Партнер со тетоважи

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.770
Поени од реакции
8.277
Абе деца, телото не ви е веб сајтот на Трендо и да си покажуваме заебанции слики на македонштина.

Абе не е тоа интересно за цел живот бре. Само 5 минути и после си го носиш сивилото засекогаш. Ебате дегениве.
 

831

רַב אושר של חוכמה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.875
Поени од реакции
12.386
Тетоважите одамна се ,,турбо фолк" според дефиницијата за турбо фолк од интергалактичкиот мега цар - Рамбо Амадеус. Претерување и форсирање кои ги преминуваат сите граници на површност, безидејност и празнотија. Видела жабата дека го потковуваат коњот па и таа ја кренала ногата. Сега смрди на жабокречина и искрено понекогаш ми е незгодно кога треба да се слечам, пример на плажа, поради моиве тетоважи кои меѓу другото изгледаат како да се праени во максимум секјурити затвор, пошто, нели, модерниве се сликовници - све ми боје лепо стоје. Од голем љубител на тетоважи и пирсинг се претворив во радикална спротивност на истото. Господ нека го чува чистиот и благороден индивидуализам од напаста на збирштината, во секој поглед и во секоја сфера! Ејмен.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.268
Поени од реакции
41.662
И пластичната хирургија би ја додал у турбо фолк. Поготово овие филери што ги ставаат без укус. Има некои што изгледаат стварно добро но повеќето се како Доналд Дак. Препунети толку што дупче имаат пошто усните не можат да им се спојат.

Исто од скоро почнале и шприцање у образи и во брада.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.955
Поени од реакции
9.227
Има зен тетоважи, пример ова:
1710759844914.png
Арно ама не е Зен да ставаш тетоважи....и така, све се врти у тој свет на дијалектиката. Еден ден е ОК да ставиш тетоважа, друг ден не е ОК. Проблемот кој што се јавува е што тешко можеш да ја избришеш и со тоа трајно те осакатува...а ништо не му должиш на човекот што си бил вчера. Тетоважата на некој начин ограничува у овие промени кои се случуваат кај човекот, у еден временски интервал од пола век отприлика.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
963
Поени од реакции
2.351
Тетоважите одамна се ,,турбо фолк" според дефиницијата за турбо фолк од интергалактичкиот мега цар - Рамбо Амадеус. Претерување и форсирање кои ги преминуваат сите граници на површност, безидејност и празнотија. Видела жабата дека го потковуваат коњот па и таа ја кренала ногата. Сега смрди на жабокречина и искрено понекогаш ми е незгодно кога треба да се слечам, пример на плажа, поради моиве тетоважи кои меѓу другото изгледаат како да се праени во максимум секјурити затвор, пошто, нели, модерниве се сликовници - све ми боје лепо стоје. Од голем љубител на тетоважи и пирсинг се претворив во радикална спротивност на истото. Господ нека го чува чистиот и благороден индивидуализам од напаста на збирштината, во секој поглед и во секоја сфера! Ејмен.
Dokolku stavash tetovaza od andergraund pobudi samo prashanje na vreme e koga toa kje stane mejnstrim. Duri turbo folk stana i da si po piramidata, klucot na zivotot.. ank sho imashe ti? Veruvam deka sega go stavaat eden ton lugje sho ne ni znaat sho znaci i kako takvo celata taa subkultura stanuva mejnstrim... na Amazon prajm imash serija za deca u koja se pretstavuvaat Lucifer i Lilit kako zrtvi... :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: 831

831

רַב אושר של חוכמה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.875
Поени од реакции
12.386
Има зен тетоважи, пример ова:
Прегледај го приврзокот 410065
Арно ама не е Зен да ставаш тетоважи....и така, све се врти у тој свет на дијалектиката. Еден ден е ОК да ставиш тетоважа, друг ден не е ОК. Проблемот кој што се јавува е што тешко можеш да ја избришеш и со тоа трајно те осакатува...а ништо не му должиш на човекот што си бил вчера. Тетоважата на некој начин ограничува у овие промени кои се случуваат кај човекот, у еден временски интервал од пола век отприлика.
Само оваа е на очиглед и неуспешниот обид од пред повеќе од 10 години го поправавме некако. Не е лошо, дефинитивно е подобро од претходно. Ме потсети со сликата погоре, таа е прикаската...
17107825018276214630472771039369.jpg
Автоматски споено мислење:

Dokolku stavash tetovaza od andergraund pobudi samo prashanje na vreme e koga toa kje stane mejnstrim. Duri turbo folk stana i da si po piramidata, klucot na zivotot.. ank sho imashe ti? Veruvam deka sega go stavaat eden ton lugje sho ne ni znaat sho znaci i kako takvo celata taa subkultura stanuva mejnstrim... na Amazon prajm imash serija za deca u koja se pretstavuvaat Lucifer i Lilit kako zrtvi... :)
А кој си бе ти шо знајш дека анк имам. Таа ми беше првата тетоважа. Озбилно те прашувам, сум ве заборавил а изгледа и никовите ви се сменети на 5 после 12 хаха.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.955
Поени од реакции
9.227
Само оваа е на очиглед и неуспешниот обид од пред повеќе од 10 години го поправавме некако. Не е лошо, дефинитивно е подобро од претходно. Ме потсети со сликата погоре, таа е прикаската...
17107825018276214630472771039369.jpg
У Зен филозофијата на живот, кога сликаат не се враќаат втор пат да пуштат линија, а О е уствари Бог. Твоево е повеќе личи на Ороборус...не е лошо, ја кога сум мислел на тетоважи оваа била меѓу првите опции. Ама подобро кога размислив значењето е различно, има некој што ја толкува како вечно раѓање и умирање има некој што ја толкува како карантин на планетава Земја, односно појасот Ван Ален и т.н.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: 831

831

רַב אושר של חוכמה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.875
Поени од реакции
12.386
И пластичната хирургија би ја додал у турбо фолк. Поготово овие филери што ги ставаат без укус. Има некои што изгледаат стварно добро но повеќето се како Доналд Дак. Препунети толку што дупче имаат пошто усните не можат да им се спојат.

Исто од скоро почнале и шприцање у образи и во брада.
Пајковизмот е врвот на дното. Зависи од гледната точка. А се некако, се чини дека повеќето стојат главечки, па дното им се причинува како врв и не трујат со таа велелепна фантазма као...као да ти каам, шо би рекле урбаните скопје скопјани скоп.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
963
Поени од реакции
2.351
Само оваа е на очиглед и неуспешниот обид од пред повеќе од 10 години го поправавме некако. Не е лошо, дефинитивно е подобро од претходно. Ме потсети со сликата погоре, таа е прикаската...
Прегледај го приврзокот 410106
Автоматски споено мислење:



А кој си бе ти шо знајш дека анк имам. Таа ми беше првата тетоважа. Озбилно те прашувам, сум ве заборавил а изгледа и никовите ви се сменети на 5 после 12 хаха.
Zaboravi deka pred dva tri foto natprevara se stavi pred piramidata?.... I glasav za tebe.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: 831

831

רַב אושר של חוכמה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.875
Поени од реакции
12.386
У Зен филозофијата на живот, кога сликаат не се враќаат втор пат да пуштат линија, а О е уствари Бог. Твоево е повеќе личи на Ороборус...не е лошо, ја кога сум мислел на тетоважи оваа била меѓу првите опции. Ама подобро кога размислив значењето е различно, има некој што ја толкува како вечно раѓање и умирање има некој што ја толкува како карантин на планетава Земја, односно појасот Ван Ален и т.н.
Ороборос е. А сликчето твое ми излегувало баш како Ороборос ама онака, поуметничка варијанта, еден потег со четка и слично. Не е битно, суштината е таа а формулата неизбежно ќе биде три дијаметри и она глупото шо останува за да ги тригернува Опсесивно - Компулсивните како мене, тебе или било кој хаха
 
E

enzo8

Гостин
И јас имам ороборос на грб, да не сме некоја секта? :ROFLMAO:
Мене првично ми дојде инспирација од Skyrim, кој играл, знае. После се расчитав и инспирирав доста од таа филозофија.
Ouroboros_by_TestingPointDesign-732537813.jpg

Ваква.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.325
Поени од реакции
11.081
И не ви кажав… посебно не ми се свиѓаат тетоважи во боја….црвено, па плаво, па некаде зелено. Денес видов такви тетоважи две и не не не, не ми се допаѓаат.
 

831

רַב אושר של חוכמה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.875
Поени од реакции
12.386
И јас имам ороборос на грб, да не сме некоја секта? :ROFLMAO:
Мене првично ми дојде инспирација од Skyrim, кој играл, знае. После се расчитав и инспирирав доста од таа филозофија.
Прегледај го приврзокот 410115

Ваква.
Секта е ако се отцепиме од веќе востоставено религиозно движење, така да речам, а ние ќе бидиме Култ. Ново и вознемирувачки сомнително...ќе тераме вештерски филм, оти вештерките генерално се најсимпатични некако, она... turn on, што би рекле американците, ама за на кратки стази, сепак :D
Автоматски споено мислење:

И не ви кажав… посебно не ми се свиѓаат тетоважи во боја….црвено, па плаво, па некаде зелено. Денес видов такви тетоважи две и не не не, не ми се допаѓаат.
И јас не сакам бои. Единствена боја ми е на една ружичка врз срцето - црвена, со две зелени ливчиња. Чисто само за да не испадне она ,,црна ружа" хоророт од деведесеттите :misticen:
 
Последно уредено:
Член од
13 април 2021
Мислења
3.325
Поени од реакции
11.081
И јас не сакам бои. Единствена боја ми е на една ружичка врз срцето - црвена, со две зелени ливчиња. Чисто само за да не испадне она ,,црна ружа" хоророт од деведесеттите
Е баш тие ружичките не ми се свиѓаат. Сори. :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: 831

Kajgana Shop

На врв Bottom