Nightwish

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Точно е дека Тарја Турунен беше божество , прекрасен глас кој одеше во склоп со бендот , ама премногу ја серете Анет.
И Анет може убаво да пее, меѓутоа треба новиот материјал да го пее , не и одговара да ја заменува Тарја.
Кога пее песни кој се напишани за неа а не за Тарја не пее лошо (Не викам дека е на исто ниво со Тарја бидејќи не е) меѓутоа кога се обидува да испее нешто како Nemo , Wish I Had an Angel , Planet Hell , Romanticide etc. не и иде.
Znci ko ke pojda na koncert starite pesni nema da gi pee... A veke ako ne gi pee ne mora da se vikaat Nightwish:helou:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Лудница бенд, иако има разлика без тарја...ghost love score, the lagoon ме ежат у пм.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Да закон се ама нема шанси пак да бидат тоа што беа со Тарја оваа новава како Ноне Неделкоска да ја слушам
 
M

makedon^

Гостин
Баш се супер Nightwish, сеа го слушам првиот албум Angels Fall First :smir:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Баш ми е добра песната, а и спотот, некако многу ми е интересен. Текстот се однесува на Тарја?
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Еве ги сите официјални видео клипови од Nightwish:

Wish I Had An Angel

http://video.google.com/videoplay?docid=3394445454407756274

Nemo


Bless The Child


Over The Hills And Far Away


Sleeping Sun


Sleeping Sun (2005 Version)


Carpenter


Amaranth


Bye Bye Beautiful


The Islander


End of All Hope


Sacrament of Wilderness

 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
45
Поени од реакции
3
Moj omilen bend i sekogash ke mi bide. Nightwish ke bidat sekogash toa, nema da se menuvaat. Mozam slobodno da kazam deka e najuspeshen finski bend. Odam gi gledam vo Zagreb, Hrvatska na 02.04.2009. Zakon ima da bide \m/ :)

Tarja i Anette se dve razlicni nesta i ne mozat da se sporeduvaat. Taka da i dvete se dobri na svoj nacin. Sepak Tarja bese nesto sveto za Nightwish, no toa e sto e . Treba da se prodolzi, nie nisto ne mozeme da smenime, bendot si odlucuva. Sepak odlicna muzika pravat i recisi site pesmi mi se omileni. :) posebno Ever Dream :):eek:lee:
 
Г

Гоццццце

Гостин
Ако Томас ставеше пак пеачка со оперски гласовни способности сето тоа ке беше лито ПОШТО тие песни доколку се препеваат од таква пеачка ке испадне многу мнгоу фејк и лејм (оти тарја е една), не дека сега не се НО Анет е земена како друг вид на пеачка со други гласовни можности и способности. Старите песни ке ги пее уште малце, па здравје со новиот албум конечно старата ера ке се заборави и ке почне нивната нова ера. =)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
45
Поени од реакции
3
Da, taka e. Uste nekoj mesec i nov album, a moze i godina pa i povece da fati. Ke chekame, sto ke pravime! :)
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
А Тарја си продолжи со соло кариера... мислам дека има еден албум My Winter Storm
 
Г

Гоццццце

Гостин
Новиот албум ке излезе при третата четвртина во 2010. Така да дотогаш ќе чекаме. Инаку сега најново што излева од Најтвиш е Мејд Ин Хонг Конг, лајв песни спотови и документарец па ако имате пари купете го од тука
Да, така се вика новиот албум на Тарја ама е со невиден неуспех така да... =)

Еве клипче од подготовките за вториот дел од Dark Passion Play турата. Слушнете ја Анет со истрениран глас дали ке ви се допадне =)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom