The Mentalist

Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Па прво планот беше дека ќе има 10 епизоди, сега со оној кој го отепаа и одново вметнаа дека некој ги брка сите агенти од CBI спремаат нешто а и сами изгледа незнаат шо..
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Па прво планот беше дека ќе има 10 епизоди, сега со оној кој го отепаа и одново вметнаа дека некој ги брка сите агенти од CBI спремаат нешто а и сами изгледа незнаат шо..
Толку ја засакав серијата што би и дал уште 100 шанси ама само да ја опраат.
 
  • Тажно
Reactions: ob1

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.018
Поени од реакции
6.043
Новата епизода излезе. Интересна, со “лош“ крај на истата, така делуваше и така испадна.

-Тој толку се труди да се вклопи со нас, види што ми даде, Робот. :pos:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Прочитав шо сте пишале за првите 4 сезони, натаму баталив да не си мавнам сам себе спојлер...
Океј првите три сезони епик, посебно финалињата, на втора сезона финалето останав со подзината уста, 4тава веќе се е едно исто, ја претераа со финалево, ептен многу дупки имаше.
Иако е епик Патрик, има смеење со него, сепак тој Патрик од прва сезона и Патрик од четврта не е истиот. Во прва сезона си беше поепик, далеку покул типче беше.
И да ако треба да бирам favourite guy, Чо е тоа дефинитивно...не е нормален типот, во 4 сезони еднаш се насмеа, дефиниција за човек "ни на мртво плаче, ни на живо се смее".
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Абе јас утнав една епизода или последната заврши со Ригзби на едно место каде најде тело?
Сеа ја изгледав оваа и многу чудна ми беше, зар е толку отиден во тоалет квалитетот на серијата?

Sent from my ZTE BLADE III using Tapatalk
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.018
Поени од реакции
6.043
12-та заврши така како што викаш. 13-тата, односно денешната не почна како што логички и би требало да почне, со сцената каде Ригзби го најде тој што го најде. Што се десило помеѓу завршувањето и комлетирањето на 12-тата епизода, па се до снимањето на наредната, треба Бруно да си се искаже.
2 месеци имаше пауза и што, како, и зошто било е за o_O

Менталист на 15 декември била Likely Cancellation, сега за сега е Тoss Up.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
14та излезе или печатна грешка им е? Симнувам сеедно, не ми се губи време ако е нова :D
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.018
Поени од реакции
6.043
Нова е, интересна епизода кога се врти поголем дел со Грејс и Ригсби, со крај кој...хммм.... ветува интересесна наредна епизода. Ќе видиме дали ќе го исполни тоа.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Ме кејфаше епизодава ама ако ја скинат Ван Пелт ќе ги скинам јас нив.
Серијата е пред откажување ,гледаноста е многу падната па се свртија кон стариот добар рецепт - убиец кој ги таргетира членовите на тимот. А и вака е глупаво Пелт и Ригзби се ваму овие таму и ваљда еден ке кикнат за да другиот остане
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.018
Поени од реакции
6.043
Они ја напуштаат серијава, тоа е кажано. Работата е што не се знае ниту кога, ниту како.
Ќе видиме утре(денес), дали и што ќе се случи, ако се случи нешто.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.018
Поени од реакции
6.043
Солидна епизода, со интересна случка пред крајот на истата, но со „среќен“ крај.

Ригсби и Ван Пелт ја напуштија серијава, според CBS. Одлуката е нивна, на актерите, ама начинот на кој тоа го сторија е крајно глуп, барем од моја гледна точка. Ја напуштаат живи, а веќе кога тешиле да си отидат, бар да им ги убиеле ликовите кои ги играат. Така серијата би добила малце жар, па да има некој голем негативец по кој ќе трагаат. Тоа е тоа, добија Happy Ending.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom