Game of Thrones

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
neli toa zmiuvcinata koristat otrov na oruzjata pa taka ovaj euron kako vidov bi trebalo da e zatruen ilii ?,toa volkot ne vervam da e posleden pat da go gledame ke se pojavi vo nekoja najteska situacija so svojata glutnica i kako site pred nego (ja) ke se pozrtvova i tn ,ova kolku glupo bese kako lesno stigaat garvanive od vinterfil do dragon stoun a kolku tesko od citadel do dragon stoun a sekoj segde ima kodosi
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Каде тргнаа Јара и Тион, накај Кастерли Рок или Кингс Лендинг?
 
Член од
16 јули 2017
Мислења
108
Поени од реакции
169
Каква епизода Се осеќа полека полека како се засилува се.. Во еден миг помислив дека Џон ќе се откаже да оди во Драгонстоун, целовреме ми се чинеше дека е too good to be true и сепак нема да го видиме тоа сезонава, но кога го видов трејлерот срцето ми застана не можам да се совземам

Жал ми е за Тион, очекував во последна минута да избувне некоја храброст од него и да покаже како ја надминал траумата и станал бездушен а гневот кој го насобрал кон Ремзи ќе го истури врз Јурон, мислев ќе му го закачи мечот в срце и ќе ја оправда причината зошто преживеал и се изборил со се, можеби и до крајот ќе видиме нешто такво од него..

Мене нешто ми е многу чудно во Кингс Лендинг, како тоа народот никогаш за ништо не се буни. Серси ја разнесе септата, стотици невини умреа зар нема никој од граѓаните да кренат бунт против неа, се што се случи беше нејзина вина а таа пак комотно прави што сака и не сноси последици, не верувам да е некој голем залагач за народот па толку да ја сакаат..

Санса ми е сомнителна, се надевам дека Литлфингр нема да и го испери мозокот додека Џон не е тука, а искрено се надевам дека и тој наскоро ќе се најде на црната листа на Арја..

Sent from my SM-T310 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Некако ич не ми се допадна епизодата
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Мелисандре еден секс со Давос да мавне, за помирување. Без ѓерданот секако. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom