Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Аман бе уше има фаци шои го мрсат за гол ди Мунтари,за "поклончиња" а 4 години по ред лапаат прашина само ,просек разлика 30 бода...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Па самиот суд докажа нема што јас да докажувам, не за џабе сега бараат компензации од сојузот, ајде терај си го филмот и не ме замарај веќе воопшто, и не мисли дека си многу паметен ако си пишал иТелкт зашто не си, нека си стои така поубаво е ;)
Судот докажал дека Морати го исмислил калчополи само за да го избрка Јуве у втора лига а Интер да осваја трофеи?
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.891
Поени од реакции
1.186
Судот докажал дека Морати го исмислил калчополи само за да го избрка Јуве у втора лига а Интер да осваја трофеи?
Ти кажав, повеќе не ме замарај и не ме цитирај :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
Исто како вас, заради Морати вашиот тим беше избацен у втора лига поради наместени резултати.


Иначе, ја мислам дека за 2-3 години Јувентус ќе доживее бродолом. Иако имаат сопствен стадион, сеа нешто читам ќе има избори у Италија и тој градоначалникот што најверојатно ќе тепа у Торино е втор братучед на Морати и е голем Интериста и наводно Морати уште сега му рекол општината да им го земе стадионот на Јуве а они да играат на Олимпискиот, што значи дека приходите од стадионот ќе секнат.
Друго, еве уште од ова лето може да се осети тоа, изгубија финале ЛШ, играчите се незадоволни, Пирло си отиде одма, не се ни враќа од Америка, Тевез си избега у Аргентина а Видал и Погба ако не летово тогаш следното сигурно ќе напуштат, замени тешко дека ќе земат.
Плус екипата им е стара и истрошена, одбраната им е 300 годишна, немаат добра замена за Буфон. Нападот исто им е катастрофа.
На трансфер пазарот се губат, почнаа да преплаќаат просечни играчи, ги фаќа паника.
Ањели знае дека почнуваат да тонат и затоа ги намали давачките у Ферари и поради тоа Кими и Фетел возат тапа болиди.
Значи да купвам дрес со време јас од Интер да не си играм курташак а? :D
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Исто како вас, заради Морати вашиот тим беше избацен у втора лига поради наместени резултати.


Иначе, ја мислам дека за 2-3 години Јувентус ќе доживее бродолом. Иако имаат сопствен стадион, сеа нешто читам ќе има избори у Италија и тој градоначалникот што најверојатно ќе тепа у Торино е втор братучед на Морати и е голем Интериста и наводно Морати уште сега му рекол општината да им го земе стадионот на Јуве а они да играат на Олимпискиот, што значи дека приходите од стадионот ќе секнат.
Друго, еве уште од ова лето може да се осети тоа, изгубија финале ЛШ, играчите се незадоволни, Пирло си отиде одма, не се ни враќа од Америка, Тевез си избега у Аргентина а Видал и Погба ако не летово тогаш следното сигурно ќе напуштат, замени тешко дека ќе земат.
Плус екипата им е стара и истрошена, одбраната им е 300 годишна, немаат добра замена за Буфон. Нападот исто им е катастрофа.
На трансфер пазарот се губат, почнаа да преплаќаат просечни играчи, ги фаќа паника.
Ањели знае дека почнуваат да тонат и затоа ги намали давачките у Ферари и поради тоа Кими и Фетел возат тапа болиди.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.712
Што е најинтересно и јас имам сомнежи за иднината на Јувентус, ама за себе си ги држам барем овој период додека да заврши еуфоријата од сезонава. Иако во ЛШ стигнавме до финале, во Серија А не игравме баш на она ниво како претходно и ако се појави некој малку посериозен конкурент може да ни се загрее газот малку.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Пази вториот братучед на Морати ќе станел градоначалник на Торино и ќе го земел стадионот на Јуве.

Најкреативна теорија ева,Џонтра легендо:pos::pos::pos::pos::pos:
 
H

HoT IcE

Гостин
Не е фер, вие сте поинтересни и од нас вс. Арсенал фановите со нафтата! Ајде, ве читам.:coffee:
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
На Џонтрица реално мора да му се признае иновативноста.Ок момак е он иако навива за бош клуб :D
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Молба до сите, не ја трујте темава со срања. Фала, чао, пријатно! :D *


* ради реда е стаено.

p.s. Боље нешо вакво да стаеше, бар за името е тоа - Бродолом. Ја јутубирав(првпат ги слушам), на крај краева Mоцарт се за горенаведената :D

 
C

Castiel

Гостин
Фали милан на листава пошо веќе потрошија 58 милиони. :D а најверојанто ќе потрошат минимум уште толку[DOUBLEPOST=1435938436][/DOUBLEPOST]Holebas insists he has been left in the dark over his move to Watford and claims he is yet to sign a contract with the Premier League new boys.

Watford announced the arrival of the experienced Greece international on Thursday with Roma simultaneously confirming his departure.

But the 31-year-old left-back claims he is yet to put pen to paper and is being forced into a move.

“They arranged my transfer without asking me,” Holebas told gazzeta.gr.

“I haven’t signed anything yet, I have to see the contract first. I don’t know why this has happened, I know that both Roma and Watford announced my transfer, but they’d have to talk to my representatives first.

“I never said I wanted to leave Roma. I’ll sign after first agreeing to the terms of the contract.

“I can’t understand what’s happened, I came back from my holiday in Dubai, and everyone started telling me my transfer had been officially announced.

“I’m in Germany right now, how could I sign a contract?"
 
Последно уредено од модератор:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom