The Mentalist

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Здраво народе, ви се придружив неодамна, одлична серија - особено 6тава сезона :D лудници е!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
What if, just what if Red John is still alive, and Jane wants FBI resurses to find him???
Истото и мене ми се врти низ главава, не е можно после толку сезони исчекување во сред сезона да го сје*е Ред Џон и да продолжи по сосема друг правец серијава. Или наскоро ќе се вратат во CBI или чисто не верувам дека вака ќе продолжи глупаво, ич не ми се допаѓа како оди серијава.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.012
Поени од реакции
6.040
Според тоа како заврши денешнава, се готви нешто поголемо изгледа.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.316
Поени од реакции
4.713
Истото и мене ми се врти низ главава, не е можно после толку сезони исчекување во сред сезона да го сје*е Ред Џон и да продолжи по сосема друг правец серијава. Или наскоро ќе се вратат во CBI или чисто не верувам дека вака ќе продолжи глупаво, ич не ми се допаѓа како оди серијава.
Има простор да се соменваме дека тој Ред Џон не е Ред Џон, само овој пат Џејн не го дели тоа сознание со никого, дознава дека во ЦБИ тешко да ја урне неговата империја, во ФБИ мисли дека ќе има поголема моќ...
Не знам дали од првин така е планирано или после решија да ја *продолжат* серијава, но Хелер се покажа како добар, верувам дека и во *продолжениево* ќе имаме што да гледаме...
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Со оглед на тоа како почна да се одвива серијата, мора да постои вистинскиот Ред Џон, а се си мислам дека е еден од таа листата со недешифрирани кодови...

p.s. Rigsby and Van Pelt are back in the game!
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Не беше најавено пред да почни сезонава дека ќе има 10тина епизоди? Гледам сега ја продолжиле на 20+ после тоа што видоја дека никој не беше задоволен со убиството и начинот, па сега ќе спремаат нешто поголемо најверојатно...
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
На episodecalendar пишува дека наредната епизода (Black Helicopters) ќе биде на 9ти март.o_O
Зошто пак толкава пауза?
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Смислуваат нова приказна ебаве, ќе ја прават поинтересна :D
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.012
Поени од реакции
6.040
Или немаат епизоди снимено( :eek: ) , или менуваат нешто. Тоа е најлогично. не ми се верува дека за друго би праеле 8 неделна пауза.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom