Serie A 2016/2017

Кој ќе го освои Скудетото?


  • Вкупно гласачи
    170
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Колку и да се радувам за Јуве, колку и да ги нејќам миланските екипи, сепак страшно ми фали и мислам дека уште повеќе ќе ми фали вистинско, израмнето дерби на Италија против вас или пак дерби со Милан. А не како сега што се натпреварите, влегувам зимата кај вас во фан клуб пред мечот и прв коментар читам, од Џони ако не се лажам: "Леле вечер овие криминалците ќе ни ја дупнат глата" и под него се слични мислење, се разбира реални, ама нема полошо нешто од резигниран навивач кога ќе видам, можеби и тука се гледа нивото до кое е стигнат еден тим, кога фановите немаат повеќе никаква верба.

А се тешам дека самите се криви што западнаа во оваа катастрофа и двата тима од Милано, што е 100% точно, криви се до бескрај поради крајно лоши и нелогични потези, ама не ми помага тоа баш :(
Кој му е крив на Милан и на Интер што ги водат неспособни идиоти со ретардоси од тренери без никаков концепт и систем?..па Интер 1000 години наназад еден ебан трансфер немаат погодено и тој што ќе го погодат не го играат бидејќи тренерот е ментален..

Ај порано се сложував дека Интер нема пари и буџет,неможи да се носи..ама сега во последните 2-3 години еден куп пари се фрлени и пак ништо,пак ебаните Наполи и Рома ни држат лекции по фудбал..ај Јувентус и покрај тоа што се криминалци пак се екипа со мадиња и реноме каде се финансиски стабилни и имаат одличен изграден систем и менталитет од времето на Конте,ама веќе неколку години Наполи и Рома со еден куп претумбации и промени да ти бегаат по 10-15 бода во табелата а истовремено вложваш големи суми за играчи тогаш нешто не е во ред со тебе односно со клубот.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Така е брату!
Ок ај да не претерувам, добар играч е, ама веќе ќе полни 30 години и е краткотрајно решение во нападот. За тие пари може да се најде и подобро и подолгорочно решение од Игуаната. Ете заинтересирани бевте едно време и за тој талентот од Сантод, има играно со Нејмар и е прејак играч, со Дибала во напад тата мата ќе беа. Не дека и со Игуаин сте слаби во напад, туку на долгорочен план во нападот подобро би ви дошол бразилецот. За година, две на Реал такоџе ќе им го шитнете за пола милијарда

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 

KajzerS

Учителот од Кукуш
Член од
18 февруари 2015
Мислења
91
Поени од реакции
129
Ок ај да не претерувам, добар играч е, ама веќе ќе полни 30 години и е краткотрајно решение во нападот. За тие пари може да се најде и подобро и подолгорочно решение од Игуаната. Ете заинтересирани бевте едно време и за тој талентот од Сантод, има играно со Нејмар и е прејак играч, со Дибала во напад тата мата ќе беа. Не дека и со Игуаин сте слаби во напад, туку на долгорочен план во нападот подобро би ви дошол бразилецот. За година, две на Реал такоџе ќе им го шитнете за пола милијарда

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
Незнам кој дел не го разбираш,Јувентус ова лето несакаше да пазари таленти од џунглите у Бразил. Да не ме сфатиш грешно и јас мислам дека тој бразилецот ќе биде играчиште во иднина,меѓутоа на Јуве му треба убица ко што е Игуаин. А ти теши се дека е патарушка,другар лош играч не дава 36гола на 35 утакмици у Серија . И инаку Игуаин има 28години,за пола година ќе пуни 29.


Тоа што неможеш да го прифатиш фактот дека Јуве испазари еден од најјаките шпицови у моментов е твоја ствар.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.058
Поени од реакции
12.552
Незнам кој дел не го разбираш,Јувентус ова лето несакаше да пазари таленти од џунглите у Бразил. Да не ме сфатиш грешно и јас мислам дека тој бразилецот ќе биде играчиште во иднина,меѓутоа на Јуве му треба убица ко што е Игуаин. А ти теши се дека е патарушка,другар лош играч не дава 36гола на 35 утакмици у Серија . И инаку Игуаин има 28години,за пола година ќе пуни 29.


Тоа што неможеш да го прифатиш фактот дека Јуве испазари еден од најјаките шпицови у моментов е твоја ствар.
Реално Игуаин е звер!
Уште пореално е дека Гризман беше боље решење!
И најреално е дека Јуве го купи со парите кои ке ги добие за погба (ова морав да го напоменам,знам дека се возбудувате коа ке се спомне такво нешто :D)
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.253
Незнам кој дел не го разбираш,Јувентус ова лето несакаше да пазари таленти од џунглите у Бразил. Да не ме сфатиш грешно и јас мислам дека тој бразилецот ќе биде играчиште во иднина,меѓутоа на Јуве му треба убица ко што е Игуаин. А ти теши се дека е патарушка,другар лош играч не дава 36гола на 35 утакмици у Серија . И инаку Игуаин има 28години,за пола година ќе пуни 29.


Тоа што неможеш да го прифатиш фактот дека Јуве испазари еден од најјаките шпицови у моментов е твоја ствар.
Во лига каде што 50годишен Лука Тони и Чиро факинг Имобиле се најдобрите стрелци и 60 да дај Игуаин нема да го сметам за јак.. Ајде не ни рачунам 5 титули Аргентина шо изгубија заради него, не ни рачунам Реал шо титула неможеа со него да освојат, само со Наполи види шо напрај- 2014-2015 место за ЛШ последен ден изгубија бидејќи Игуаин споеба све живо.. Исто и лани се држеа со Јуве цело време за при крајот фул ретард да отиде и да си јади суспензија.. 10те најдобри играчи на светот околу ова дрвото да ги клајш ќе се најди начин да изгубат
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.643
Поени од реакции
81.653
Реално Игуаин е звер!
Уште пореално е дека Гризман беше боље решење!
И најреално е дека Јуве го купи со парите кои ке ги добие за погба (ова морав да го напоменам,знам дека се возбудувате коа ке се спомне такво нешто :D)
Не се возбудуваме:) знаеме дека прашање на време беше кога ќе си оди... Вака од неговите пари ќе се омрсиме малце со нови засилувања и ќе го прошириме квалитетот на ростерот на клупата

П.С. А замислете еве на крај не го продадеме Погба... :') Ебење
 
D

Darko_ufo

Гостин
Не се возбудуваме:) знаеме дека прашање на време беше кога ќе си оди... Вака од неговите пари ќе се омрсиме малце со нови засилувања и ќе го прошириме квалитетот на ростерот на клупата

П.С. А замислете еве на крај не го продадеме Погба... :') Ебење
Па јебеш коа 3/4 од тие пари одат во Игуаин, кој не е лош играч ама можеа подобро да ги искористат.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.643
Поени од реакции
81.653
Наполи загриза за Бака од Милан... :)[DOUBLEPOST=1469282180][/DOUBLEPOST]
Па јебеш коа 3/4 од тие пари одат во Игуаин, кој не е лош играч ама можеа подобро да ги искористат.
Нападот беше најкритичен дел, мораше да се земе искусен напаѓач... Верувам дека со Дибала одлично ќе соработуваат, и двајцата се аргентинци :)
 
D

Darko_ufo

Гостин
Наполи загриза за Бака од Милан... :)[DOUBLEPOST=1469282180][/DOUBLEPOST]

Нападот беше најкритичен дел, мораше да се земе искусен напаѓач... Верувам дека со Дибала одлично ќе соработуваат, и двајцата се аргентинци :)
Ќе видиме, Дибала треба оваа сезона да го покаже својот раскош и да даде над 20 гола инаку душата ќе ви ја извадам и на вас и на копукот Џонтра, без она коњот кој ви ора во средина може да стартувате климаво како лани пред да ме банираат...

Инаку кој е коефициентот Бонучи и Игуаин да се истепаат на натпревар пред слободен? :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Демек оваа и минатата сезона не го покажа својот раскош Дибала па сеа ќе чекал да даде 20 гола. Нормален ли си бе дечко?
Душа ќе ни извадел ако не дал 20 гола :pos::pos: па сезонава даде 20+ бе, истата сезона каде ти викаше дека ќе флопне до 8мо коло и ќе биде флоп над флоповите.

Изгледа сеа ние интерашите ќе бидеме тие што ќе бараат да бидеш баниран. Не не резили уште толку, ај сеа закрви се за Игуаин дека нема да даде 12 гола. :facepalm:
 

KajzerS

Учителот од Кукуш
Член од
18 февруари 2015
Мислења
91
Поени од реакции
129
Во лига каде што 50годишен Лука Тони и Чиро факинг Имобиле се најдобрите стрелци и 60 да дај Игуаин нема да го сметам за јак.. Ајде не ни рачунам 5 титули Аргентина шо изгубија заради него, не ни рачунам Реал шо титула неможеа со него да освојат, само со Наполи види шо напрај- 2014-2015 место за ЛШ последен ден изгубија бидејќи Игуаин споеба све живо.. Исто и лани се држеа со Јуве цело време за при крајот фул ретард да отиде и да си јади суспензија.. 10те најдобри играчи на светот околу ова дрвото да ги клајш ќе се најди начин да изгубат
Нишо...изглеа се заебавме со Игуаин.


Ај да почнеме со проста логика:
Марота важи за човек кој ретко утиња трансфери,дали се има усерено со 1 или 2ца играчи додека е у Јуве. Дали мислиш дека он би лупнал толку пари ако тој играч за кур не го бива?

За титулите на Реал,јас поглупо нешто неам слушнато до сега. Забораваш дека тогаш Барса беше нешто што не е видено у фудбалов? Ради Игуаин губеле титула....Господе боже.


И на крај секој успех или неуспех се должи на целиот тим а не на некој одредеден играч.[DOUBLEPOST=1469282927][/DOUBLEPOST]
Реално Игуаин е звер!
Уште пореално е дека Гризман беше боље решење!
И најреално е дека Јуве го купи со парите кои ке ги добие за погба (ова морав да го напоменам,знам дека се возбудувате коа ке се спомне такво нешто :D)

Гризман е мн подобро решение,али иди купи го :D
 
C

Castiel

Гостин
Нишо...изглеа се заебавме со Игуаин.


Ај да почнеме со проста логика:
Марота важи за човек кој ретко утиња трансфери,дали се има усерено со 1 или 2ца играчи додека е у Јуве. Дали мислиш дека он би лупнал толку пари ако тој играч за кур не го бива?

За титулите на Реал,јас поглупо нешто неам слушнато до сега. Забораваш дека тогаш Барса беше нешто што не е видено у фудбалов? Ради Игуаин губеле титула....Господе боже.


И на крај секој успех или неуспех се должи на целиот тим а не на некој одредеден играч.[DOUBLEPOST=1469282927][/DOUBLEPOST]


Гризман е мн подобро решение,али иди купи го :D
Е оди де. Има откупна клаузула од 100 милиони. :D Само 6 повеќе од цената на Игуаин.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Демек оваа и минатата сезона не го покажа својот раскош Дибала па сеа ќе чекал да даде 20 гола. Нормален ли си бе дечко?
Душа ќе ни извадел ако не дал 20 гола :pos::pos: па сезонава даде 20+ бе, истата сезона каде ти викаше дека ќе флопне до 8мо коло и ќе биде флоп над флоповите.

Изгледа сеа ние интерашите ќе бидеме тие што ќе бараат да бидеш баниран. Не не резили уште толку, ај сеа закрви се за Игуаин дека нема да даде 12 гола. :facepalm:
Ајде бе ќе правиме муабет, ќе почекаме до крај на сезона, лани даде 19 гола во Италија од кои 3/4 против мртви тимови на 34 натпревари. Јас сум ти рекол и Балотели за полусезона на 13 натпревари даде 12 гола па еве го сега каде е.
 

KajzerS

Учителот од Кукуш
Член од
18 февруари 2015
Мислења
91
Поени од реакции
129
Е оди де. Има откупна клаузула од 100 милиони. :D Само 6 повеќе од цената на Игуаин.
6м малце да не се? :D не сум знаел за оваа клаузула,ама шокур и така немаше да сака да дојде :D
 
C

Castiel

Гостин
3-5-2

................................Буфон..............................

......Барѕаљи.......Бонучи............Келини.......

Лихт/Алв......Кедира...Пјаниќ...Марки....Сандро

..............Дибала...............Игуаин......................


4-3-1-2

.............................Буфон.........................

...Лихт/Алвес....Бонучи....Келини....Евра

........Кедира......Маркизио.... Нов Играч

..........................Пјаниќ...........................

......................Дибала......Игуаин...........

4-3-3

.............................Буфон.........................

...Лихт/Алвес....Бонучи....Келини....Евра

.................Кедира.....Пјаниќ....Маркизио...

..............Дибала......Игуаин.........Пјаца
Кедира и Маркизио се мачат со повреди. Паметно ќе е барем уште еден во средина да земете Дури и Погба да остане. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom