The Mentalist

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Да, има малце sci-fi, Патрикче 2 пати си се извлече со убиство ко нишо да не направил. И знаете шо приметив? Овие од FBI никој не си го покажа раменцето да видиме да не е случајно Ред Џонец :)
И мислам дека Ред Џон уште не е откриен, премногу ми е глупо од негова страна да дозволи така лесно да му се открие на Патрик. Еднаш го зезна нели, на крај на 3та коа дојде типот му кажа ствари шо само убиецот мора да ги знае, и испадна дека не е он. Мислам дека се големи шансите пак да му го направи тоа. Пошо ако е толку паметен и моќен нема да се замара со обичен смртник како Патрик. А и ми личи ко да е Ред Џон некој од FBI зашо на нив им иде у прилог да бидат растурени CBI зашо како тим беа добри и Џејн беше со нив, си водеа интерна истрага, а вака ако биде во FBI ќе биде под контрола на типот и ќе знаат шо знае и шо планира.

Хелер потврди дека МкАлистер е РЏ и дека тоа е крај на приказната. До сега, се што кажал во некое интервју било точно, а мислам дека и ова е точно.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Да, има малце sci-fi, Патрикче 2 пати си се извлече со убиство ко нишо да не направил. И знаете шо приметив? Овие од FBI никој не си го покажа раменцето да видиме да не е случајно Ред Џонец :)
И мислам дека Ред Џон уште не е откриен, премногу ми е глупо од негова страна да дозволи така лесно да му се открие на Патрик. Еднаш го зезна нели, на крај на 3та коа дојде типот му кажа ствари шо само убиецот мора да ги знае, и испадна дека не е он. Мислам дека се големи шансите пак да му го направи тоа. Пошо ако е толку паметен и моќен нема да се замара со обичен смртник како Патрик. А и ми личи ко да е Ред Џон некој од FBI зашо на нив им иде у прилог да бидат растурени CBI зашо како тим беа добри и Џејн беше со нив, си водеа интерна истрага, а вака ако биде во FBI ќе биде под контрола на типот и ќе знаат шо знае и шо планира.
Тоа за мене беше вистинскиот Ред Џон и немаше потреба од преостанати глупости.
Најверојатно на Хелер и тоа му беше првичната идеја кога ја создавал емисијата и подоцна слично како Декстер, Хаус, Килинг и еден куп други серии кога ќе видат дека има успешност ќе пролонгираат до немајкаде.
И покрај се', мислам дека серијата имаше солидни епизоди и после фамозната трета сезона и приказната се одвиваше одлично, но се падна во вода со несоодветно избраниот карактер за Ред Џон и неговото фаќање.
Не мораше да биде ниту еден од листата, едноставно ќе објаснеа дека некој негов соработник го изврши убиството. Не мораше ниту да биде карактер кој се провлекуваше низ серијата, ама навистина е патетично да се убие сериски убиец од таков калибар толку лесно.
А имаа многу можности за да направат добро финале на серија, доволно беше да се жртвува Лисбон и направи соработник на Ред Џон, уште подобро нејзин љубовник за да се објаснат дупки во сценариото како дознавањето на листата од осум осомничени.
Требаше да биде убиен некој од екипата, дали Ван Пелт, Чо, или Ригзби за повеќе драма да се добие и да има Патрик уште поголеми мотиви за освета.
Вака заврши како второразредна серија со среќен крај и со мамутско сценарио од типот на сапуница.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Тоа за мене беше вистинскиот Ред Џон и немаше потреба од преостанати глупости.
Најверојатно на Хелер и тоа му беше првичната идеја кога ја создавал емисијата и подоцна слично како Декстер, Хаус, Килинг и еден куп други серии кога ќе видат дека има успешност ќе пролонгираат до немајкаде.
И покрај се', мислам дека серијата имаше солидни епизоди и после фамозната трета сезона и приказната се одвиваше одлично, но се падна во вода со несоодветно избраниот карактер за Ред Џон и неговото фаќање.
Не мораше да биде ниту еден од листата, едноставно ќе објаснеа дека некој негов соработник го изврши убиството. Не мораше ниту да биде карактер кој се провлекуваше низ серијата, ама навистина е патетично да се убие сериски убиец од таков калибар толку лесно.
А имаа многу можности за да направат добро финале на серија, доволно беше да се жртвува Лисбон и направи соработник на Ред Џон, уште подобро нејзин љубовник за да се објаснат дупки во сценариото како дознавањето на листата од осум осомничени.
Требаше да биде убиен некој од екипата, дали Ван Пелт, Чо, или Ригзби за повеќе драма да се добие и да има Патрик уште поголеми мотиви за освета.
Вака заврши како второразредна серија со среќен крај и со мамутско сценарио од типот на сапуница.

Абе ќе мора да досмислат уште нешто да се дешава до крај. Глупо е ептен што е МекКалистер РЏ, ептен. Иначе Лисбон и да му била љубовница на Ред Џон немало од неа да се дознае листата на осомничени, зашо она ги дозна коа го гледаше видеото со Лоралај Мартинс она кога ги набројуваше пред да умре. Патрик не дозволи никој да дознае за нив зашо знаеше дека има сериозна трага.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Можда ќе најдат нов РЏ, видоја и сами критиките па ќе пробаат можи да ја спасат сезонава, а и цела серија. Само тоа им преостанува. А ако она беше стварно РЏ и овај го заеба со гулаб чоеко шо му ја погоди цела листа, беше ладнокрвен убиец 6 години, и на крај плачеше за да не го отепаат, алал да му е, нека оди Хелер и нека се отепа.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Откако ја изгледав епизодава дефинитивно мислам дека РЏ е уште жив и се надевам дека ќе смислат добар начин да ја опраат серијата пошо греота е така да заврши.

А чим се враќа Патрик назад тогаш мислам дека ова не е последна сезона али кој знае.

Серијава ми е најомилена и секогаш ќе ја вртам коа ќе ми е досадно, еве и секоја вечер на МТВ ги пратам старите епизоди и не здосадува едноставно.
Серија со ваков потенцијал ќе биде штета да заврши вака.


п.с Ред Џон ми става лајк за да докаже дека е жив:pos:
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.351
Поени од реакции
4.791
Серијава почнав да ја следам кога почна во МРТ да ја даваат, но таму не можев да ја следам редовно... затоа почнав да ја следам онлајн, иако претерував затоа што гледав повеќе епизоди одеднаш, и кон средината на третата сезона почна да ми се здосади...
Но за среќа продолжив да ја следам, и не згрешив....
А за редџон за момент мислев дека не е еден човек, туку цела организација, и уште мислам така...
И целосно го оправдувам продолжувањето на серијава, се надевам ќе ја има долго време, се плашам дека Хелер ќе добие некоја подобра понуда за друга серија тогаш сме наебале....
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Серијава почнав да ја следам кога почна во МРТ да ја даваат, но таму не можев да ја следам редовно... затоа почнав да ја следам онлајн, иако претерував затоа што гледав повеќе епизоди одеднаш, и кон средината на третата сезона почна да ми се здосади...
Но за среќа продолжив да ја следам, и не згрешив....
А за редџон за момент мислев дека не е еден човек, туку цела организација, и уште мислам така...
И целосно го оправдувам продолжувањето на серијава, се надевам ќе ја има долго време, се плашам дека Хелер ќе добие некоја подобра понуда за друга серија тогаш сме наебале....
Мислам дека ќе ти биде најдобро да ја напуштиш темава. :cenzura:
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.351
Поени од реакции
4.791
Мислам дека ќе ти биде најдобро да ја напуштиш темава. :cenzura:
Ни јас не сум од таквите кој сака хепи ендинг но не можам да се откажувам од серијава, ќе се убедите и вие дека има уште потенциал сериава...
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Ни јас не сум од таквите кој сака хепи ендинг но не можам да се откажувам од серијава, ќе се убедите и вие дека има уште потенциал сериава...
Ти викам да ја напуштиш темава, пред да разбереш нешто што не треба. Инаку серијата и после трета сезона си е во ред.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
Серијата беше во ред до листата. Тогаш се тргна надолу.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Денешнава одново беше тапа, ќе изгледам уште една и ако нема некои промени на подобро ќе ја испратам во вечните ловишта.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
На Лизбон никако не и стои таа униформа грда :mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom