Serie A 2015/2016

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Кој ќе биде шампион во новата сезона?


  • Вкупно гласачи
    197
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.494
Поени од реакции
80.557
Јувенташите мрчат за Тоти пошто нивниот Дел Пиеро беше на некој начин ногиран од клубот, сите легенди на калчо екипите се пензионираа во матичниот клуб само Але у Индија. :D
Барем го испративме капитенот со Скудето... За разлика од другите што се пензионираа со курот во раце во полураспаднати тимови :vrtioci:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Барем го испративме капитенот со Скудето... За разлика од другите што се пензионираа со курот во раце во полураспаднати тимови :vrtioci:
Тоа не го менува фактот дека го откачивте ко мало дете и отиде у Австралија да се пензионира а на негово место го земавте Бендтнер. :свиркам:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Јувенташите мрчат за Тоти пошто нивниот Дел Пиеро беше на некој начин ногиран од клубот, сите легенди на калчо екипите се пензионираа во матичниот клуб само Але у Индија. :D

Величина и играчина ко Тоти никаде не може да биде на штета па камоли у овој состав на Рома каде и со 40 години е Тоти за тие Џеко, Садик Умар 20 милионскиот, Пероти и Фалке и Думбија кур ми се тресе играчи.
Чудно цел фсн клуб пиштевте Занети да си оди или пензионира последните 2 сезони :)

Але не се пензионира едноставно не дони понуда чекаше чекаше и на крај е експерт на Скај и Беин.

Барем ние не сме го исфиркувале капитенот кој патем е легенда :) хинт Милан муслам и Интер сличен потег имаја
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Чудно цел фсн клуб пиштевте Занети да си оди или пензионира последните 2 сезони :)

Але не се пензионира едноставно не дони понуда чекаше чекаше и на крај е експерт на Скај и Беин.

Барем ние не сме го исфиркувале капитенот кој патем е легенда :) хинт Милан муслам и Интер сличен потег имаја
Каква врска има рандом фан клуб во рандом држава ко Македонија со управата на клубот кај што играл тој и тој играч?
Зашто не остана Але во Јуве до крај? Зашто го откачија на сметка на Бентндер и Анелка? :D
И какво црно свиркање на Занети те спопало? хахаха Занети коа доби црвен картон против Удинезе цела Меаца го испрати со стоечки овации.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Каква врска има рандом фан клуб во рандом држава ко Македонија со управата на клубот кај што играл тој и тој играч?
Зашто не остана Але во Јуве до крај? Зашто го откачија на сметка на Бентндер и Анелка? :D
И какво црно свиркање на Занети те спопало? хахаха Занети коа доби црвен картон против Удинезе цела Меаца го испрати со стоечки овации.
Дискутираме де шо и да речиме ние кур менва. Реков мислам за Занети а за Малдини ако памтам цел Сан Сиро го исфирка за ништо.

Але го пуштија оти Конте побара така сакал цел авторитет да го има во соблекувалната ова го изјави брат му. Јас мислам дека Рома треба да го пушти Тоти али пак кој кур сме ние да кажиме, така?
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Кога веќе се зборело за Тоти, да разјасниме.Тоти неможе да игра 90 минути факт, бавен е , тромав, тешко дека ќе издржи кондиционо, но во тие 15-20 минути што ги добива е клучен играч.Мислам дека и Тоти сфати дека се што прави Спалети е за добро на тимот.
Тоти има страшен осет на топка, и феноменална контрола на топка, со еден потег избацува 5 играчи, нешто што го имат малце играчи, како Пирло на пример.Во тие минути противничките играчи се истрошени, и физички и психички, па така Тоти има предност во однос на нив, за разлика кога би почнел од 1 минута.Тоти ја користи секоја минута на терен феноменално, и тоа резултира со 3 победи под ред чисто по негова заслува.И јас сум еден од ретките романисти што сака да го види Тоти у пензија веќе, но реално премногу допринесува како џокер, и максимум уште 1 сезона може да изигра, се повеќе е веќе претерано.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.147
Поени од реакции
3.098
Новините го бцкаат Конте да го повика Тоти на Еуро што е ептен тешко тоа да се случи..
Ма да им треба лидер на жабиве!!
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Дискутираме де шо и да речиме ние кур менва. Реков мислам за Занети а за Малдини ако памтам цел Сан Сиро го исфирка за ништо.

Але го пуштија оти Конте побара така сакал цел авторитет да го има во соблекувалната ова го изјави брат му. Јас мислам дека Рома треба да го пушти Тоти али пак кој кур сме ние да кажиме, така?
Цел Сан Сиро а?

Малдини имал лични проблеми со една навивачка подрупа и поединци го свиреа тогаш али ништо страшно, сите други знаат шо е и кој е Малдини.

Се наљокале и напафкале куртони таму и земале да свират племе им ебам покварено јас нив.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Цел Сан Сиро а?

Малдини имал лични проблеми со една навивачка подрупа и поединци го свиреа тогаш али ништо страшно, сите други знаат шо е и кој е Малдини.

Се наљокале и напафкале куртони таму и земале да свират племе им ебам покварено јас нив.
Епа сеа јас не знам дали беше цело, 3/4тини или не знам си знам дека на ТВ и на Стрим беше ептен гласно и делуваше како да е цел а за тие толку гласно сигурно не се 300-400 фаној, за звукот да пркоси на аплаузи и останато. Не знам дали беше на денот на пензионирање (мислам не) или на утакмица некоја.

Племе им ебам *наркоманско недоквакано звучи поарно :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.563
Милан најверојатно ќе го менува логото од следната сезона.




Ушто логото жими жими им беше останато од тој Милан што беше страв и трепет во Европа до пред 5-6 години.
 
C

Creating.

Гостин
Милан најверојатно ќе го менува логото од следната сезона.




Ушто логото жими жими им беше останато од тој Милан што беше страв и трепет во Европа до пред 5-6 години.
Што ти прави модерен фудбал...ццц
 
C

Castiel

Гостин
Исто е логото со мала модификација само. А и не е ништо уште официално.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom