Te сакам?

Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
kolku vi e tesko da kazete TE SAKAM na partnerot,ili pak lesno go kazuvate toj zbor?
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Ептен ми е лесно, а и не лажам - сите сум ги сакал :) :) :)

Да бе. Лесно заљублив тип :) :) :) :twisted: :twisted: :twisted:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Порано бев отворена премногу и кога ќе почувствував дека сакам, веднаш си кажував. Но, секогаш тоа било злоупотребено.
Сега не кажувам толку брзо додека не видам дека заслужил некој да го знае тоа. Се трудам да покажам што чувствувам
На другарките често им кажувам дека си ги сакам (и вистина го мислам тоа и покажувам) 8)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
Лесно ми е, кога сум на само. :ilu:

Во јавност - потешко.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.783
Поени од реакции
9.684
Многу ми е тешко кога навистина го мислам.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Тешко ми е да кажам ако го мислам тоа а, ако не го мислам го повторувам на секоја минута.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Па со оглед на тоа дека е подобро да доживееш нешто отколку да го објасниш јас не кажувам ништо бидејќи се што правам води кон тој заклучок. Подобро е да му покажеш на саканото лице дека го сакаш со сите твои акти, погледи и се што може да му/и укаже дека твоите чувства одат во таа насока.

Лично, немам потреба од “плеоназми“.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
ТЕ САКАМ! Wooo тешко зборче хихи... инаку неам навика да кажувам „ТЕ САКАМ“ незнам зашо, може 1-2 пати да кажам, али ретко, си знае личноста дека ја сакам (сега за сега никоја за сериозно, а другарска љубов кон некоја да)... али поубаво се чувстувам кога мене ми кажуваат дека ме сакаат... хихихи :lol: :lol:
 
V

VirtualA

Гостин
Јас им ги кажувам тоа на сите женски кои што сум ги имал :lol: , незнам зошто, али зборчето ми нема толкаво значење па да е тешко да го кажам, мислам дека важно е како ќе се однесуваш према девојката
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
ne e tesko...ama nekako mi se mnogu ednostavno zborovite....za extra zena...extra zborovi.............. :P .........a za sakanje.I LOVE YOU ALL.........gleas lesno e........... :wink:
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
The`bItCh напиша:
Тешко ми е да кажам ако го мислам тоа а, ако не го мислам го повторувам на секоја минута.
pa normalno,ako poise se otvoris pred licnosta toa ke go zloupotrebi kako sto kaza FortunE :P
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Често го кажувам тоа, а уште почесто мислам дека навистина го мислам тоа. Јеби га, ни ја некогаш не знам што мислам, дали ја сакам или не. Како и да е, битно е да се каже некому дека го сакаш. Или па уште подобро, да докажеш. :wink:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Sekogash igram so otvereni karti ako sakam nekogo ke znaj i toj i site drugi a ako e stoka to da go zloupotrebi , ednostavno ne bil za mene :)))))
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
koga bev mala cesto go izgovarav ovoj zbor ama sea vekem ne :mrgreen:
 

barbie

бебушка
Член од
16 август 2005
Мислења
47
Поени од реакции
1
te sakam

zborot te sakam ne e bas lesen zbor za kazuvanje toj zbor se kazuva samo ako navistina go sakas toj sto go sakas!nikogas nemoj pred vreme da mu kazes na tvoeto momce/devojkadeka go/ja sakas-taka ke go/ja izgubispred toa sto si go/ja osvoila!ako sakas nekogo sakaj go tajno zaso ako mu kazes ili doznae deka e sakan/a toj ili taa moze da stane surova!zborot "TE SAKAM"e mnogu ubav zbor no samo ako go cuvstvuvas moes da kazes te sakam!smizlicke te sakam najvise na svet!od barbie!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom