Te сакам?

Член од
4 април 2010
Мислења
6
Поени од реакции
1
Na vistinski drugarki go kazhuvam mn lesno bidejkji vekje imaat napraveno se za da ja dobijat mojata doverba a i sekako navistina gi sakam (drugarski normalno). No TE SAKAM na dechko mn teshko kazhuvam.Ne zaradi drugo tuku zaradi toa shto ponekogash losho go koristele toa koga im bilo kazhano vo minatoto pa sega sum po vozdrzhana.:toe::smir:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Го имам кажувано многу, премногу, ама само на една посебна личност која ми значеше многу...
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Ако сум навистина заљубена зошто да не кажам. А да не сум заљубена секако дека нема да кажам. Зависи :/
 

Штрудл

од раѓање ме викат злоба
Член од
6 април 2010
Мислења
40
Поени од реакции
4
Mа не кажуем. Пре би да покажам.
 
S

StereoLove

Гостин
Maл збор со големо значење

Го кажувам тој збор на луге кои навистина ми значат...роднини,пријатели...
А понекогаш го докажувам и тоа со дела:toe:
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.453
Поени од реакции
1.791
Пред неколку недели и реков на една девојка: Mногу ми се свиѓаш:icon_surp
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.647
Поени од реакции
14.498
Ги искажувате ли лесно чувствата или се плашите дека со тоа ќе се направите поранливи? Давате ли љубовни изјави и кога не чувствувате така?
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Мене не ми е тешко ништо да кажам, тешко ми е да направам (ме мрзит). А љубовни изјави давам секој дневно имам луге што ги сакам и им кажувам дека ги сакам да не заборават, отворен тип сум. А она за љубовните изјави кога не ги чустувам, само ако има потреба се кажуваат ако не си ќутам.
 
Член од
11 септември 2011
Мислења
358
Поени од реакции
608
Тешко... најтешко ми е кога треба да го изговорам зборчето Те Сакам :rolleyes:, не секогаш, ама ако одамна не сум го кажала тешко е.
Не му придавај многу значење на самиот збор, а кога ќе дојде време самата ќе осетиш потреба да му го кажеш тој збор на дечко ти. Мене девојката нон-стоп ми вика те сакам, те сакам ама знам дека се зеза и така ме е подобро да го сфатам зборот на шега, зашто не ми е битно што ќе ми каже, битно ми е да осетам дека ме сака, невербално. Јас правам огромна разлика меѓу ТЕ САКАМ и ТЕ ЉУБАМ, зашто првото ми значи дека ја посакувам, а второто ми е ептен онака крајно што ќе и го кажам на некоја.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Не му придавај многу значење на самиот збор, а кога ќе дојде време самата ќе осетиш потреба да му го кажеш тој збор на дечко ти. Мене девојката нон-стоп ми вика те сакам, те сакам ама знам дека се зеза и така ме е подобро да го сфатам зборот на шега, зашто не ми е битно што ќе ми каже, битно ми е да осетам дека ме сака, невербално. Јас правам огромна разлика меѓу ТЕ САКАМ и ТЕ ЉУБАМ, зашто првото ми значи дека ја посакувам, а второто ми е ептен онака крајно што ќе и го кажам на некоја.
Сум му кажала на дечко ми Те Сакам ама зашто зборчето не го практикувам многу често некојпат кој ќе сакам да го изговорам тешко ми оди што не значи дека не го сакам, напротив, баш затоа немам потреба да го употребувам зошто и нема баш некое посебно значење :))... ама не знам зашто така се осеќам кој треба да кажам.
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Кога сакам некого да! Немам суета и проблеми слични дека ќе се сруши светот ако кажам и најбитно покажам дека го сакам! И секогаш кога се осеќам убаво му кажувам на дечко ми без проблем.
А на другарки и блиски луѓе не викам Те сакам..Не ми иде ич, иако ми се драги и си ги сакам пуно:)
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Кога ќе престане да се јавува барем мала анксиозност пред да се каже „те сакам“, значи дека премногу често се кажува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom