Бруно нема потреба да излезе, колку и да е лош и да не знае кај тера. Пола тим беше цркнат и мислам дека касно дојдоа измените.

Денеска изгубивме добиен меч и тренерот мора да превземе одговорност за ова. А не е и дека изигравме нешто спектакуларно во секој случај.

29 октомври 2023
251
338
Дозволија два пенала да им судат еј,, никој не се побуни,кај е Бруно кога се жалеше за се и сешто него кога ќе му се случеше а сега ќути као пичкетина, па два пенали да ти судат треба самиот да си кажеш дека си аматер, се затварат у 70минута,побогу има уште пола саат игра глуп еден,па и да беше некое задржување време ај, тие ја држат топката и штом му ја дадат на Бруно ја рока напред и им ја дава, а газот не му држи ни назад ни напред, Бруно е најкрив за оваа сезон, мрш од мочка правен.
Автоматски споено мислење:

Не се согласувам играчите треба да си превземат одговорност, зошто ова ни на Шкендија нема да се случи,ова е полуаматерски пристап на утакмицата.

faraon

БОГ
31 јануари 2007
18.408
22.001
Имавме све во свои раце за две минути се случи бродолом тоа е се што треба да се знае за Јунајтед оваа сезона.. Рашфорд си трчкаше цело време не го занимаше фудбалот воопшто.. Ајде ќе речеш повреди друго трето ама да неможеш да контролираш утакмица уште две минути па еби му мајката мора последици да има, не викам да се отпушти Тен Хаг тоа ќе се решава после ФА купот но мислам ќе лета со него и Раши наш и уште 6 - 7 други лигуши..

13 август 2023
586
1.381
Ни прв, ни последен пат оваа сезона, со Волвс имавме среќа, па ја вративме. Денес го јадевме. Последните 2 утакмици 60 шутеви кон наш гол, ајде пријатно.
Ако продолжи вака уште некоја недела со утакмиците кои следат ништо чудно и да не ја заврши сезоната Тен Хаг.

6 септември 2021
233
360
За што да преземе тренерот одговорност? Дека Далот прави аматерски фаул и дека Палмер е сам на корнер у 101ва минута?
Секој играч што ќе направи директна грешка за гол, треба да се сноси одговорност, не може секогаш тренерот да не чини.

28 октомври 2007
767
257
А шо е крив уствари Тен Хаг за поразов?
Што место да го извади Мајно го извади каземиро, го внесе мектоминеј на 2-3 а дечкото појма нема од одбрана. Што последни 10 минути од регулар време и цел продужеток место да го дотолчат противникот со уште еден гол они кур играа, намести тактика да задржубаат топка а тоа никој не знае во јунајтедд, и што го извади од игра најмотивираниот- Гарначо.

338
Па и 4 гол почна од Далот, ќе дрибла цел тим која ретарда еј,дали може тренерот да изреагира толку бргу.

1 јули 2012
2.316
6.826

Што тереба да прави Тен Хаг во ситуацијава? Да влезат он и помошниците и да трчаат место играчите, да му ставу памет со сила на некој играч? Види го првиот гол. Веќе и не знам колку буквално исти голови примивме, со топка вратена назад на 10 метри и противникот е сам. На кој начин да ги натера да се враќаат назад и да си ги покриваат играчите? Едноставно одбиваат да го прават тоа цела сезона. Два гола примија во две минути во 95-та минута. Минатата утакмица примија гол у продолжение у следната акција од како дадоа гол. Не постои тренер што може било како да влијае на ваква ситуација. Не им се игра и тука е крајот на било која дискусија. Не трчаат, тоа основа на фудбал, трчање.

251
338
Крив е само што го стави Рашфорд

233
360
И дали го виде бе после утакмица колку беше лаган, фино лепо си се гушкаше со Покетино. Ама ако, малце е 2028,дајте му доживотен договор. Тоа е тој скапан менталитет

bobipp

Let's cook!
15 август 2008
11.711
6.649
Сигурно и на Рашфорд му рекол да си игра курташак на терен.

14 април 2012
31.654
62.976
Не сфаќам зошто мораше да фаулира, кога Мегвајер беше блиску... толку се глупи играчиве, не гледаат околу себе ништо, ни проценка ни бутур?
Mи делува дека се сопна. Не го кривам, 110 минута, концентрација паѓа. Го кривам Тен Хаг што не го вади Бруно по никоја цена. Маину едвај одеше на терен. Не помага ни тоа што половина од измените беа принудни, додека кај Челси влегоа свежи играчи, тркачи.

Јунајтед не знае да брани водство, ниту знае, ниту има менталитет. Милион пати се имаат посерено во последни 3-4 минути. Исти курац со Брентфорд, исти курац и сега. Само еден играч им играше денес на Челси, и никој не зеде да му игра фластер. Епилогот е тој.

32.463
42.761
Манчестер цела сезона се распаѓа при првиот притисок на противникот. Цела сезона даваме гол, па за 5 минути максимум ни го враќаат. Три и кусур месеци во 2024та во просек ни шутираат по 30 пати на утакмица.

Тука прв одговорен е тренерот. Играч може да ебе утакмица или две, ама ако се случува тоа пак и пак и пак, тогаш проблемот е поголем.

Башка тренерот го остава Бруно цела утакмица на терен и не го менува кога очигледно не му оди.. Тренерот стално го пушта Мектоминеј кога треба да браниме резултат, иако сто пати до сега се потврдило дека е самоубиство.. Тренерот не пушта свежи крила за контри, туку стално калкулира со Бруно (или денеска Маунт) на крило и практично ни ги намалува шансите да го затвориме мечот.

Крај краева, не знам и зошто не го оставија Фернандез уште сезонава или зошто не го пуштат Амас на лев бек. И онака се ќе биде подобра опција од Амрабат/Линделоф/Далот/Ван Бисака..