Turska roba na golemo

Член од
1 март 2024
Мислења
4
Поени од реакции
0
Znae li nekoj konkretno kade od Turcija se kupuva zenska obleka na golemo, fala odnapred za odgovori i predlozi...
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.901
Поени од реакции
6.207
Ппслем уште 200 евра за карго кое ке ја достави робата:)
Kargo imash kolku sakash vo Mk. Ama izvorni adresi za detska, mashka i zhenska konfekcija nema sekoj. :shook:
Sam si pravi dobro. A i nekoe dete ce go pamti po donacijata.
Taka da Win-Win situacija.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.985
Поени од реакции
10.660
Kargo imash kolku sakash vo Mk. Ama izvorni adresi za detska, mashka i zhenska konfekcija nema sekoj. :shook:
Sam si pravi dobro. A i nekoe dete ce go pamti po donacijata.
Taka da Win-Win situacija.
Мислев за пренос на робата од Турција со цела процедура околу царина :cool:
Иначе и Солун не е лоша опција за кинеска гардероба
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.901
Поени од реакции
6.207
Мислев за пренос на робата од Турција со цела процедура околу царина :cool:
Иначе и Солун не е лоша опција за кинеска гардероба
Avtotor na Temava si pobara informacii za Trgovci na golemo od Turcija! Od mene ce dobija ne samo trgovci tuku i proizvoditeli na kvalitetna roba!

A toa Kuna , koga ce pobara ..

Vo Prilep poznavam barem 5 dushi shto se sposobni da mu go organiziraat transoprtot i se okolu toa. A i mislam deka covekov sam si e sposoben za taa rabota.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.697
Поени од реакции
2.575
Овие информации демек не можат да се најдат на интернет или па да праша во некој дуќан...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.967
Поени од реакции
7.613
Znae li nekoj konkretno kade od Turcija se kupuva zenska obleka na golemo, fala odnapred za odgovori i predlozi...
Детска или за возрасни фустани нешто?

Во Истанбул имаш доста бутици кој даваат на големо серија од еден модел броеви.


На линковиве имаш бутици

 
Последно уредено:
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.264
Поени од реакции
3.203
Овие информации демек не можат да се најдат на интернет или па да праша во некој дуќан...
Можеби може да најде, ама никој нема да му каже од каде зема за овој да му биде конкуренција. Нема никаква логика. Во дуќан дека ќе му кажат нема теорија.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.372
Поени од реакции
2.295
Никој нема да ти одговори, бизнис тајна е тоа.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.901
Поени од реакции
6.207
Никој нема да ти одговори, бизнис тајна е тоа.
Tokmu taka. Ama poshto ne me interesira toj Biznis od mene ce dobija odlicni informacii.
Za vozvrat ne baram nishto ama e chesno i toj da napraj edno dobro delo na nekoe dete shto stvarno ima potreba.
A takvi ima mnogu niz MK.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
998
Поени од реакции
677
Tokmu taka. Ama poshto ne me interesira toj Biznis od mene ce dobija odlicni informacii.
Za vozvrat ne baram nishto ama e chesno i toj da napraj edno dobro delo na nekoe dete shto stvarno ima potreba.
A takvi ima mnogu niz MK.
Ова е интересно, добро дело за добра информација.

Уште поинтересно е, нема компанија што посредува со вакви работи? Консултинг етц...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.732
Поени од реакции
35.250
Znae li nekoj konkretno kade od Turcija se kupuva zenska obleka na golemo, fala odnapred za odgovori i predlozi...

Кога ќе отидеш кај лефон, има цела улица и со други бизниси кои продаваат на големо. Она што треба да го знаеш е: не се зема на големо без да ја видиш робата (на слика може да изгледа топ, во реалност материјалот да е срање), на лице место со многу од нив може да испазариш пониски цени, истото важи и за од Кина. Барај си шпедиција за првичните увози и царинењето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom