Исчезнати лица

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.623
Поени од реакции
26.136
Значи да ја заокружиме теоријата на зурла.

Палчо е местен за убиство, кое само по себе е голем ризик и притоа, како доказ е наведено дека Палчо немал мотив да го убие девојчето.

Значи чисто као суза, Не им се исплатело повеќе да го начекаат во некое ќоше и да му ја скршат главата или да го соберат и да го бутнат во некоја дупка, никад да не го најдат или да доживее сомнителна сообраќајка. Туку решиле баш дете да киднапираат у сред бел ден и да го утепаат.. онака лаганини. Пошто нели Палчо Рамбо у зуби го носи и нема маж што ќе го утепа. Али немањето мотив како доказ е пародијата уствари. Немањето мотив може да биде доказ за невиноста на Палевски, али неможе да биде доказ дека местенката би немала смисла ако нема Палевски нема мотив да го убие девојчето.

А уствари не е дека нема мотив да го убие девојчето од некоја си лична вендета со тие криминалите што ги праел со дедо му околу урбанизацијата на Дебар Маало и наместеното миљончето оштета што му го скина Грујо.

А башка потпикнување ставови попут „ти до вчера викаше дека татко му им давал информации“... Заклучокот може да е овој бил у Десна, каде што разглабале за стажирањето на слетувањето на месечината.

Не е ова до презумпција на невиност, ова е до недостаток на здрав памет. Ова е по секоја цена инсистирање на невиност.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.613
Поени од реакции
62.750
Сериозен доказ ли е тоа за тебе?
Не бе другар, ама е индиција дека учествувал во делото, и затоа има потерница, и затоа е во притвор. Дали тој пукал, ке се докажува. Ама сигурен сум дека не им текнало на АНБ да најдат 2-ца со IQ 80 од Велес, небитниот Палчо да го местат за убиство.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.791
Поени од реакции
5.901
Ама сигурен сум дека не им текнало на АНБ да најдат 2-ца со IQ 80 од Велес, небитниот Палчо да го местат за убиство.
Ili nekogo da skirijat ...

Zamisli go najdoja "Ubiecot Palco" a ne znaea deka kolata e prijavena za ischeznata zaedno so veleshanecot!
A prezentiraat videa tokmu od taa kola!
WOW
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.574
Поени од реакции
9.148
...и од кого?
Па токму тоа. Ако се сериозни докази поентата ми е кој ги објавил? Нели не беа за јавно објавување? Нели треба на самото судење да се објават? На тоа мислам. Ама не, братот @Syn ќе се изнасмее дека неговите коментари се сериозни а нашите смешни.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.763
Поени од реакции
35.061
Значи да ја заокружиме теоријата на зурла.

Палчо е местен за убиство, кое само по себе е голем ризик и притоа, како доказ е наведено дека Палчо немал мотив да го убие девојчето.

Значи чисто као суза, Не им се исплатело повеќе да го начекаат во некое ќоше и да му ја скршат главата или да го соберат и да го бутнат во некоја дупка, никад да не го најдат или да доживее сомнителна сообраќајка. Туку решиле баш дете да киднапираат у сред бел ден и да го утепаат.. онака лаганини. Пошто нели Палчо Рамбо у зуби го носи и нема маж што ќе го утепа. Али немањето мотив како доказ е пародијата уствари. Немањето мотив може да биде доказ за невиноста на Палевски, али неможе да биде доказ дека местенката би немала смисла ако нема Палевски нема мотив да го убие девојчето.

А уствари не е дека нема мотив да го убие девојчето од некоја си лична вендета со тие криминалите што ги праел со дедо му околу урбанизацијата на Дебар Маало и наместеното миљончето оштета што му го скина Грујо.

А башка потпикнување ставови попут „ти до вчера викаше дека татко му им давал информации“... Заклучокот може да е овој бил у Десна, каде што разглабале за стажирањето на слетувањето на месечината.

Не е ова до презумпција на невиност, ова е до недостаток на здрав памет. Ова е по секоја цена инсистирање на невиност.
...си закржлавил изгледа, извини вака, барем ти треба да знаеш какви служби постојат и кога се пушта домашна машинерија по препорака можеби и од надвор, де бе не ме разочарувај, не гледаш колку е проѕирна цела ситуација, штама со месеци!
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.623
Поени од реакции
26.136
...си закржлавил изгледа, извини вака, барем ти треба да знаеш какви служби постојат и кога се пушта домашна машинерија по препорака можеби и од надвор, де бе не ме разочарувај, не гледаш колку е проѕирна цела ситуација, штама со месеци!
Значи не бараме презумпција на невиност, туку инсистираме на невиност.

Ајде дај да видиме што е тука проѕирно, јас не бегам од дискусија, дај ми факти мислења едно друго па ќе ги дискутираме едно по едно.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.763
Поени од реакции
35.061
Ili nekogo da skirijat ...

Zamisli go najdoja "Ubiecot Palco" a ne znaea deka kolata e prijavena za ischeznata zaedno so veleshanecot!
A prezentiraat videa tokmu od taa kola!
WOW
...а кога ќе се сетам дека 24ч не можеле да го лоцираат паднатиот претседателски авион во близина на Мостар, како да авионите летаат со компас, а не управувани, насочени и гледани на радар, што пак ќе ја лоцираат ,,украдената" стара кола на починатиот велешанец!
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.791
Поени од реакции
5.901
...си закржлавил изгледа, извини вака, барем ти треба да знаеш какви служби постојат и кога се пушта домашна машинерија по препорака можеби и од надвор, де бе не ме разочарувај, не гледаш колку е проѕирна цела ситуација, штама со месеци!
Mene me chudi zoshto Turcija ne go isporachuva AKO toj sam si pobaral brza postapka! Da ne znae turceto neshto povejce?
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.574
Поени од реакции
9.148
Палчо бил во кола кога оваа била киднапирана, фатен е на камери
Кој е тој Срѓан Ного и како дошол до такви сериозни докази за да ги објави така јавно?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.763
Поени од реакции
35.061
Значи не бараме презумпција на невиност, туку инсистираме на невиност.

Ајде дај да видиме што е тука проѕирно, јас не бегам од дискусија, дај ми факти мислења едно друго па ќе ги дискутираме едно по едно.

Прво прашање, зошто некој би ризикувал да киднапира девојче сред бел ден со камери насекаде, за да го убие и да го намести Палчо. Не ли е полесно да се убие Палчо навечер во некое темно ќоше.
...види, може ти си малку подалеку, па нема да ти ѕвонат на врата, па да ти речат " ај да прошетаме до станица да помуабетиме што ти пишуваш на кајгана форум":eek:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.623
Поени од реакции
26.136
Прво прашање до скептиците, зошто некој би ризикувал да киднапира девојче сред бел ден со камери насекаде, за да го убие и да го намести Палчо. А притоа да ризикува со кола на човек што го убил претходно да го киднапира девојчето. Не ли е полесно да се убие Палчо навечер во некое темно ќоше.

Значи според скептициве, местенката му ја прават државни служби со помош на ЦИА, а имаат направено дебилни грешки, ѓоа полуматуранти од Индина го правеле планот, било кој во околината со камера во дуќанот можел да ги открие и да се дознае вистиниата. Значи во конспирацијата се влезени сите околни дуќанџии и сите камери по патеката на колите. Значи во МВР, најмалку 20тина полицајци ги виделе снимките, во нашиве безбедносни структури избушени ко Швајцарско сирење ич не е тоа можност за проток на инофмрации или некоја снимка. Значи за мубаетот е се повторува Смилковци, само сега улогата на шипојте ја превземаа тие околу Палчо. Бог да чува. Да не се размислило ич.
Автоматски споено мислење:

...види, може ти си малку подалеку, па нема да ти ѕвонат на врата, па да ти речат " ај да прошетаме до станица да помуабетиме што ти пишуваш на кајгана форум":eek:
Кај сум подалеку ма, што инсинуираш и ти ко оној малоумниот антон. Си го бараш со боринче со овие ад хоминем излети.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.763
Поени од реакции
35.061
Mene me chudi zoshto Turcija ne go isporachuva AKO toj sam si pobaral brza postapka! Da ne znae turceto neshto povejce?
...да одговориме на ова прашање треба да ги знаеме турските закони за такви осетливи ситуации, без разлика кој што кажал или барал, ама и дали пак имало допис преку Интерпол како треба тие да постапат, зезната ситуација за паушално коментирање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom