UEFA Champions League 2014-15

Кој ќе освои ЛШ?


  • Вкупно гласачи
    118
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Џ

Џонтра Волта

Гостин



Само чисто да ви го доловам тоа Конте вампирот!
Од секад ми било страв од овој Конте, таков стар, грбав, збрчкана фаца, полукељав, плави очи на пола копје, растегнат дрес, една штуцна спуштена друга не, тепа крвнички мајку да му ебам. :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.642
Поени од реакции
81.646
Од секад ми било страв од овој Конте, таков стар, грбав, збрчкана фаца, полукељав, плави очи на пола копје, растегнат дрес, една штуцна спуштена друга не, тепа крвнички мајку да му ебам. :D
Изгледа никогаш не си го гледал овој...



Се касап до касап...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Изгледа никогаш не си го гледал овој...



Се касап до касап...
E не го знам овој. Ама читав прееска изјава негова за финалево, им се обраќа на Киелини, Бонучи и Барзаљи дека нападот на Барса само со динамит и бомби може да се запре. :pos:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Од секад ми било страв од овој Конте, таков стар, грбав, збрчкана фаца, полукељав, плави очи на пола копје, растегнат дрес, една штуцна спуштена друга не, тепа крвнички мајку да му ебам. :D
Ако да бидеш сведок на некој криминал, ме занима како би го опишал извршителот на делото , зашо ти си опишувачот. :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
со заминувањето на Гатузо, фудбалот а општо италијаните изгубија касапи во тимот :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Има играч (за тим знаеме дека нема) што ја одбранил ЛШ (освоил два пати по ред) откако е новиов формат или Мората ќе биде првиот?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Има играч (за тим знаеме дека нема) што ја одбранил ЛШ (освоил два пати по ред) откако е новиов формат или Мората ќе биде првиот?
Ето е едниот, за други не ми текнува.
Имаше и еден што мислам дека освои и со Јувентус и Борусија, ако добро сум видел некогаш. Сеа гугл ќе видиме за други што ќе каже.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Paulo Sousa The Portugal midfielder won back-to-back trophies with Juventus against Ajax and then with Borussia Dortmund against Juventus.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
За играчов знам од што гостувал у Нион на ждрепки, а сеа и името му го видов.
Други како што глеам немало.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.642
Поени од реакции
81.646
Има играч (за тим знаеме дека нема) што ја одбранил ЛШ (освоил два пати по ред) откако е новиов формат или Мората ќе биде првиот?
Пауло Соса
1996 - Јувентус
1997 - Борусија Дортмунд
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Милан,Јувентус и Манчестер Јунајтед статистички беа најблиску за одбрана на титулата..но после она што се случи со Барселона-Челзи во 2012 мислам дека одбрана на титулата е проклета работа и нема теорија некоја екипа да го одбрани трофеот уште долго време..триста сплетови на околности се случуваат секоја година против актуелниот европски шампион кој и да е
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Штом Барса не ја одбрани во 2010 никој никад нема да ја одбрани.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom