Serie A 2016/2017

Кој ќе го освои Скудетото?


  • Вкупно гласачи
    170
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Не го менува фактот дека им требаше гол во 94 минтата да дадат за бод. И никад не сум одрекол дека имаат појака средина.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Тоа што ни требаше гол во 94минута за нерешено не го менува фактот дека бевме многу подобри од вас како екипа, само што вас ве спаси супер мотивираниот Сусо. Тој натпревар го доминиравме и статистички на секој дел на теренот.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
Рома бе што сторивте, арно Џони на време се повлече од форумов, немаше да може да го преживее ова :icon_lol:
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.183
Поени од реакции
3.153
Лапкај си бодови.. Браво за Рома и Виола.. Победи на гостински терен..
Искрено не очекував толку лесно Рома да помине на гости.. Сепак овие со формата се тапа не дека се лоши..
 
D

Darko_ufo

Гостин
Како беше заебанцијата за Донурама и Барбоса дека Донурама имал повеќе шутеви во гол?

Не знам некој муленташ ја кажуваше... :pos:

Марко Пјале 10 натпревари КОМПИР голови, Барбоса 75 минути вкупно во Серија А и 1 гол :cool:
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.991
Поени од реакции
6.240
Абе премногу се ама еве неколку, ме мрзеше повеќе да барам...

Едноставно премногу експертизи се...
Кога од цела експертиза контра Интер, едино шо ќе погодиш е дека Милан се срање. Хуморспертиза на дело.
O
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Како беше заебанцијата за Донурама и Барбоса дека Донурама имал повеќе шутеви во гол?

Не знам некој муленташ ја кажуваше... :pos:

Марко Пјале 10 натпревари КОМПИР голови, Барбоса 75 минути вкупно во Серија А и 1 гол :cool:
Колку смешно, сакаше да се напраеш паметен и да навредиш некој навијач на Јувентус со "муленташ", а сам се напраи муле ипол. Не постои играч у Сериа А ДОНУРАМА, туку ДОНАРУМА голман на Милан за твоја информација. Иначе скроз си у право, најјак играч у Јуве А е Барбоса и нема таков на планетата, Пјаца е срање, чак што више и Ливаја е бољи од Пјаца ама мие муленташиве од инат го збориме спротивното.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Колку смешно, сакаше да се напраеш паметен и да навредиш некој навијач на Јувентус со "муленташ", а сам се напраи муле ипол. Не постои играч у Сериа А ДОНУРАМА, туку ДОНАРУМА голман на Милан за твоја информација. Иначе скроз си у право, најјак играч у Јуве А е Барбоса и нема таков на планетата, Пјаца е срање, чак што више и Ливаја е бољи од Пјаца ама мие муленташиве од инат го збориме спротивното.
УАУ, ме уби у поим... :pos:

Мие Интерашите не знаеме што збориме, сВите сНе забегани. Јувентус не местел никад натпревари и Пјаца е многу добар и има дриблинг и се ама уште не се привикнал на лигата, ама ќе биде...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Иван Јуриќ го избркале од Џенова, нов тренер Андреа Мандорлини.
5-0 од Пескара да изгубиш треба да искинеш лиценца и да идеш да одгледуваш лешници.
Пескара иначе денеска ја забележаа својата прва победа у оваа сезона, една веќе имаат ама таа им е службена.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Italijanive ovaa igra morat da ja svatat kako zabava, ne eden poraz i odma protesti, tepacki, otkazi i gluposti.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Па не е баш еден пораз. Оваа сезона екипи како моменталниве Џенова, Болоња, Емполи, Каљари имаа огромна среќа што Палермо, Кротоне и Пескара се преслаби и испаднаа од лигава уште на полусезона.
Џенова и Болоња немаат победа у задњиве 5-6 кола а сеуште се на 10 бода над цртата. Емполи буквално цела сезона си дреме на тоа сигурно 17то место со 7-8 бода над Палермо.

Две од овие мртви три последно пласирани екипи да беа малце подобри ќе имаше интересна завршница. Палермо можат да жалат за сезонава, според мене имаат подобар тим од Емполи и да беа малце посериозни, пред се кретенот Зампарини, сеа ќе беше обратна ситуацијата.

Доаѓаме на муабетот на @jamey jasta од пред некое време, скроз точен муабет. Додека доаѓаат вакви екипи ко Кротоне и Пескара од втора лига, овие староседелците како Киево, Болоња, Џенова, Емполи, Каљари ќе си живуркаат во лигава и со вакви полуумрени состави. Затоа нема да има напредок калчото уште некое време.
Го боли кур Киево на пример, следната сезона ќе му дојдат Козенца, Авелино и Ватикан и ќе си ги преплескаат со Гамберини, Гоби, Пинци и Даинели у состав, ќе си завршат на за нив пристојно 15то место и мирна Босна.

Со закон би му забранил на Киево да се такмичи у лигава со тој мртов состав чија просечна старост изнесува 33 години.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom