Nightwish

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Значи да не ме сфатите погрешно од коментарот кога ја отворив темата, не дека не пее Anette убаво, ама дефинитивно не е за овој бенд. На Nightwish им треба помоќен, оперски глас како Tarja. За мене Nightwish со Tarja Turunen и Tuomas Holopainen се добитна комбинација. :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
45
Поени од реакции
3
haha... tocno e toa, ama mislam deka nema da se vrati Tarja. Si ima odlicno solo kariera i se povece fanovo, a Tuomas barase i najde peacka sto e sprotivno od Tarja i na niv super im odi... :)
 
Член од
19 март 2009
Мислења
27
Поени од реакции
0
Значи да не ме сфатите погрешно од коментарот кога ја отворив темата, не дека не пее Anette убаво, ама дефинитивно не е за овој бенд. На Nightwish им треба помоќен, оперски глас како Tarja. За мене Nightwish со Tarja Turunen и Tuomas Holopainen се добитна комбинација. :)
Tocno Taka za power simfonik bend kako so "se" ts bea Nightwish treba operski moken vokal kako Tarja znaci Annete vo sporedba so Tarja loso...loso...:tapp:

Na rock fest vikendov imashe cover od Nightiwsh I wish I had an Angel i beshe ludnica bendot beshe od Srbija no comment ne deka vokalot peeshe kako Tarja ne fakashe neshto visoko ali bolje zvuceshe od Annete sigurno
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Добро бе до кога ќе ја тупите со Најтвиш.Си го кажав јас своето ама овде се изначитав глупости.Добро бе Гоцццццццце како можи ова да ти се допадни бе.Па слушни мољам ти се каков бебешки глас има како пубертетлија е Анет.Дајте бре согледајте ја реалноста.Најтвиш повеќе нема.
 
Член од
19 март 2009
Мислења
27
Поени од реакции
0
Добро бе до кога ќе ја тупите со Најтвиш.Си го кажав јас своето ама овде се изначитав глупости.Добро бе Гоцццццццце како можи ова да ти се допадни бе.Па слушни мољам ти се каков бебешки глас има како пубертетлија е Анет.Дајте бре согледајте ја реалноста.Најтвиш повеќе нема.
Dobro se debatira za Nightiwsh kako bend znaci ima luge shto sakaat da zborat za toa i Nightwish gi ima seushte znaci premnogu dobri muzicari steta samo sto vokalot unistuva se
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Повеке ми се допаѓа Анетте од колку што беше оваа порано, таа имаше оперски глас и не ми праи кеф тоа, ама од друга страна Анетте подобро пее. Сега овој албум што е со неа албумот Dark Passion Play е многу добар и секој ден морам да послушан неке пенсиче од нив.

Bye Bye Beautifull '' :vozbud:
 

DeathControlmk

Will are?
Член од
7 февруари 2009
Мислења
124
Поени од реакции
9
Добро бе до кога ќе ја тупите со Најтвиш.Си го кажав јас своето ама овде се изначитав глупости.Добро бе Гоцццццццце како можи ова да ти се допадни бе.Па слушни мољам ти се каков бебешки глас има како пубертетлија е Анет.Дајте бре согледајте ја реалноста.Најтвиш повеќе нема.
Ajmo im se staame, gi sredivme u Slipknot sea tuka :sekss: SE SHALAM :P
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
45
Поени од реакции
3
Razlicni vkusovi, no Nightwish ke si ostane Nightwish se dodeka Tuomas e vo toj bend. :)
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Добро бе до кога ќе ја тупите со Најтвиш.Си го кажав јас своето ама овде се изначитав глупости.Добро бе Гоцццццццце како можи ова да ти се допадни бе.Па слушни мољам ти се каков бебешки глас има како пубертетлија е Анет.Дајте бре согледајте ја реалноста.Најтвиш повеќе нема.
Еј, ова од тебе не го очекував, искрено. Анете супер си пее, нека продолжат, и Најтвиш ке си владее долго време. Добри се.
 
Г

Гоццццце

Гостин
Добро бе до кога ќе ја тупите со Најтвиш.Си го кажав јас своето ама овде се изначитав глупости.Добро бе Гоцццццццце како можи ова да ти се допадни бе.Па слушни мољам ти се каков бебешки глас има како пубертетлија е Анет.Дајте бре согледајте ја реалноста.Најтвиш повеќе нема.
Абе дете, Најтвиш не е нешто шо треба да ти се допадне или не, Најтвиш е начин на живот, јас сум соживеан со бендот така да.. После тримесечната пауза која ја направија зимоска можеш да ги уочиш разликите на Анет, ако сакаш мислам, посакај ке ти дадам линкови да видиш стари песни од тарја како ги пее, па коментирај.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Живејте си со бендот.Мене ми се допаѓа бендот.Ама ми се допаѓа со тарја.Музички план се добри и сега ама воклано се уништени.Таленти како Марко,Томас и Ерно се уништени со ваквиот начин на вокална изведба.Толку од мене нема поќе да јадам гомна на темава
 
Член од
19 март 2009
Мислења
27
Поени од реакции
0
Живејте си со бендот.Мене ми се допаѓа бендот.Ама ми се допаѓа со тарја.Музички план се добри и сега ама воклано се уништени.Таленти како Марко,Томас и Ерно се уништени со ваквиот начин на вокална изведба.Толку од мене нема поќе да јадам гомна на темава
Se soglasuvam ili Tarja nazad ili vokalistkava ke gi unishti iako ajs kako fan nikogash nema da se otkazam od nightwish poso i jas sum izrasnata so niv Jukka Empu Tuomas Marko i poim Nightwish e nesto sveto za mene
 

Kajgana Shop

На врв Bottom