Политички случувања во Израел

Макед0нер

Red Devil
Член од
7 март 2012
Мислења
755
Поени од реакции
642
BREAKING: Al-Qassam launched a large rocket barrage at Tel Aviv

Цела Газа е пепел овие сеуште лансират ракетки :vozbud: :vozbud:
Автоматски споено мислење:

1000003629.jpg
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
BREAKING: Al-Qassam launched a large rocket barrage at Tel Aviv

Цела Газа е пепел овие сеуште лансират ракетки :vozbud: :vozbud:
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 405229
Ништо посебно само уште повеќе ќе го навлечат гневот на израелската армија да продолжи со гранатирање.
Мислам 24/7 Газа ја надлетуваат израелски дронови следат од каде се истрелуваат ракетите за неколку минути следува бомбардирање на локациите.
Не знам можеби не сум во право но мислам дека Хамас е дете на Мосад бидејќи она што го направија пред 3 месеци покажува дека немаат грам мозок или се потплатени. Убиваа цивили (на забава) кои никогаш немале можеби допирна точка со израелската војска и потоа продолжија кон израелските населби. Да нападнеа само војници и полицајци ќе сфатев (се борат за слобода итн итн) но со тој масакар дефинитивно ја изгубија меѓународната поддршка.
По војната Израел ќе воспостави целосна своја контрола над појасот нешто слично како во Западниот Брег и ќе го запечатат секој палестински сон.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.743
Поени од реакции
32.799








Автоматски споено мислење:

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.190
Поени од реакции
41.551
Изгуби Израел. Ни Хамас победен ни Газа освоена. Дудлачите ги нема нешто на темава :kafence:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.743
Поени од реакции
32.799
Дезинформиран си. Израел победува, исто како и Украина. Исто како што Тајван и Јужна Кореа тек ќе победуваат... Во меѓувреме мора да се бојкотираат хуманитарни организации на ОН. А ако некоја држава одбие да бојкотира, тогаш:





 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.412
Поени од реакции
925
Нешто не штима, во 2016 имало 100.000 живи жртви на Холокаустот, денес има 245.000?

2016:

2024:

Ме иритира кога линкот ќе се ус*ре вака горе, еве слика.

баш читав за ова тој кампо требелинка .пуштиле некој експерти да испитувват и не пронашле тела толку закопани многи поамлу 1 процент дали од тоа
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
7.024
Поени од реакции
22.369
баш читав за ова тој кампо требелинка .пуштиле некој експерти да испитувват и не пронашле тела толку закопани многи поамлу 1 процент дали од тоа
Навистина не знам, затоа и го избришав мислењето - не сакам да започнам нова дебата за Холокаустот. Ми фати око само дека има голема разлика помеѓу наводниот број на живи жртви во 2016 и 2024 па затоа и го споделив. Ваљда ги провериле информациите и тогаш и сега и не трескале од ракав, од друга страна може филуваат. :toe:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.795
Поени од реакции
82.821
баш читав за ова тој кампо требелинка .пуштиле некој експерти да испитувват и не пронашле тела толку закопани многи поамлу 1 процент дали од тоа
и тоа значи дека немало холокауст?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.795
Поени од реакции
82.821
ретрад, ги има со име и презиме

пред 41-ва биле наоколу, после ги нема нигде
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.412
Поени од реакции
925
ретрад, ги има со име и презиме

пред 41-ва биле наоколу, после ги нема нигде
не тврдам ,има разни теории имаш и холкаус denail luge razni teori ne vikam deka se tocni.има и што се спасиле како сорос некои избегале некои емигрирале кисинџер олбрајт, некоу емигрирале сад русиа ама и некои настрадале како многу луѓе во 2 светска војња,

 

Kajgana Shop

На врв Bottom