Кое е Вашето „црвено знаме“ (red flag)

Член од
5 март 2018
Мислења
15.608
Поени од реакции
17.315
Ова од лично искуство пишуваш?
Од мое лично не, мене не ми брани мажот ми да излегвам навечер, ама колку примери знам, бројките се сериозни.
Автоматски споено мислење:

Какво кафе? Кај мајка ѝ ќе оди. :icon_lol:
На спиење и то, неколку дена, со се деца со се све :LOL:
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Од мое лично не, мене не ми брани мажот ми да излегвам навечер, ама колку примери знам, бројките се сериозни.
Зошто мислиш дека мене ме интересира дали твоето маже ти брани или не ти брани да излегуваш сама навечер?
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.851
Поени од реакции
10.564
Од мое лично не, мене не ми брани мажот ми да излегвам навечер, ама колку примери знам, бројките се сериозни.
Тоа значи дека мажите се криви жените шо им се курваат или дека Марк е во право?

Знам, мажите се криви.
Бадијала прашав.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.608
Поени од реакции
17.315
Зошто мислиш дека ме интересира дали твоето маже ти брани или не ти брани да излегуваш сама навечер?
Зошто мислиш дека па дека нас не интересира дали ти му браниш на твоето женче да излегва навечер или не
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.608
Поени од реакции
17.315
Тоа значи дека мажите се криви жените шо им се курваат или дека Марк е во право?

Знам, мажите се криви.
Бадијала прашав.
Тоа значи дека ти колку сакаш брани и таа ќе најди начин да се искурва ако сака
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.851
Поени од реакции
10.564
Тоа значи дека ти колку сакаш брани и таа ќе најди начин да се искурва ако сака
Значи:
1. Ако сака ќе излегва навечер, ако сака нема да излегва.
2. Ако сака ќе се курва, ако сака нема да се курва.

Ти ќути, облечи суќната и зачисти по дома ко прав папучар.
Фини заклучоци влечиш, а и добра ти е статистиката дека и денски на кафе се дупеле оти им се можело. (y)

Ти викам јас, мажите се криви.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.169
Поени од реакции
12.687
Па јас не знам во кое време сте заглавени вие. Наместо да бидете по open minded од нас постарите вие размислувате попримитивно и од дедо ми. Моите родители се во брак преку 35 години, па татко ми никогаш не и пререкол на мајка ми за излегувањата на вечера со колешки во петок навечер.

Ако е во врска, не значи дека не треба да има свој сопствен живот. Напротив, и двајцата заслужувате да имате личен простор и некаков вид на издувен вентил.

Се плашам дека ваквиот контролирачки став ќе ви се влоши со текот на годините.
На тие години сигурно се радува коа ќе излезе, да се напие една ракија и да изгледа едни вести на раат.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.608
Поени од реакции
17.315
А зошто не си способна да смислиш оригинална реченица?
Држи се на темата за кафињата и излегувањата навечер, небитно е каква реченица јас ќе склопам.
Дали ти мислиш дека ако и браниш навечер да излези си постигнал нешто во таа врска, и која е разликата со излегување денски и навечер ?
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Тоа значи дека ти колку сакаш брани и таа ќе најди начин да се искурва ако сака
Тоа значи дека не си многу бистра, ништо друго. Еден мој пријател, Бог да го прости, заглави по затвори и умре таму, секогаш велеше, ситуација јебе пичку. Е сега, ако машкото направи толку очаен избор да биде со жена која од денско кафе завршува во неверство, треба добро да си ги преиспита принципите на бирање жени.
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Дали ти мислиш дека ако и браниш навечер да излези си постигнал нешто во таа врска, и која е разликата со излегување денски и навечер ?
Ајде жити се, погоди од три пати.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.608
Поени од реакции
17.315
Тоа значи дека не си многу бистра, ништо друго. Еден мој пријател, Бог да го прости, заглави по затвори и умре таму, секогаш велеше, ситуација јебе пичку. Е сега, ако машкото направи толку очаен избор да биде со жена која од денско кафе завршува во неверство, треба добро да си ги преиспита принципите на бирање жени.
Абе пак не ми кажа која е разликата со денски и навечер, денски смее ама навечер не ... Шо има толку навечер шо те плаши тебе, еве не знам.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.608
Поени од реакции
17.315
Значи:
1. Ако сака ќе излегва навечер, ако сака нема да излегва.
2. Ако сака ќе се курва, ако сака нема да се курва.

Ти ќути, облечи суќната и зачисти по дома ко прав папучар.
Фини заклучоци влечиш, а и добра ти е статистиката дека и денски на кафе се дупеле оти им се можело. (y)

Ти викам јас, мажите се криви.
Муабетот беше дека апсурдно е да и браниш навечер да излези сама со другарки, демек денски смее ама навечер јок
Автоматски споено мислење:

Исфрустрирани навивачки на Атлетико Мадрид, од тоа коса ми се крева на главата.
Хахах види мајката, кога немаме аргументи одма тема се менва
21 век тој вика не смее жената навечер сама да излези, кај сме во Авганистан?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom