Serie A 2015/2016

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Кој ќе биде шампион во новата сезона?


  • Вкупно гласачи
    197
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ја не знам тој Грешко како уште дише воздух колку навивачи го имаат колнето - значи мамицата у сред пичка да му ја изнаебам, волку неам плачено за ништо ....Ти ебам тмурниот 5ти мај, у Охрид кај комшии на скара и ја рикај као магаре
 
Член од
9 мај 2013
Мислења
25
Поени од реакции
18
Where Ambrosiana-Inter switch

Political occasions happened in Europe and different nations. Italy in the administration of Benito Mussolini needed to be an in number state or Super Power have an effect additionally on the football world. Internazionale saw partake on the grounds that neighborhood clubs ought to converge with Milanese Unione Sportivo in the year 1928/1929. Along these lines, Inter ought to be renamed Ambrosiana-Inter. Why would that be? Since Inter is considered not suitable comprehension which received the Italian government. Italy itself is a nation that scoop Fascist Ideology itself implies exceptionally mengedepakan country or hostile to outside.

In spite of the fact that it has changed its name to Ambrosiana-Inter, however their accomplishments are not retreat notwithstanding expanding them. It was apparent by 3 degrees were accomplished amid named Ambrosiana-Inter. Giuseppe Meazza be the person who contributed enormously in the 1930s. At that point make Gieseppe Meazza as the current’s name stadium in the city milano which happens to be the home office of Inter right now, he is additionally an Inter and Italy legend ever raja poker.
Very English.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.694
После Кротоне, и Каљари си обезбеди место во Серија А. Ново лого имаат овие, сега сум приметил :)

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
После Кротоне, и Каљари си обезбеди место во Серија А. Ново лого имаат овие, сега сум приметил :)

Ехе го имет пред некое време сменато.
Најавија и ново стадионче дек ќе почнет да прает од Јануари 2017та натака.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Болоња ако се паметни да го земат Борини, Борини-Дестро би бил убиствен напад во Сериа А.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Болоња ако се паметни да го земат Борини, Борини-Дестро би бил убиствен напад во Сериа А.
Мн убиствен двата не знат 2 пати да си подат меѓу нив, а овај Борини поќе е во операциона сала него на фудбалски терен 1 игра 4 повреден.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom