Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Ke vidime kako ke bide bez Tevez i Pirlo ali ako pazarat moze i da nemaat problemi.

Mn spekulacii ima za Pogba i Vidal i toa moze da gi izvadi malce od kolosek ama so ogled na toa deka imaat pari pa i ne treba da se grizat mnogu.

Za godina-dve so isto tempo ako se prodolzi moze i igrachi ko Modric i kompanija povtorno da ja gledaat Italija ko primamliva destinacija.
на овој тим што го имаме фали само Верати да ни биде мотор на тимот, другото све е 10ка !
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
на овој тим што го имаме фали само Верати да ни биде мотор на тимот, другото све е 10ка !
Veratti ne e klasicen Pirlo ako go mislish za takov ali cenata sho ke ja bara Psg ne ocekuvajte da e ispod 50 milioni.

Duri i ako izigra use sezona-dve na visoko nivo mozda i ke tera blizu Pogba so ogled na toa deka Barca/Real ke se zainteresirani sigurno.

Bilo koj italijanski tim(od gigantive) si ja prokocka sansata dodeka igrase ovoj za Pescara a talentot na site ni bese poznat.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Обично не се замарам и не посетувам други фан пејџови, ама ова не знам како ми искочи на почетна. :pos:

milanrf.jpg

Поготово ова последното, dok drugi idu igrati u klub novcem, рече фан на Милан откако Луиз Адриано потпиша договор за плата од 3.5 милиони евра. :vozbud:
А кај нас Кондогбија и Миранда заедно ќе зимаат 5-6 милиони. :ROFLMAO:

Панче Малдини го заразил цел балкан со глупоќата.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
една титула у лига на шампиони и морало до таа интервју да му праат
напатени :confused:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Fiorentina is interested in former Milan midfielder Muntari according to Di Marzio


:pos::pos:
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.136
Поени од реакции
4.961
Не бе Фиорентина се голем клуб ќе видите у ЛШ партали ќе направат, Милан се помал клуб сеа џабе им е реномето :icon_lol:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Не бе Фиорентина се голем клуб ќе видите у ЛШ партали ќе направат, Милан се тапа клуб џабе им е реномето :icon_lol:
Па реално последниве 4-5 години Фиорентина се боље клуб и од Интер и од Милан, само што на едниот клуб не им реплицираат на сите со титулите кога се десперадоси :pos::pos:
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.136
Поени од реакции
4.961
Па реално последниве 4-5 години Фиорентина се боље клуб и од Интер и од Милан, само што на едниот клуб не им реплицираат на сите со титулите кога се десперадоси :pos::pos:
Може да имаат боље резултати последниве 2-3 години али неможе и да се боље клуб од Интер и Милан. Може беа очајни миланските екипи али еве едно лето еден преоден рок и се враќаат полека.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
Може да имаат боље резултати последниве 2-3 години али неможе и да се боље клуб од Интер и Милан. Може беа очајни миланските екипи али еве едно лето еден преоден рок и се враќаат полека.
Се враќаат на хартија, ќе видиме какви резултати ќе имаме. Сепак ќе треба период да се уиграат играчите.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Може да имаат боље резултати последниве 2-3 години али неможе и да се боље клуб од Интер и Милан. Може беа очајни миланските екипи али еве едно лето еден преоден рок и се враќаат полека.

Брат, муабетот е што навивачи на такви клубови и кога се најочајни (како Милан задњите х години) кога ќе им укаже некој што навива за тим со помалку титули/славни генерации дека неговиот тим е подобар моментално, одма се фаќаат за титулите од 65та у КПК и за тоа како некад (дур татковците не им биле родени) Милан ги тепал Фиорентина 1250-0.

Исто е и со навивачите на Реал :)

Ја цело основно и средно трпев глупи муабети од навивачи на Милан за тоа колку титули во Италија имал Интер :pos::pos: После кога ги стигна и престигна Интер со титули во Серија А, се ориентираа на ЛШ.

Недај боже да ги стигнеме во титули и во ЛШ, гарант за Серија Б ќе праат муабет.:masa:
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
Не бе Фиорентина се голем клуб ќе видите у ЛШ партали ќе направат, Милан се помал клуб сеа џабе им е реномето :icon_lol:
и што кажа сеа?
као Мунтари е супер појачање за нас пошто доаѓа од гигант преполн со екстра играчи кои за нас се премија?
:facepalm:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.712
Сари тренер на Наполи, Михајлович на Интер. Кој ќе биде тренер на Фиорентина и Сампдорија?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom