Premier League - Season 2016/2017

Кој ќе биде шампион во оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    218
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Од тоа што го имам гледано, Навас ми е повеќе Харт стил на голман, со рефлекси, shot stopper. Ако е тоа поентата, зошто тогаш кога го донесе Браво причината која беше дадена е дека играл добро со нозете? :tapp: Кажал некни на прес дека планира да купува уште еден голман зошто на Кабаљеро му завршувал договорот.
Харт е добар голман ама сеа ради инат нема да сака да го врати у состав туку ќе троши пари на Навас кој што не е ништо подобар од Џо.

Него, нели имаше некои шпекулации пред некое време за Џеронимо Рули од Сосиедад или лошо сум прочитал? :cautious:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Харт е добар голман ама сеа ради инат нема да сака да го врати у состав туку ќе троши пари на Навас кој што не е ништо подобар од Џо.

Него, нели имаше некои шпекулации пред некое време за Џеронимо Рули од Сосиедад или лошо сум прочитал? :cautious:
Тој мислам ВЕЌЕ БЕШЕ нивни и може да го купат пак. И мене ме збуни ова кога прочитав


On 19 July 2016, Rulli was signed by Premier League side Manchester City for £4 million.[9] He was shortly afterwards loaned back to Real Sociedad, before moving permanently in January 2017

:ROFLMAO:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Се надевам само дека @Ilumious и @Џонтра Волта не ги ставате стварно Навас и Харт во иста категорија.
Не во иста класа, реков дека исти стил на бранење имаат. Навас да не почнува акции со пасови до средина, чуда? :)))
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Се надевам само дека @Ilumious и @Џонтра Волта не ги ставате стварно Навас и Харт во иста категорија.
Мене искрено едниот од другиот не ми двои кујзне колку, Навас не е многу подобар од Харт.
Добар голман е Жутиот не знам зашто со толку потценување глеате на него а од друга страна Кејлор Навас го праите чудовиште од голман со една сезона избранета на ниво.
Имаше постови и дека е боље од Де Геа. :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.447
Поени од реакции
42.729
Што му е филмот на Фонте? :D Или виде дека никоја голема екипа не го ебе, а веќе поднесе трансфер барање, па да не се избрука целосно. xD
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Леле пред недела дена процури некоја шпекулација дека е блиску до Ливерпул, Фонте-Клаван.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.509
Поени од реакции
6.143
Фонте, најпреценетиот играч од кајгана експертите за изминатите неколку месеци. Таман си е за кај Билиќ.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Зошто најпреценет? Стандарден за Саутемптон веќе неколку сезони и стандарден во репрезентација на ЕП.
Таман ќе си беше резерва во некој појак тим. Тотенхем можеше да го земе, сега кога им се повреди Вертонген. Вимер не ми е нешто најсигурен, мада би требало да биде подобар сега кога играат со тројца во одбрана.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.081
Поени од реакции
57.404
Фонте, најпреценетиот играч од кајгана експертите за изминатите неколку месеци. Таман си е за кај Билиќ.
Добар е Фонте, ќе се осети отсуството негово во Саутемптон.
Би го споредил со Вилијамс. Не се толку впечатливи, но имаат огромен удел во дефанзивата. Двајцата се во години па затоа не можат добра сума да им извадат. За 10 милиони одлично засилување за Вест Хем.
Со две раце ќе потпишев за Фонте да дојдеше во Свонси наместо оние тројца просеци.


Инаку денес примаме петарда ако Фабиански не се разбрани ко просечен голман против Манчестер Јунајтед.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom