dupka vo zakonot......
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
756
Поени од реакции
793
Samo soprugata kaj mene e ostanata na A1 zs imase 399 tarifa od ONE uste na vremeto so 5 giga net ali i kaj nea od ovoj mesec i pokacile 100den i dale plus 5 giga net taka da sega za 499den ima neograniceno so 10giga net.Dva meseca pred ova doma sto imam net i televizija mi pokacija 100den na starata tarifa.Jbg koga se nema konkurencija a telekom se isti k.urac ke trpime i ovakvi situacii.E sega ne znam dali smeat ova da go pravat zakonski toa e drug muabet ali cim kaj poveketo go pravat znaci moze.
И Телеком истото го имаат правено, имаат дозвола мислам двата оператори и ако на некој не му одговара и е без договорна обврска може да го раскини договорот без проблем. Терајте поубо без договор, оти новите рутери што ги даваат за интернет двата оператори им дропаат пакети. Плус имаат периодов нешто мака со интернетот двата оператори.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom