Serie A 2016/2017

Кој ќе го освои Скудетото?


  • Вкупно гласачи
    170
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
D

Darko_ufo

Гостин
Ќути неверојатни 4 бода имате предност.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Па на тоа твое силење...


Топ 3 од позади ама. :icon_lol:
Битно имаа посед.... Или сепак не. Дно од клуб. Ама не Милан се мизерни они не се. Имаат тим за титула само не се сеуште воиграни. Кај и да е до Мај таман ќе фатат ритам.
Шилото на Де Бур не доволно наоштрено :(

Sent from my Ultra using Tapatalk
Интер има ептен квалитетни играчи. Што ви е на вас. Само чекајте да се вооиграат. Штета само што нема да ја одбранат титулата есенски шампион.
Квалитетот е како шило тој боде, боде, вти, вти, вти и оп на кwај ќе излезе на виделина.

Али квалитетов на Интер е негде ептен длабоко закопан па затоа потешко искача на виделина.
Mилан се мизерни Интер не се. Само не се воиграни. Интер има многу поквалитетни играчи. (y)
Некако шилото проработе и го избуши анусот на Милан
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.982
Поени од реакции
6.194
Некако шилото проработе и го избуши анусот на Милан
Најди ги од Ди мастер хуморлитико за Кондомија и преплатениот циган од Оливаренсе.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Или што би рекол Ди Мастер Трол после секој пораз: Tолку се може со децата :/
 
D

Darko_ufo

Гостин
Најди ги од Ди мастер хуморлитико за Кондомија и преплатениот циган од Оливаренсе.
Абе премногу се ама еве неколку, ме мрзеше повеќе да барам...

Неможеш да споредиш, дете од 18 године извадено од школата, со 50 милионски играч од Пакош Фереира.
Слушам у Јануар за 30 милиони ќе сте го земале Џон Муриљо од Тондела, на местото на Икарди кој ќе идел у Реал пошто бил госпоТ боК за Мората и Бензема :pos:[DOUBLEPOST=1476651053][/DOUBLEPOST]



Има 3 гола за Тондела до сега, тешко и за 30 да го земете, ама не е проблем за Икарди ќе земте 200 :icon_lol:
Џони кажи му !
Само што кажа дечкото на прошлата страна


Ја реков пред некоја недела уште у некој свој свет си живат кај што Банега е Лука Модриж, Жао Марио Иниеста, Кондогбија Јаја Туре, и само што го зеле Нејмар од Бразил.
За најдобриот дефанзивен пар у млечниот пат што го имаат уште од лани и шпицот од 200 милиона што го одбил реал да не праемо муабет :icon_lol:

Они се сите супер играчи, Де Бур незнае да свири

Сеа ќе дојде скаутот ќе ги среди, ваљда :icon_lol:
Stefano Pioli has reportedly returned to Italy from a holiday in the USA, backing up talk he’ll be the new Inter Coach.



:icon_lol:
Tи не разбираш ништо Кастиел, Пиоли и Леонардо се шилата, овој обичен Де Кур за ништо не го бива.
Сега Пиоли шилото ќе избие на површина :icon_lol:
Нема што да се пишува, квалитетот на Жао Марио е толку голем што сам ќе го победи Милан, шилото на квалитет замислен на Интер ќе почне да боде, и Интер ќе го прегази Милан со 6:0.

3 гола на Жао Марио, 2 гола на 125478894 милионскиот играч што го одбил Реал ( на асистенција на Жао МАрио да не заборавиме), и еден гол на Азисгол, пошто дечкото е убер квалитетен, подобар и од Нејмар, али Де Кур не му даваше шанса.

Милан нема да даде гол, пошто позади уште е најдобриот дефанзивец у млечниот пат, големиот Муриљо

Интер едноставно е премногу квалитететен, сеа се 14-ти само ради Бенитез и Де Кур
Kondogbia free to leave Inter

:(:(


Немој Аусилио жити сФе, немој само Кеј ту да џи Дог :icon_lol:

Шала на страна сеа, некој од интерашите да ми каже има ли вистина у ова?
И ако има, колку му бараат, 2 милиона?
Или чекаат некој од тие мрднатите тимови од Кина да понуди 4 милиона ? :pos:


Шилото боде а? :icon_lol:
Иначе не сакам да се симнуван на твоето ниво на интелегенција, пошто очигледно е дека си со пречки у развој.
Али знаеш дека Дарко се римува со Чмарко нели ?






Навијач на екипа што била пратена у втора лига за месетење натпревари кога збори за судије !! :icon_lol:


Небитниот Милан, кога ќе киксне никој не пишуе на темава :icon_lol:
Najjako od se zimi sve mi e deka ovie od Inter se filmaat deka stvarno se dobar tim :icon_lol:

Ja igrav kurot u subotata i periodov sto ni se pogodi dobra forma, ali svesen sum za silata na mojot tim, ama koj ce pocne deko da mi oprava kolku e Milan poslab od Inter i onoj so shiloto mnogu smeenje mi ide ej :pos::pos:

Kok tim be ne si prajte bajram so pametot :icon_lol:

U vasata glava se ovie igracista samo

6 godine ne ste mrdnale od mesto be, sami si go barate remetot :)

Na Banega vrv na kariera mu e sevilla be, sloboden igrac bese aloo mislite u Inter bi dosol da bil nesto kvaliteten.
Nisto ne osvoil u zivotov, Montolivo e 10 puta podobar igracod nego ko ja da kazem sea, isto tolku fakti imam da go pokriem ovoj muabet.
Vie go napraevte Iniesta.
I ovoj kjelaviot sto izleze letovo od pakosh fereira, svite znaemo nekolku sezone za Adrien Silva, za Karvaljo, za Sanchez, i ostali jaki igraci od portugaldlska liga, za ovoj od 50 miliona prv put letovo slusnavnmo deka se povredi Mutinjo.
On mislis bi dosol u Inter nekoj drug da go bara, ti se molim.
Za Kondogbia da ne praem muabet, sve e jasno.

Milan barem znaevmo na sto sme i eve godinava im davaat sansa na mladi i nesto ce bide valjda.
So kinezive neznam do kj e rabotava ali i natamo nemamo ocekuvanja golemi, barem ja ne.

Aj juventasite da zborat, ama vie be.

Nastrana sea zaebancii i trolanje ovde, ej ve trese koj stigne be, i ce dojde deko i onoj retardiraniot ovde da mi opravaat, sila, kvalitet shilo.
Ja razbiram si go sakate timot, i ja si go sakam svojot i dvete ekipi imaat los period od nekolku godine.
Ama barem vie nemate nikakvo pravo da se duvate u grudi ovde be, barem ne sega u momentov :pos:

Boze gospode, majko mila, virhensita de gvadalupe
Едноставно премногу експертизи се...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Па на тоа твое силење...














Некако шилото проработе и го избуши анусот на Милан
На Кастиел експертизата коа праевме споредби за составите, во другите делови се изедначени е сеа Интер има за нијанса подобра средина од таа на Милан пред се заради тоа што игра Монтоливо. :pos:

Еве го изминативе 6-7 кола не престанува да спомнува дека немаат средина. А јеби га, не им стигна поклонот или што би рекол Стек финанскиската инЈекција од 100 милиони евра од кинезите да се почастат со тој 1 играч што им фали за да се умешаат у борба за титула па и на крај да завршат со пласман у ЛШ. :D

На крај ќе завршат 8мо место ко што е и реално со овој состав и ќе се тешат дека тоа е максимумот со овој тим и тренер, а пред 3 месеци коа им го зборевме ова рипнаа дека сме биле искомплексирани и да идеме да се бориме за 11то место со Кијево.:)
 
C

Castiel

Гостин
На Кастиел експертизата коа праевме споредби за составите, во другите делови се изедначени е сеа Интер има за нијанса подобра средина од таа на Милан пред се заради тоа што игра Монтоливо. :pos:

Еве го изминативе 6-7 кола не престанува да спомнува дека немаат средина. А јеби га, не им стигна поклонот или што би рекол Стек финанскиската инЈекција од 100 милиони евра од кинезите да се почастат со тој 1 играч што им фали за да се умешаат у борба за титула па и на крај да завршат со пласман у ЛШ. :D

На крај ќе завршат 8мо место ко што е и реално со овој состав и ќе се тешат дека тоа е максимумот со овој тим и тренер, а пред 3 месеци коа им го зборевме ова рипнаа дека сме биле искомплексирани и да идеме да се бориме за 11то место со Кијево.:)
Не знам што ти е смешно кога откако Бонавентура го префрлија како крило тука падна играта на Милан. Изгуби средината многу.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
А иначе со него најјака средина имавте, со Куцо жмиглето и големиот СОСА. :icon_lol:
 
C

Castiel

Гостин
Никој не рекол дека е најјака средината. Ама значи многу кога ќе го тргнат најкреативниот играч од средината. Башка против таа средина се вадевте во 94 минута ваљда и тогаш се смеевте.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Никој не рекол дека е најјака средината. Ама значи многу кога ќе го тргнат најкреативниот играч од средината. Башка против таа средина се вадевте во 94 минута ваљда и тогаш се смеевте.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Не ја спомнувај таа утакмица коа нивната средина у шише не напика...

Остај на страна тоа шо водевме ама баш на таа утакмица нивната средина ја уби нашата у поим, изглеај си ја пак утакмицата ако си забораил.
 
C

Castiel

Гостин
Не ја спомнувај таа утакмица коа нивната средина у шише не напика...

Остај на страна тоа шо водевме ама баш на таа утакмица нивната средина ја уби нашата у поим, изглеај си ја пак утакмицата ако си забораил.
Не го менува фактот дека им требаше гол во 94 минтата да дадат за бод. И никад не сум одрекол дека имаат појака средина.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom