Влијанието на социјалните мрежи во врска или брак? * разведени и сингл жени после 35та

Дали социјалните мрежи имаат улога во еден брак или врска?

  • Да

    Гласови: 68 76,4%
  • Не

    Гласови: 21 23,6%

  • Вкупно гласачи
    89

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.605
Поени од реакции
22.792
Не не е тоа во прашање, нашите жени се ценети, значително повеќе македоНКИ се омажени за странци,одколку македоНЦИ за странкињи, тоа е случај и во Србија, ехее колку Германци само оженија Србинки, во тоа е работата. Никој не сака македонец за маж, па дури ни македонките:pos:
Mozis taka da gledas, ali mozebi porealno e ova glediste.
Kako nie tuka sto se raduvame na nekoja dotraena krntija od zapad so milion kilometri na koja random Hans nema ni da mu se opuli, a nie si mislime woow kakva zdelka sme napravile taka i random Hans gleda na zenite od tuka. Zena sto tuka nikoj so stap nejki da ja pipni sto se veli, nejkat vo javnost da go vidat, ne pak da ja zeni, za Hans mozebi e premija, zena od sonistata posto lokalniot izbor im e tolku ebiveter sto random raspustenica od tuka mu izgleda kako vrv domakjinka sprema nivnite tamu. Taka da ne deka ste neznam sto tuku izborot im e dali da vozat poloven mercedes ili ganc novo yugo.
 
J

joli1

Гостин
Не не е тоа во прашање, нашите жени се ценети, значително повеќе македоНКИ се омажени за странци,одколку македоНЦИ за странкињи, тоа е случај и во Србија, ехее колку Германци само оженија Србинки, во тоа е работата. Никој не сака македонец за маж, па дури ни македонките:pos:
našite ženi se ceneti od pričina što sepak poteknuvame od kolku tolku daleku pokonzervativna sredina i poradi toa istite se daleku pokonzervativni od ženite od zapadnite državi koi nažalost posledniot bran na feminizam im go ispra pametot i odbivaat da se grižat za sopstvenite maži i namesto na istite da im ragjaat deca, tie se fokusirast na kariera i na nekoi površni raboti.

i jas koga bi bil vo stranstvo daleku pobrgu bi preferiral za žena da zemam ličnost so poteklo od ovie prostori ili pak možebi azijka, što poradi kulturnite sličnosti, što poradi toa što našite ženi se daleku seušte pokonzervativni od zapadnite ženi.

ona što e fenomen kaj našite ženi otseleni vo stranstvo e toa što pri doagjanje vo stranstvo i maženje so stranec ili pak so naš čovek tamu, istite stanuvaat ušte pokonzervativni otkolku što prethodno bile.

makedonkite točno deka preferiraat stranci, no toa e najmnogu poradi finansiskata sigurnost i možnosti koi što strancite gi imaat, a makedonskite maži retko ja imaat poradi toa što živeeme vo vukojebina.

makedonskite maži posledni se osamostojuvaat vo Evropa, imaat epten slaba finansiska sigurnost da i ponudat na edna žena što rezultira vo toa strancite da se daleku poatraktivni za niv.

koga Germanija ili druga zapadna država bi bila vukojebina kako što e našata država momentalno, a vo našata država da imaše prosperitet i finansiski resursi, ulogite ke bea smeneti, stranskite ženi ke gi gledaa makedonskite maži kako idealni partneri.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Не не е тоа во прашање, нашите жени се ценети, значително повеќе македоНКИ се омажени за странци,одколку македоНЦИ за странкињи, тоа е случај и во Србија, ехее колку Германци само оженија Србинки, во тоа е работата. Никој не сака македонец за маж, па дури ни македонките:pos:
Немој вака да си ги вадите статистиките од ракав, па као демек и сеир да ни фаќате!
Тоа што за нас се “купените” невести од Албанија, сте вие исто, ама за германците.

А сигурен сум дека секој знае бар еден македонец женет со украинка, русинка.
Почнаа дури и филипинки да зимаат…

Да не испадне муабетов(статистиката) обратна, па да биде плачки по форумов ;) :pos:
 
Член од
22 август 2022
Мислења
514
Поени од реакции
1.714
Ајдаа, среќна нова 1960.
Да бе да, дека сеа сите невини влагаат во брак, дека не се 40 посто разведени, па потписот прави разлика у квалитет. Шо е полоша некоја што имала пристојна ексклузивна врска со потпис од некоја што ја имала сличната без потпис, или од некоја што во град искача со еден се враќа со друг, али пошо не ги пријавуе и не се потпишуе е по high value. Бетер од швалери/ки ги напраивте. Можеби знам луѓе од 20 различни нации, не сметајќи екс ју. Никој, ама никој немам слушнато толку со крвничкa мржња и гнасење да блата жена од сопствена нација како Македонче. Ако толку нѐ загрижува степенот на толеранција на Македонките, да пробавме да го средиме овој проблем?

Не генерализирам, ама голем дел, еве од ова шо читам, коса ми се крева на глава ... Затоа у караванот што си врви нема место за нас. Учени сме трчајќи да си лаеме. Чест на исклучоци, знам многу луѓе коишто се домаќини на место и си ги чуваат жените.
 
Последно уредено:
Член од
28 јануари 2024
Мислења
28
Поени од реакции
20
Ајдаа, среќна нова 1960.
Да бе да, дека сеа сите невини влагаат во брак, дека не се 40 посто разведени, па потписот прави разлика у квалитет. Шо е полоша некоја што имала пристојна ексклузивна врска со потпис од некоја што ја имала сличната без потпис, или од некоја што во град искача со еден се враќа со друг, али пошо не ги пријавуе и не се потпишуе е по high value. Можеби знам луѓе од 20 различни нации, не сметајќи екс ју. Никој, ама никој немам слушнато толку со крвничкa мржња и гнасење да блата жена од сопствена нација како Македонче. Ако толку нѐ загрижува степенот на толеранција на Македонките, да пробавме да го средиме овој проблем?

Не генерализирам, ама голем дел, еве од ова шо читам.... Затоа у караванот што си врви нема место за нас. Учени сме трчајќи да си лаеме. Чест на исклучоци, знам многу луѓе коишто се домаќини на место и си ги чуваат жените.
Македонките се супер. Не се нервирај. Не мора ништо да работат по дома и да чистат. Нека работат за пари и даваат по дома. А ако сакаат секс тоа е убаво.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
514
Поени од реакции
1.714
Македонките се супер. Не се нервирај. Не мора ништо да работат по дома и да чистат. Нека работат за пари и даваат по дома. А ако сакаат секс тоа е убаво.
Не се нервирам, нема шо да се нервирам. Не сум ја таа со отровот и мржњата во себе. Тие шо го имаат тоа се нервираат. Јас само набљудувам. А, за домашни работи, повеќе ми е срамота во ова време да постојат мажи еден кревет што не знаат да наместат или чорапите што не знаат кај им се, од жени коишто бараат помош за домашни обврски. Партнерство се вика, не робовласништво.
 
Член од
28 јануари 2024
Мислења
28
Поени од реакции
20
Не се нервирам, нема шо да се нервирам. Не сум ја таа со отровот и мржњата во себе. Тие шо го имаат тоа се нервираат. Јас само набљудувам.
Остај ги. Нормално е жена да има секс со кого сака. А тоа по дома е ствар на договор. Немаш што да се мрзи пола свет. Треба да се разберат со нив.
Автоматски споено мислење:

Не се нервирам, нема шо да се нервирам. Не сум ја таа со отровот и мржњата во себе. Тие шо го имаат тоа се нервираат. Јас само набљудувам. А, за домашни работи, повеќе ми е срамота во ова време да постојат мажи еден кревет што не знаат да наместат или чорапите што не знаат кај им се, од жени коишто бараат помош за домашни обврски. Партнерство се вика, не робовласништво.
Дома мајки не ги учат синовите домашни работи. Ради тоа е и се им прават тие по дома.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
514
Поени од реакции
1.714
Остај ги. Нормално е жена да има секс со кого сака. А тоа по дома е ствар на договор. Немаш што да се мрзи пола свет. Треба да се разберат со нив.
А тие жени со кого имаат односи? Екслузивност важи и за двата пола. Не е само за жената.
Кога веќе на мажите им е по ќеф и со носење леб дома да бидеме рамноправни и жените имаат право да бараат еднаквост по прашање на ексклузивност. Секако, освен ако не се договорат поинаку.
 
Член од
28 јануари 2024
Мислења
28
Поени од реакции
20
А тие жени со кого имаат односи? Екслузивност важи и за двата пола. Не е само за жената.
Кога веќе на мажите им е по ќеф и со носење леб дома да бидеме рамноправни и жените имаат право да бараат еднаквост по прашање на ексклузивност. Секако, освен ако не се договорат поинаку.
Ако тој вара и таа може и обратно. А за по дома ствари тоа е зависи кој колку има време и заработува.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.918
Поени од реакции
9.607
Не те разбирам
Сака да ти каже дека не можеш 100% да му го контролираш животот. Ако човекот си има потреба да "плесне" нешто на страна ти тоа секако дека нема да можеш да го спречиш.
 
Член од
28 јануари 2024
Мислења
28
Поени од реакции
20
Сака да ти каже дека не можеш 100% да му го контролираш животот. Ако човекот си има потреба да "плесне" нешто на страна ти тоа секако дека нема да можеш да го спречиш.
Глупо е да се вара, треба да се криеш да се караш. Па и таа може ќе почне. Па хаос.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.918
Поени од реакции
9.607
Абе ако сака да те изневери не му треба фејсбук или инстаграм, ќе го направи тоа и на друго место
Автоматски споено мислење:

но ако премногу се стега ременот на крај ќе пукне
Автоматски споено мислење:

Глупо е да се вара, треба да се криеш да се караш. Па и таа може ќе почне. Па хаос.
За некого не е... Не може секој да мами. Тоа се генетски предодредени луѓе кои не можат да се борат против тоа. Статистички најчесто мажите повеќе изневеруваат од жените и главната причина за тоа е генетиката.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
514
Поени од реакции
1.714
Автоматски споено мислење:
Се согласувам со ова.
Другар иам професионален фотограф. Какви модели му доаѓаат, памет да ти штукне (замисли, некои можат само да маштаат по инстаграм а он со нив работи ем во живо ем на само) , ама он само жена му и ќерка му си ги збори. Жената му е класичен тип, не е многу нафракана, ама природно убава како дете во лицето, скромничка, фина, многу пријатен карактер, нервозен да седнеш на кафе, смирен ќе се вратиш, ќерка им капацитет, на свои 9 години какви цртежи има, мене ми е срам. Он е највеќе во ситуација да вара, ама јок.
Дури и го потпрашаа вака, он вика, да не беше жена ми јас немаше да сум тоа што сум денес. А за, извини на израз, месо, сум го прошол и препрошол тоа, сега семејството повеќе ми прави ќеф.
 
Последно уредено:
J

joli1

Гостин
Никој, ама никој немам слушнато толку со крвничкa мржња и гнасење да блата жена од сопствена нација како Македонче. Ако толку нѐ загрижува степенот на толеранција на Македонките, да пробавме да го средиме овој проблем?
ne se složuvam dokolku aludiraš na odredeni postovi koi što gi ostavija nekoi forumaši.

temava mi e mnogu mila i mnogu mi e milo što i forumašite, no i forumaškite spodeluvaat sopstveni mislenja, iskustva i perspektivi na odredeni raboti, i se nadevam deka taka ke prodolži.

problemot možebi vo temava e što vo nekolku navrati od strana na ženskite forumaši se slučuva koga maškite će kažat nekoe sopstveno mislenje, kako što beše toa deka postari ženi i ženi so brak vo minatoto i decata ne se atraktivni za mnozinstvoto maži i istite ne se gledani seriozno od naša strana, ženskite forumaši odma se služat so nekoi retki slučaevi kade lugje zemale takva žena ili oženile postara žena od sebe što e retkost vo sekoe opštestvo, a istite se koristat kako obid za da se probie argumentot na maškite forumaši.

od taa pričina, odredeni forumaši probuvaat povtorno da vi ja dolovat poentata deka na mnozinstvo maži sepak postarite ženi ne im se atraktivni so toj stepen kako pomladite i deka ne preferiraat ženi so brak i deca pozadi sebe i vo toj obid se služat so odredeni epiteti od koi nema potreba, no sepak so cel da vi ja dolovat poentata na mnozinskiot del maži.

toa e isto kako vie sega da kažete deka mnozinstvoto ženi preferiraat stabilni, fizički jaki i finansiski osigurani maži i jas sega da se služam so primeri koi se retkost vo opštestvoto kade što nekoja žena za maž zela ličnost koja nema denar vo džebot, denovite gi troši igrajkji komar, nema dve noze i ne može voopšto da zboruva ušte od dete.

ona što fali vo temava e i malku objektivnost.
 
Член од
28 јануари 2024
Мислења
28
Поени од реакции
20
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:


За некого не е... Не може секој да мами. Тоа се генетски предодредени луѓе кои не можат да се борат против тоа. Статистички најчесто мажите повеќе изневеруваат од жените и главната причина за тоа е генетиката.
Ако вара ќе го остават во денешно време. Ради што прави не е битно. Освен во многу ретки случаеви да најде некоја ултраочајна или и таа да е вараџика. Во секој случај лошо за него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom