Блам држава

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.796
Поени од реакции
23.612
Додека СДС бившиот УЧК терорист Таљо го направи спикер, а сега и премиер на владата, да не ги заборавиме и патриотите на батерии што го украдоа зборчето ВМРО и кои го направија Таљо и министер за одбрана:

Прегледај го приврзокот 405091
ne treba da gi zaboravime. da ne bea tie uste togas taljo ke bese premier a sega ti mesto decata tvoj ke ucese sponski u skolo. uste togas imaa ponuda od sdsm za koalicija i premiersko mesto, ama toa e vie ne gledate sto e alternativata i sto ke se sluci toa e mnogu daleku i tesko i bara mozok... poveke se palite na krsenje mikrofoni i frlanje kurtoni po objekti sto ne ste gi gradele.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.375
Поени од реакции
5.136
Колку се прости нашите новинари, го споредуваат Талат премиер со Обама премиер, еве јас не се сеќавам Обама да ја нападнал Америка на перл харбор, отепал едно 100 американци и наместо во гвантанамо завршил во белата куќа.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.570
Поени од реакции
7.142
Колку се прости нашите новинари, го споредуваат Талат премиер со Обама премиер, еве јас не се сеќавам Обама да ја нападнал Америка на перл харбор, отепал едно 100 американци и наместо во гвантанамо завршил во белата куќа.
Tie ne se novinari tuku papagali.
A nivnite urednici Severdjanski prodadeni kurvi
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.363
Поени од реакции
4.500
Колку се прости нашите новинари, го споредуваат Талат премиер со Обама премиер, еве јас не се сеќавам Обама да ја нападнал Америка на перл харбор, отепал едно 100 американци и наместо во гвантанамо завршил во белата куќа.
Не се прости дотичните новинари, туку се...хммм...добро „наградени„, што само по себе е показател дека нашите душмани добро ги „инвестираат„ своите пари во „севернава„ биртија, па ништо чудно ако слушаме за споредби кои се надвор од умот...
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.919
Поени од реакции
8.060
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.375
Поени од реакции
5.136
Не се прости дотичните новинари, туку се...хммм...добро „наградени„, што само по себе е показател дека нашите душмани добро ги „инвестираат„ своите пари во „севернава„ биртија, па ништо чудно ако слушаме за споредби кои се надвор од умот...
Ах да е само таа споредба, новинарите, аналитичарите, политичарите се сите до еден скапо платени актери, цело нивно делување е по сценарио напишано од вујче сем, туку споредбата со обама не само што нема врска со тоа што го напишав погоре, туку и обама за разлика од овој копук е изгласан а не седнат со изигрување на вољата на гласачите, исто како и ковачевски и заев со прекршување на мајскиот договор, а да не зборуваме дека црнците во оваа држава сме ние македонците а не граѓанинот од прва класа џафери.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.862
Поени од реакции
7.082
Што бида со обвинителско-судскиот систем во „нашата земјата„? Уште има доверба од 1,012%?...
Мислам дека довербата падна и во минус. Ако на овие избори не ја оправиме работава, толку од нас како држава и нација...
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.186
Поени од реакции
8.804
Еве го она што го збореше @Sussaro.

1706622241340.png

 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.542
Поени од реакции
38.427
Во два дена толкав шиптарлук демонстрираа, со вискиња со пури со службени возила, толкаво курчење за една техничка влада не е видено до сега. Артан Нежни пуштен на најјако со неговата пропаганда, ТикТок врие со видеа дека Албанци се премиери на 4 држави, буквално гори ФБ од спонзорирани реклами за ова. И како јаготка на шлагот е Мерцедесот паркиран на сред плоштад, да можат у тоа нивното министерство ќе го внесат во канцеларија ќе го паркираат. Џукели пуштени од ланец.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.363
Поени од реакции
4.500
Еве го она што го збореше @Sussaro.

Прегледај го приврзокот 405367

Да де...тоа е „онаа„ народната, „...кога опиникот ќе се подондури....„...мислим...

Имајте троа разбирање и остајте ги симнатите од Шара да го проживеат тоа кое не можеле, а не го постигнале со својот труд.

Зарем уште мислите дека џабе ратуваа, џабе се ставија за извршители на својот „работодавец„, без ќа уќарат некоја корист и за себе?...

А Вие македонците (по род, не по изрод), берете памет!...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom