Исчезнати лица

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.067
Поени од реакции
80.969
Пресмешно ми е и за овие и за Палчо, дека многумина реагираат на надворешниот изглед на засегнатите и како тоа е доказ за било што. Дека според надворешниот изглед кај уапсените, форумџиите знаеја кој колку е крив. Кој е најголем ѕвер проценуваа според физиономија. Прејако.
 
Последно уредено:

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.480
Пресмешно ми е и за овие и за Палчо, дека многумина реагираат на надворешниот изглед на засегнатите и како тоа е доказ за било што. Дека според надворешниот иузглед кај уапсените, форумџиите знаеја кој колку е крив. Кој е најголем ѕвер проценуваа според физиономија. Прејако.
Па сарказам беше тоа моето за таквите мислења. Ако си грдо селанче, колку што си погрдо, толку повеќе си опасно и нерачунливо. За грев, грд да не си, ќе те уапсат.
Ене ја горе лепотица.
Паѓа во вода теоријата за грдотија и злостор, готово тераме даље.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
736
Поени од реакции
1.599
Прегледај го приврзокот 412176
Овие сите кутри женички се сите жртви на злоставување како деца од страна на татко, очуви, роднини, мажи, убивани и мачени по логори, сецкани на делови додека се сеуште живи, починале во агонии, им биле вадени нокти, заби, им биле убивани деца пред очи, биле сулувани со метли... Сите слики се настанати после немилиот настан кај оние кои што останале живи и кај сите точно се гледа тагата и очајот и стравот од она што го доживеале.
Кога ќе ја сретнеш во кафана ќе си речеш ех обична жена бабичка слатка, селско женче. Ама не, овие жени се жртви, немоќни и истрауматизирани за цел живот, оние кои за среќа или несреќа останале живи.


Е не се за грев женички, овие жени се најбесчуствителните убијци на светот на сите времиња. Една силувала и убила 13 деца, друга запалила 12 старици, трета била докторка што за инает им ставала смртоносни инекции на пациентите, ете само за да си гледа како се мачат, друга била најбруталната жена после Менгеле во логорите, некоја од овие убила 22 недолжни мажи, татковци, синови нечии зошто и раскинал дечкото, некоја имала фетиш да им сече гениталии на деца, друга да ги варе и јаде и кое од кое поодвратно и полошо злосторство и тоа повеќекратно, зошто заедничко на овие жени им е тоа што еден ист злочин направиле повеќе од 5 пати. И немале ни емпатија ни симпатија спрема жртвите. Ништо, животни.
Од овие само Карла Хомолка, Мајра Хиндли и Ејлин Вурнос ги препознав.Другиве не ми се ниту на лик познати.
Жениве сериски убијци ги немам многу следено.

Инаку, Карла Хомолка извадила скор од едвај 5 од можни 40 поени на Харе тестот за дијагностицирање на психопатија.
За разлика од нејзе, нејзиниот партнер Пол Бернардо вади 35/40 што го прави клинички психопат.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.480
Од овие само Карла Хомолка, Мајра Хиндли и Ејлин Вурнос ги препознав.Другиве не ми се ниту на лик познати.
Жениве сериски убијци ги немам многу следено.

Инаку, Карла Хомолка извадила скор од едвај 5 од можни 40 поени на Харе тестот за дијагностицирање на психопатија.
За разлика од нејзе, нејзиниот партнер Пол Бернардо вади 35/40 што го прави клинички психопат.
Тој мислам починал на судење.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.480
Жив е.Дури и книга има напишано за злосторствата и неговата врска со Карла.
На една од тие исто мажот и бил партнер, слична приказна, ама на судење починал.

И ете сите се мили, слатки женички, посебно онаа џивџи бабичката што си водела хостел и гостите во буриња со солна киселина, заедно со синот внатре..
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
736
Поени од реакции
1.599
На една од тие исто мажот и бил партнер, слична приказна, ама на судење починал.

И ете сите се мили, слатки женички, посебно онаа џивџи бабичката што си водела хостел и гостите во буриња со солна киселина, заедно со синот внатре..
Која е таа поточно на сликите? Онаа првата од 4-та колона?:eek:
Инаку, Карла Хомолка е таа најубавата (трета колона, трета слика), Мајра Хиндли веднаш пред неа.Ејлин Вурнос последната на сликите.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.567
Поени од реакции
17.248
Прејако како си ги извртивте муабетите :aplauz:
Никој нигде не рече дека според изглед треба да му се суди на некого туку самата појава на старата мене ми е језив
Од кога немаме право да коментираме нечиј изглед ?
Мене старата не ми е грда туку ми е страшна :toe: енд оф стори
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.236
Поени од реакции
3.781
Прејако како си ги извртивте муабетите :aplauz:
Никој нигде не рече дека според изглед треба да му се суди на некого туку самата појава на старата мене ми е језив
Од кога немаме право да коментираме нечиј изглед ?
Мене старата не ми е грда туку ми е страшна :toe: енд оф стори
Ама тоа ти зборат, дека ти е страшна затоа што ја знаеш позадината на приказната. Баби како оваа има во секое ебано село на балканов.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.567
Поени од реакции
17.248
Ама тоа ти зборат, дека ти е страшна затоа што ја знаеш позадината на приказната. Баби како оваа има во секое ебано село на балканов.
Ја постирав тука заради случајот нормално, небитно е дали мене би ми била страшна и без позадината, тоа е друга ствар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom