Исчезнати лица

Член од
20 септември 2022
Мислења
1.873
Поени од реакции
7.127
Улицата е Радомир Путник каде е удрена, не ја дава на гугл мапс ама по вести од таму на некое водоводно претпријатие кога некогаш имало проблем со водата пишува спој на улиците Радомир Путник со Томич Боривоје па затоа ориентационо го обележив таму.

Преку ридот веројатно не е повеќе од 4-5км, некој експерти викаа дека дете на нејзина возраст не може повеќе од 10км да помине за 24 часа. Сепак чудно ми е никој да не ја види во тој период дури и да талкала одела сама..
Смрди ова многу, не ќе да е убиство во небрежност...
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.321
Поени од реакции
11.070
Траги од кочење, делови од автомобилот? Зарем до толку немало некој да види, чуе?
Толку никој да не чуе и види стварно не знам. Мајката за тие две минути што го оставила детето како што кажува, дури и да не видела и слушнала ништо, за две минути да согазиш дете и да пикнеш во гепек е некако прекратко време. Или барем некој од соседите нешто ќе видел, нешто ќе слушнел.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.873
Поени од реакции
7.127
Да беше ненамерно убиена немаше да ја фрлат како колена свиња, да ми простите, на земјата, а во овој случај ја фрлиле во депонија.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.965
Поени од реакции
5.071
Мајката го остава детето као нешто да земе од дома. Детево го гази кола надвор, ни траги ни шкрипење ни лелекање од сторителите или комшиите. Ништо. Ако се извршителите службеници во Водовод или кое било јавно претпријатие, и те како ќе пропејат сега се, под услов да има што да се пропејува. Мајката барала у телефон граничен премин према Романија, бришела пораки.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.458
Поени од реакции
7.910
Да беше ненамерно убиена немаше да ја фрлат како колена свиња, да ми простите, на земјата, а во овој случај ја фрлиле во депонија.
Можеби луѓето биле во паника и страв да не ги дознаат.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.321
Поени од реакции
11.070
Прво и прво крвта од ударот не може да се исчисти за две минути. Кучиња, мачки, какви и да било животни ќе ја намирисаа.

Исчезнала 13 и 45.
Согазена 13 и 52.

Не е можно, ако мајката барала па и мештаните да не видат ништо.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.873
Поени од реакции
7.127
Прво и прво крвта од ударот не може да се исчисти за две минути. Кучиња, мачки, какви и да било животни ќе ја намирисаа.

Исчезнала 13 и 45.
Согазена 13 и 52.

Не е можно, ако мајката барала па и мештаните да не видат ништо.
Тоа и јас викам. Прво е убиена доста далеку од живеалиштето, второ убијците ја фрлаат во депонија за да не се најде итн. Сите овие податоци засега потврдуваат убиство со умисла.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.616
Поени од реакции
59.799
Вчера гледав интервју со еден приватен детектив од Србија, има и канал, прави реконструкции на убиства на балканов и го гледам често. И ме интересираше што мисли.
Тој тврди 100% дека мајката е главниот во приказната и дури рече приказната ќе ја дознае јавноста во четврток. Не го сметам ич за нестручен торко, напротив многу знае, прави детални профили на сите убијци и жртви, многу логично и паметно размислува, копа, трага, секаде оди, истражува и ме изненади кога рече сигурен дека во четврток баш ќе се дознае се. За киднапирање од некој тој вели само будала ќе верува. Мислам дека оди накај тоа дека девојчето е продадено и споменуваше нешто истополови бракови, ајде ќе видиме...
Ај сеа кажи му на детективот да ја искине лиценцата што ја нема и да исчезне засекогаш од било каков контакт со интернет и јавност. :tapp:
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
999
Поени од реакции
3.989
Мајкава тукуречи ја линчуваа, гуглала премини сликала продала, сега сасвим друго излегува.

Значи у ништо не треба да се верува
А која нормална и одговорна мајка остава само 2 годишно дете да постои надвор и тоа во шума? 5 минути вака звучи малку но всушност во реалноста е премногу време, многу незрело однесување од страна на мајката
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.616
Поени од реакции
59.799
Стварно монструми. Да ги нарече некој луѓе...
На онаа претходната статија што си ја постирал текстот вика дека возеле брзо со кола, ја удриле и ја фрлиле у депонија па ја чистеле колата со хемии и се враќале 2-3 пати да ја дозакопуваат и кријат.

Овој од видеово вика дека споро возеле ама биле премногу пијани, па плачело девојчето па тој ја давел.

Сеа србиве уште толку ќе отидат у екстремности и забеготини со тоа нивните ретардирани теории.
А и кој е овој уствари што најавува што ќе каже полицијата?
Приватни детективи, теории на заговор, Виена миена, мајката пораки бришела, гуглала гранични премини, ја шитнала за 120к евра, бог да чува и да брани тешки забеготини се србиве а и општо народов што живее тука. Ретардирани сме до максимум.

Имаше пред неколку години една случка кај мене за еден дечко исчезнат, го немаше со денови и летаа страшни теории на заговор дека е киднапиран, дека го виделе у Штип, дека истиот затемнет и црн џип пак циркулирал низ населба, дека се јавил од таму не знам каде, бла бла, на крај се испостави дека дечкото од ден број еден бил спржен у трансформатор пошто се обидувал да краде кабли бакар.

Исто и сеа со Вања коа беше, искочија слики со едно комбе дека крадело деца кај мене у населба, му улетале специјалци на човекот го извадиле од памет, а тој брашно и пченица си превезувал со комбето, си работел со него едноставно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom