Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
Сари тренер на Наполи, Михајлович на Интер. Кој ќе биде тренер на Фиорентина и Сампдорија?
Пауло Соуса е нов тренер на Фиорентина

екс тренерот на Базел и екс играч на Бенфика,Дортмунд,Интер и Јувентус
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
Мондо, Миха е треЊер на другава отепана екипа од Милано не на овие шо ги спомна. :X3: :icon_mrgr::icon_mrgr:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Сари тренер на Наполи, Михајлович на Интер. Кој ќе биде тренер на Фиорентина и Сампдорија?
Миха на Милан, легендата наша Соуса на Фиорентина, Ѕенга на Сампдориа.

Иначе Фернандо од Шахтјор потпиша наводно за Сампдориа и нивниот председател потврди (y)
и малите почнаја да трошат.


Иначе немам слушнато поглуп муабет од тоа со титулите господе боже....
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Миха на Милан, легендата наша Соуса на Фиорентина, Ѕенга на Сампдориа.

Иначе Фернандо од Шахтјор потпиша наводно за Сампдориа и нивниот председател потврди (y)
и малите почнаја да трошат.


Иначе немам слушнато поглуп муабет од тоа со титулите господе боже....
Наш е Соуса бе! :cool:

Соуса, Михајловиќ, Ѕенга, Мандорлини се се тоа наши играчи! :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Мондо, Миха е треЊер на другава отепана екипа од Милано не на овие шо ги спомна. :X3: :icon_mrgr::icon_mrgr:
Да бе исти ку*ац ми се посебно во последно време :D

А и овој Михајлович на Интер ме асоцира и затоа автоматски сум пишал...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Интер бе...


Giannelli Imbula’s father said Inter “make me want to throw up” after the midfielder joined Porto. “They sent threats.”
It had been a transfer saga involving Inter and Milan for the Olympique Marseille man, who eventually opted for Porto.
“I was very interested in his move to Inter, as they are a big club with an ambitious project,” Willy Ndangi told the Journal du Dimanche newspaper.
“However, we waited in vain for Roberto Mancini to speak to Giannelli, but for four days there was no sign of life from the Nerazzurri.
“Their whole set-up makes me want to throw up. They only woke up when they heard Porto were interested in him.
“Their intermediaries sent me messages containing threats.”
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Интер бе...


Giannelli Imbula’s father said Inter “make me want to throw up” after the midfielder joined Porto. “They sent threats.”
It had been a transfer saga involving Inter and Milan for the Olympique Marseille man, who eventually opted for Porto.
“I was very interested in his move to Inter, as they are a big club with an ambitious project,” Willy Ndangi told the Journal du Dimanche newspaper.
“However, we waited in vain for Roberto Mancini to speak to Giannelli, but for four days there was no sign of life from the Nerazzurri.
“Their whole set-up makes me want to throw up. They only woke up when they heard Porto were interested in him.
“Their intermediaries sent me messages containing threats.”
Што кур замараат овие бе не ми е јасно. Да ти ебам Имбула мајката у пичка.
Прво не одби нас, демек не му се свиѓал проектот и сака у Валенсија да иде, скоро готова беше работата ама Мендес ги преебал и им донел некој бразилец Кајо (кој на крај не ни потпиша за нив) и овој испадна, у меѓувреме ние пак се вративме по него, скоро завршена работа и у игра влезе Кондогбија и со сите сили се насочија кон него. Откако успеаа да го ангажираат пак се вратија на Имбула и пробаа да го земат на позајмица заради ФФП. И тоа го завршија со Марсеј и кога требаше да дојде црниов, се извади од памет дека иде у Интер, демек не бил сигурен дека ќе игра, како ќе се снајде бла бла, лузерски менталитет, влезе у игра Порто и си го земаа, за да игра ЛШ.
Нека иде да му ебам гз мајчин, со такво размислување никад нема да стане голем играч, ебати пичкарскиот карактер.

А и покрај Кондогбија реално за кур ни беше Имбула и 20 милиони у аут.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Што кур замараат овие бе не ми е јасно. Да ти ебам Имбула мајката у пичка.
Прво не одби нас, демек не му се свиѓал проектот и сака у Валенсија да иде, скоро готова беше работата ама Мендес ги преебал и им донел некој бразилец Кајо (кој на крај не ни потпиша за нив) и овој испадна, у меѓувреме ние пак се вративме по него, скоро завршена работа и у игра влезе Кондогбија и со сите сили се насочија кон него. Откако успеаа да го ангажираат пак се вратија на Имбула и пробаа да го земат на позајмица заради ФФП. И тоа го завршија со Марсеј и кога требаше да дојде црниов, се извади од памет дека иде у Интер, демек не бил сигурен дека ќе игра, како ќе се снајде бла бла, лузерски менталитет, влезе у игра Порто и си го земаа, за да игра ЛШ.
Нека иде да му ебам гз мајчин, со такво размислување никад нема да стане голем играч, ебати пичкарскиот карактер.

А и покрај Кондогбија реално за кур ни беше Имбула и 20 милиони у аут.
Gadovi ste be kojtiqur.
Gleas ste go iznervirale tatko mu i coekot e besen ko ris xD
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Gadovi ste be kojtiqur.
Gleas ste go iznervirale tatko mu i coekot e besen ko ris xD
Дупиме татковци. И на Кондогбија татко му сме го преебале исто, човекот му рекол на Галијани се гледаме у понеделник у Милано.



Т.е можда и у право бил човекот, може стварно се виделе у понеделникот у Милано, хехе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom