Дневна доза сеир!

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
А

Адриано

Гостин
гледајте го клипево до крај!
кога ке прдне бебето :pos2:
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Го гледав клипчето на оннет и ме изнасмеа, посебно последната реченица.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Неколку работи кои една домашна мачка треба да ги запамети:

* Моите газди никогаш нема да ми дозволат да го изедам папагалот – се помирив со тоа.
* Нема да се накострешувам без потреба, особено не откако моите газди гледале хорор филм – тоа ги плаши.
* Нема повеќе да скокам на градите на моите газди среде ноќ, додека тие спијат, гледајќи ги право во очи додека не се разбудат (и се извадат од памет - нормално)
* Нема да мјаукам за да влезам внатре, една минута откако после долго мјаукање ме пуштиле да излезам надвор.
* Ако мјаукам пред конзервата со храна, таа нема да се отвори сама.
* Кога си ја бркам опашката, ако по грешка си ја фатам задната нога и ја гризнам, нема да мјаукнам силно – тоа ги вади од памет газдите
* Кога врне, врне на сите страни од куќата. Нема потреба да ги проверувам сите врати.
* Кога моите газди седат пред компјутер, и пишуваат на тастатурата, не ме предизвикуваат мене.
* Нема да ги откачувам магнетите од фрижидерот (и хартиите кои ги држат), за потоа да си играм со нив и да ги напикам под фрижидер.
* Масата не е место за спиење.
* Нема повеќе да влегувам со секој гостин во тоалет. Ионака не правам ништо, само седам тамо и ги гледам.
* Иако ноќните игри се најдобри, ќе се обидам почесто да играм преку ден. Ноќите се за спиење, а не за скокање по завеси.
* Водата во моето чинивче е иста со водата во чашите на моите газди. Нема смисла да им ја пијам.
* Нема повеќе да ги оштрам ноктите насекаде. Само од моето ќебенце.
* Нема повеќе да го напаѓам кучето. Пред нервен слом е.

И да….конечно научив, кога ќе пораснам нема да станам лав.

:pos2:
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Глеав вести на зулу и одеднаш...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom