Game of Thrones

Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
286
When everything is going according to plan... [DOUBLEPOST=1500890289][/DOUBLEPOST]
Дечки се уште не сум ја гледал новата епизода од Game of Thrones,дали некој ја има симнато со торент со добра снимка,ако некој има би било добро да постави линк.
И ме интересира дали кај нас во Македонија е безбедно да се симни зашто слушам во другите земји имало демек хајка против оние сто го споделуваат-спуштаат по торенти...
https://gostream.is/film/game-of-thrones-season-7-21203/
Јас тука гледам, уживај :D
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.278
Поени од реакции
1.992
Тион :icon_lol:

Само средбава со Џон и Денерис да не ја утнат, другово добро е.
А шо бидна со Нимериа? Не беше она или Арја збудале

EDIT: прочитав ккоментари и разбрав сега, "That's not you" реферс кога Нед и викаше на Арја how she will be a lady with all it entitles and Arya replies "that's not me".
Сега Нимериа е alpha in her own pack и одлучува да остане иако ја препозна.

good stuff

 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.364
Поени од реакции
79.206
Иако ја знам целава сезона, од речиси случајно прочитаното, leak-нато сценарио (во октомври уште), сепак сега внимавам да не прочитам ништо овде напишано, се до вечер (кога ќе ја гледам епизодава).

Сакам да ви кажам на сите вие кои не го имате прочитано сценариото, да ве предупредам, да внимавате по нетов. Имено одма почнаа да се појавуваат ликови кои во заштитени од споилери шпекулативни дискусии, за тоа што сметате дека ќе се дешава понатаму во серијава, истапуваат со нивни мислења, предвидувања и сл. кои како случајно се совпаѓаат со leak-натото сценарио.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
top epizoda ne e spojler sea ne pretervajte[DOUBLEPOST=1500903532][/DOUBLEPOST]inace po epizodava svativ kolku ramzy bese pravicen
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.959
Тион не е пичка, Тион кутриот е истрауматизиран до немај каде што едно време не знаеше како се вика. Почнаа пак тикови да го фаќаат кога сфати колку е саат, многу нормално дека нема пак да трпи глупости од психопат може и малце пошлакнат од Ремзи. Жал ми е за Јара, ипак си е вреден воин.

Џејми му се упикуваше на таткото на Сем, или грешка разбрав?

Ми беше малце смешна сцената со Сем и Џора, иако не беше. Али таа фацата на дебелкото не му ја можам, ете и во такви моменти пукам од смеа.

Арија и Најмерија. :love:
Стварно, стварно се надевам дека не ја гледаме за последен пат.

Дефинитивно најглуп лик - Денерис. Она и нејзиното ај вас борн ту рул ... Ма иди у пм. Колку ми е индиферентна, колку ми е глупа, да ја влечат за коса нема мака да ми е. Се надевам некако ќе загине сезонава, случајно, намерно, спонтано и нема да ја гледам веќе. Ау, колку ми е глуп ликот.

ПС. На темава на прва страна ви е пишано дека после епизода сами отварате на ваш ризик. Не гледам причина да ја отварате темава и да ги предупредувате другите кои ја гледате да не пишуваат што се случило, ако вие чекате вечер да дое и да ја гледате.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Абе Тион пичка ама ај да ве видам вас цела година да ве малтретираат и да ви го исечат патлакот, не пичка, ќе бегате од тепачка ко од вампири. :ROFLMAO:
Супер си беше епизодата, посебно крајот иако Еурон ме нервира и мислам дека таков лик кој се спријатели со ликот кој го мразат сите, нема долго да трае. А и педериште големо е, нападна баш кога се залапаа Јара и таа другата.

Следната епизода според најавата би требало понапната да е. А се надевам дека Џон и Денерис како вистински Таргариен ќе имаат јак секс.
Дефинитивно најглуп лик - Денерис. Она и нејзиното ај вас борн ту рул ... Ма иди у пм. Колку ми е индиферентна, колку ми е глупа, да ја влечат за коса нема мака да ми е. Се надевам некако ќе загине сезонава, случајно, намерно, спонтано и нема да ја гледам веќе. Ау, колку ми е глуп ликот.
Нема да загине бидејќи нејзината улога е иста како на Џон Сноу. Така да тие два лика ќе го дочекаат крајот на серијава.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.959
Нема да загине бидејќи нејзината улога е иста како на Џон Сноу. Така да тие два лика ќе го дочекаат крајот на серијава.
Јас имам желба да не ја гледам, не значи дека ќе ми се оствари. Но, надежта последна умира.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Јас имам желба да не ја гледам, не значи дека ќе ми се оствари. Но, надежта последна умира.
Знам дека имаш желба, многу ја имаат таа желба (јас не), ама онака само пишав дека не би требало да умре до крајот на серијава, бидејќи без неа нема да ги победат White Walkers.
Којзнае може ќе изненадат па ќе умре и Тирион ќе јава змејови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom