Te сакам?

R

Razorblade Kiss

Гостин
Тешко ми одат тие два збора.Те сакам,да му кажам на брат ми,на мајка ми,онака фамилијарна врска...ама на личност од спротивниот пол,кој ми се допаѓа,многу тешко.Мислам дека ако кажам Те сакам,ќе го искористи тоа потенцијалниот партнер.Фала богу што постојат барем и такви кои не ги искористуваат тие зборови.
Делата кај мене повеќе говорат,ништо не ми значи и милион пати во денот да ми кажат `Те Сакам`.Празни зборови.
Искрено и од срце кажано Те Сакам...зошто да учествуваме во маскаради безпотребно?:)
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
не ми е тешко да кажам те сакам но не практикувам да го кажувам некогаш и нема потреба тоа да се каже доколку љубовта е вистинска таа се чувствува немора да му повторуваш на партнерот цело време дека го сакаш,како зборчиња две не ми значат ништо,а за делата направени од љубов е за тоа имам :respekt:
 

Cyber lord 2

Cyber TEAM шеф
Член од
27 јуни 2007
Мислења
55
Поени од реакции
0
Ljubovta ne se meri vo toa kolku ke kazes "TE SAKAM" dokolku go cuvstvuvas toa i nisto ne te sprecuva da bides so nego/ja i dokolku toa go pokazuvas na drug nacin togas. Nekoi gi zloupotrebuvaat ovie dva zbora i zatoa tie izgubija znacenje :wub:
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Не е лесно да се казе ТЕ САКАМ!Го имам кажано тој збор само 2 пати и тогаш навистина тоа го мислев.Отворена сум и ако навистина се заљубам во некој му кажувам кога ќе бидам сосема сигурна!Макар што и 2 пати кога кажав мн. се зезнав...:tapp:ама тоа ти е животот...
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
на претходните 2 дечковци не ги сакав и тие добро го знаеа тоа и затоа никогаш не им бев кажала дека ѓи сакам, но на овој дечко што ми е го сакам и му имам кажено дека го сакам и тоа не ми е тешко да го кажам

не сакам само да му кажам некому ТЕ САКАМ ако не го чувствувам тоа, не ги злоупотребувам овие 2 збора :):)
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
Јас им ги кажувам тоа на сите женски кои што сум ги имал, незнам зошто, али зборчето ми нема толкаво значење па да е тешко да го кажам, мислам дека важно е како ќе се однесуваш према девојката
и јас им го кажувам тоа на сите девојки!
 

e4e

Член од
20 јули 2007
Мислења
63
Поени од реакции
0
тежок збор за кажување ретко го кажувам иако многу заслужиле да го слушнат.
 
Член од
1 август 2007
Мислења
10
Поени од реакции
0
te sakam e tezok zbooor???:)
jas sum tolku razocarana od ljubovta,sto veke ne pridavam znacenje na Te SAkam,ni koga mi go kazuvaat,ni koga jas go kazuvam..:toe:
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Не го кажувам додека не сум самиот сигурен во тоа и сигурен во "партнерот".Не би сакал да биде злоупотребено тоа.
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Ако навистина го мислам и го чувствувам тоа воопшто не ми е тешко да кажам..Меѓутоа никогаш не би му рекла дека го сакам, само затоа што тој ми го рекол тоа..Не сакам никој да гаи лажни надежи, бидејќи знам колко е тоа болно...
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
И што ако сум го кажал кога највише сум го осеќал тоа? Сум немал никаква корист!

Те сакам се кажува само на оној кој го осеќа истото за тебе!! Подруго никако!
 

osicka

ЅвЕрЧе
Член од
12 декември 2005
Мислења
312
Поени од реакции
4
Cekaj sega sum so nego pa ke go prasam. Kolku pati vo denot ti kazuvam?
Mal milion pati:)....Ne mi e tesko da kazam Te sakam... zs go Sakam Najmnogu na svet
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Cekaj sega sum so nego pa ke go prasam. Kolku pati vo denot ti kazuvam?
Mal milion pati:)....Ne mi e tesko da kazam Te sakam... zs go Sakam Najmnogu na svet

Не зборувај сеа овде сама со себе:) има тема во врска со љубовта тамо кажиму.:)

А да супер е тоа што го сакаш:) и што го кажуваш она Те сакам со чуства.
 
Член од
1 август 2007
Мислења
40
Поени од реакции
0
Како што кажаа некои, 'те сакам' денес скоро и да го го има изгубено значењето и е навистина жалосно што многу зборуваат неискрено и тоа во име на љубовта.
Мене воопшто не ми е проблем на некој да му кажам 'те сакам' ако навистина го чуствувам тоа, сепак во пракса се покажало дека треба да му се кажи само на некој шо заслужва. Во спротивно може да биде злоупотребено :(
Како и да е, иако сакањето се покажува со делата а не со зборовите, убаво е кога некој ќе ти каже ТЕ САКАМ :wub:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom