UEFA Champions League 2014-15

Кој ќе освои ЛШ?


  • Вкупно гласачи
    118
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Милан,Јувентус и Манчестер Јунајтед статистички беа најблиску за одбрана на титулата..но после она што се случи со Барселона-Челзи во 2012 мислам дека одбрана на титулата е проклета работа и нема теорија некоја екипа да го одбрани трофеот уште долго време..триста сплетови на околности се случуваат секоја година против актуелниот европски шампион кој и да е
Што се случи?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Што се случи?
Трилион неискористени шанси за Барселона во Лондон ,водство од 2-0 на Кам Ноу и играч повеќе(црвен за Тери),невидена мајсторија на Рамирез за 2-1,промашен пенал од Меси(пречка) при 2-1 ,во Лондон од еден шут еден гол а неможеа два паса да сврзат..едноставно како господ да играше за Челзи на тие две утакмици,толку среќни околности искрено немам видено во животот..она беше чудо што се случуваше и како тотален аутсајдер против супермоќната Барселона се протнаа понатаму и во финалето пак се случуваа чуда...

Не ме разбирај погрешно,мило ми беше за Челзи што стигнаа до титулата бидејќи заслужија со нивната борбеност и пожртвуваност впрочем кога ја отворивте темата јас прв ви посакав да освоите ЛШ но сакам да напоменам дека покрај онакво чудо што се случи со Барселона не вервам дека некоја екипа ќе ја одбрани ЛШ во доогледно време
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Трилион неискористени шанси за Барселона во Лондон ,водство од 2-0 на Кам Ноу и играч повеќе(црвен за Тери),невидена мајсторија на Рамирез за 2-1,промашен пенал од Меси(пречка) при 2-1 ,во Лондон од еден шут еден гол а неможеа два паса да сврзат..едноставно како господ да играше за Челзи на тие две утакмици,толку среќни околности искрено немам видено во животот..она беше чудо што се случуваше и како тотален аутсајдер против супермоќната Барселона се протнаа понатаму и во финалето пак се случуваа чуда...

Не ме разбирај погрешно,мило ми беше за Челзи што стигнаа до титулата бидејќи заслужија со нивната борбеност и пожртвуваност впрочем кога ја отворивте темата јас прв ви посакав да освоите ЛШ но сакам да напоменам дека покрај онакво чудо што се случи со Барселона не вервам дека некоја екипа ќе ја одбрани ЛШ во доогледно време
барселона заслужи да биде казнета од господ, бидејќи сезона или две претходно баш кога играа со Челзи, имаа огромни подароци од судиите + 5 пенали требаше на Челзи да им дадат ...[DOUBLEPOST=1432475295][/DOUBLEPOST]а да, ќе заборавев, баш ми беше мило тогаш кога Челзи ги елиминираше на таков среќен начин, правдата беше задоволена..
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ако ви е полесно, донекаде правдата беше задоволена наредната сезона, Челзи стана првиот шампион што отпадна по групи. После правдата пак беше задоволена, па си освоија Лига Европа. И на крај ептен се задоволи правдата, се врати Мурињо.
 
Член од
1 март 2014
Мислења
283
Поени од реакции
73
барселона заслужи да биде казнета од господ, бидејќи сезона или две претходно баш кога играа со Челзи, имаа огромни подароци од судиите + 5 пенали требаше на Челзи да им дадат ...[DOUBLEPOST=1432475295][/DOUBLEPOST]а да, ќе заборавев, баш ми беше мило тогаш кога Челзи ги елиминираше на таков среќен начин, правдата беше задоволена..
Ako nekoj treba da se kazni toa e vasiot klub ebate, so kenjas za Barca ne mi e jasno?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.584
Поени од реакции
81.168
Ako nekoj treba da se kazni toa e vasiot klub ebate, so kenjas za Barca ne mi e jasno?
За што да се казни...? Последната казна си ја одлежа пред 9 години, а сега играме во финалето на ЛШ. Или пак и овде сме местеле?
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.205
Поени од реакции
7.990
За што да се казни...? Последната казна си ја одлежа пред 9 години, а сега играме во финалето на ЛШ. Или пак и овде сме местеле?
Aко нешто ме нервира, тоа е антиталент за спорт кој следи некој од спортовите и коментира за истите. Да го прашаш зошто треба да се казни, ни сам нема да знае да одговори ама битно мисли дека кажал нешто паметно. Треба со закон да се забрани фудбал за ваквите.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.862
Тек сега реал ќе се изначека до наредната лш титула. Секоја чест за трендот кој го водат, оди во прилог на конкурентите. Позз се најубаво.
 
Член од
1 март 2014
Мислења
283
Поени од реакции
73
Aко нешто ме нервира, тоа е антиталент за спорт кој следи некој од спортовите и коментира за истите. Да го прашаш зошто треба да се казни, ни сам нема да знае да одговори ама битно мисли дека кажал нешто паметно. Треба со закон да се забрани фудбал за ваквите.
Treba da pocnam da igram Football Manager pa da bidam "talent" kako tebe.
За што да се казни...? Последната казна си ја одлежа пред 9 години, а сега играме во финалето на ЛШ. Или пак и овде сме местеле?
Za vakvi raboti
 
C

Castiel

Гостин
Ako nekoj treba da se kazni toa e vasiot klub ebate, so kenjas za Barca ne mi e jasno?
Што тропаш зелени бе...Јуве во ЛШ никад не добивал помош и чудни судиски одлуки во нивна корист...за разлика од барса коишто апла смешно судиски одлуки добиваа..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom