Work and travel USA

Член од
7 март 2013
Мислења
149
Поени од реакции
41
Не знам колку врска има тоа ако си со сите положени. Ја сум втора, со сите положени и добив виза со интервју буквално од триесетина секунди. Некои други фактори можеби се во игра кои не ги знаеме.
Од тоа што чув денеска додека чекав, одбија 2-3 поради тоа што имале проблеми со испити, па студирале 1 година екстра поради тоа и слично. Али сигурно има и такви случаи кои добиле виза.
На кој шалтер беше, тоа е изглеа најголемиот фактор...:D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
На кој шалтер беше, тоа е изглеа најголемиот фактор...:D
Мислам дека не е, али тоа е само мое мислење. Иначе шалтер 6.

Може да има врска ако некој аплицирал во 3/4 година за прв пат, ќе си речат „Што чекал овој толку“, бла бла. А можда е битно и на кој факултет си.
 
Последно уредено:
Член од
7 март 2013
Мислења
149
Поени од реакции
41
Мислам дека не е, али тоа е само мое мислење. Иначе шалтер 6.

Може да има врска ако некој аплицирал во 3/4 година за прв пат, ќе си речат „Што чекал овој толку“, бла бла. А можда е битно и на кој факултет си.
Втора година и првпат аплицирам, не ме ни загледа таа од 8 шалтер, ме праша неколку глупи прашања и у меѓувреме збореше со еден позади и денес не си квалификуван ми вика....не ми бил денот изгледа.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Втора година и првпат аплицирам, не ме ни загледа таа од 8 шалтер, ме праша неколку глупи прашања и у меѓувреме збореше со еден позади и денес не си квалификуван ми вика....не ми бил денот изгледа.
Обично знаат однапред на кого ќе му дадат, на кого не.
 
Член од
21 април 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Изгледа на економски најмалку даваат, можеби затоа што и најногу аплицираат....
 
Член од
2 март 2013
Мислења
32
Поени од реакции
1
Pomos pomos, go imam zgreseno datumot na raganje na tatko mi vo DS formularot, a veke e napraven i imam zakazano intervju, posle 3 dena gledam deka sum go zgresila... dali e bitno i treba da menuvam ? :eek::eek::eek::eek:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Pomos pomos, go imam zgreseno datumot na raganje na tatko mi vo DS formularot, a veke e napraven i imam zakazano intervju, posle 3 dena gledam deka sum go zgresila... dali e bitno i treba da menuvam ? :eek::eek::eek::eek:
Не , не е проблем можи и така да ти дадат. Ако најдат нешто сумнителнио ќе те прашат на интервју.
 
Член од
19 февруари 2014
Мислења
33
Поени од реакции
3
СКОПЈЕ-ИСТАНБУЛ-ЧИКАГО 18 мај 9.05 .. има некој ? ? ?
 
Член од
27 април 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Некој да лета 27 мај Истамбул - Вашингтон (Turkish airlines), и да е во Оcean City MD??
 
Член од
20 декември 2014
Мислења
4
Поени од реакции
7
Dali nekoj ima iskustvo ovaa godina so unovcuvanje na cekovite za povratok na danok i vo koja banka e najpovolno za provizija
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.920
Поени од реакции
12.411
Помина визата, ајде сега некој што бил претходни години нека каже како оди прилагодувањето на работното место. Јас ќе работам како сервер, па ме интересира искуство од некој што работел на оваа позиција, како ви беше првите денови, како се снајдовте? Секој совет е добредојден :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom