UEFA Евро 2016 (квалификации)

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.404
Поени од реакции
7.351
Тешко ќе биде за Албанија да избори директен пласман , се чини клучен натпррвар ќе биде со Португалија , ако тој го изгубат тогаш веројатно им виси и местото како најдобра третопласирана репрезентација .

П.С. Навивачите со кечињата изгледаа многуууу грдо .:facepalm:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.133
Поени од реакции
21.040




Исланд и Велс :cuc:
Ви текнува дека до пред година ипол Велс беше послабо рангиран од нас. Во групата за СП 2014, ние се наоѓавме во претпоследен, а Велс во последен шешир. Дома ги победивме со 2-1, а таму изгубивме 1-0.
И во групата за СП 2010, ние бевме во 4от, а Исланд во 5от шешир. Знам дека во Скопје ги победивме 2-0, в гости не се сеќавам.

Епа, драги мои, денес разликите се очигледни. Исланд и Велс се први во своите групи, а фиром вечерва ќе изгуби од Лускембург. :facepalm:
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.430
Поени од реакции
42.702
На гости нерешено мислам оти игравме со Исланд, или 1-0 не тепаа, памтам само оти Пандев промаши еден на еден со голманот.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.311
Поени од реакции
4.712
Последно уредено:
Член од
16 април 2014
Мислења
7.075
Поени од реакции
11.065
На гости нерешено мислам оти игравме со Исланд, или 1-0 не тепаа, памтам само оти Пандев промаши еден на еден со голманот.
мислам дека 1-0 заврши , седло сам си го закопа.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.133
Поени од реакции
21.040
Ви текнува дека до пред година ипол Велс беше послабо рангиран од нас. Во групата за СП 2014, ние се наоѓавме во претпоследен, а Велс во последен шешир. Дома ги победивме со 2-1, а таму изгубивме 1-0.
И во групата за СП 2010, ние бевме во 4от, а Исланд во 5от шешир. Знам дека во Скопје ги победивме 2-0, в гости не се сеќавам.

Епа, драги мои, денес разликите се очигледни. Исланд и Велс се први во своите групи, а фиром вечерва ќе изгуби од Лускембург. :facepalm:
Не дека се фалам, пошо не дека беше тешко да се предвиди, ама мака ми е шо не ги уплатив сингл дрвата.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.152
Поени од реакции
4.947
Ај ај ај што направи Швајцарија, губеа до 80-та минута со 0-2 од Словенија, за да потоа ја свртат на 3-2.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.404
Поени од реакции
7.351
Словенија можеше со победа да биде втора и да се изедначи со Швајцарија , што само направи Швајцарија . :eek:
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Vo prvite 15min Svajcarija promasi nekolku sansi i bese podobar protivnik, pri edna nafrlena topka od Shaqiri, Klose sam so Handanovic promasi zicer sansa.

Posle se do krajot na prvoto poluvreme bese izednaceno, e togas Slovencite profitira od edna kardinalna greska na Schar i Novakovic sam pred Sommer uspea da postigne gol.

So samiot start na 2pol od eden korner Slovencite napravija 2:0, a vednas posle vtoriot gol Ilicic promasi zicer za 3:0 koga sakase da lobira, koja sansa ja imase, a Svajcaricite do 80min bez prilika za gol, ne znaeja sto da pravat zo topkata, e posle izmenite na PETKOVIC go napravija svoeto.

Otkako izramnija na 2:2, Svajcarcite vo euforija i vo toj moment sudijata ne dosudi CIST PENAL za Slovenija, e posle toa so mnogu srekja pri edna greska na igracot na Slovenija Svajcarite ja zemaa topkata, sutirase Schar i negoviot sut bese blokiran od Cesar mislam i otide do Drmic koj mnogu lesno postigna gol vo 94min

Katanec se povlece totalno na 0:2, a nivnite igraci kako da pred vreme vo euforija, no Svajcarija ne e taa pred nekolku godini, ima mnogu rabota za Petkovic, igraci kako Dzemail koi do pred ovoj mec ne odigrale 6meseci ne treba da igraat od prvata minuta, a talentot EMBOLO ne e za klupa, koj talent e ovoj, koj ke go kupi ke napravi dobar transfer:D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Абе на Русија селектор им е Леонид Слутски, на ЦСКА тренерот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom