Premier League - Season 2016/2017

Кој ќе биде шампион во оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    218
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Па секогаш има споредби меѓу такви играчи, имало и ќе има. Не е фудбалот статистика, Лампард има повеќе голови и асистенции и од Сколс, а според мене Сколс е класа над него, не велам дека Лампард не е фантастичен играч. И Џерард ми е подобар од Лампард.
Во што точно е подобар?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
А Азпиликуета што веќе петта сезона константно игра одлично, и тоа долго време на неприродна позиција?
Бекови ретко се спомнуваат во најдобрите играчи на светот како и сите дефанзивци општо, но бековите посебно се занемарени, освен Роберто Карлос.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Бекови ретко се спомнуваат во најдобрите играчи на светот како и сите дефанзивци општо, но бековите посебно се занемарени, освен Роберто Карлос.
Нормално. Ама тоа не прави да не е класа.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.442
Бекови ретко се спомнуваат во најдобрите играчи на светот како и сите дефанзивци општо, но бековите посебно се занемарени, освен Роберто Карлос.
Кафу и Малдини, па Ешли Кол, Салгадо, Панучи у втор ред. Се обидоа на некој начин да им одадат признание на играчите од одбрана со Златната Топка што му ја дадоа на Канаваро 2006-та, и на некој начин да бидат и тие инволвирани, но да, креативците секогаш ке бидат во прв план.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Нормално. Ама тоа не прави да не е класа.
Сите се сложни за дефанзивец дека е класа коа е при крај со кариерата. Кој се класа дефанзивци сеа?Едноставно е на грешка на одбранбен се прима гол,на добар потег на напаѓач се дава. Ретко кој ги глеа промашените обиди или расчистените топки.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Бекови ретко се спомнуваат во најдобрите играчи на светот како и сите дефанзивци општо, но бековите посебно се занемарени, освен Роберто Карлос.
Сакав да напишам нешто за Вејн Бриџ и тој како е занемарен во однос на Џон Тери, со оглед дека ја легна жена му, ама не можев да спојам/смислам некоја досетка и сега ми е мака да го вадам од цитат ова и морав да напишам нешто, за да не ми остани во цитат за друг пат. И така.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Страшна надградба еј, ти е.бам глобусот





 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Со мене ќе да имаш правено муабет. Не е проблемот нападот. Фали лев бек, фали стопер и фали уште еден офанзивен играч напред за ротација. Можеби и уште еден средњак. Напред го забораваш Стариџ кој не се изнаигра сезонава а е подобар од сите оние напред што играат. Ориги е паднат во форма инаку си беше сосема коректен
Не можеш да се потпреш на Стариџ веќе, темпирана бомба е не знаеш кога ќе се повреди ни кога ќе игра.
Ориги е просек, вака за ротирање е добар ама тешко дека може да развие некоја форма која може да му донесе 20 гола во сезона и да биде во константна форма.
А за да земе некој титула во пл му треба напаѓач кој барем 80% од сезона ќе е во форма и ќе постигне над 20 гола.
Одбраната некако во последно време ви се стегна, очигледен е напредок... е сега и стилот на игра не вие за да примите помалку од 20 гола, константно се врши пресинг од средината, трчање напред назад.
Милнер јас не би го менувал ни наредната сезона, игра одлично на таа позиција... тешко е да се најде добар бек поготово лев.

Чан би го менувал и би тргнал по напаѓач.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Ептен ми е криво за Депај, се надевам дека во Лион повторно ќе заигра како во ПСВ и дека ќе отиде во подобар тим. Во ПСВ беше алфа и омега, страва играч, брз, снажен, добар дриблинг, искрено мислев дека ќе апе во Јунајтед ама ете...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom