Bundesliga 2014/15

Кој ќе биде шампион во Бундеслигата?


  • Вкупно гласачи
    152
Статус
Затворена за нови мислења.

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Хахахахах Вест Хем ццццц овие од Премиершит стварно се убедени у некои работи
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.659
18 екипи имате у лигата бе, 4 кола помалце од останатите лиги, знаете ли колку свежина носат 4 слободни седмици за одмор во текот на сезоната?
 
H

HoT IcE

Гостин
Цоко нема поента да им се објаснуваш нели подразбираат трчање 90 минути како физичка спремност.
Ме мрзи да влагам у дискусија за да се објаснат некои општи поими за терминот физичка спремност. Али ако, возете го вие филмот дека Баерн ќе доминирал у ПЛ исто како у Бундес.
 

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
Другар,без разлика.
4 кола плус минус не е нешто којзнае што.
Ме нервира тоа што се потценува Бундес као демек другиве клубови освен Баерн се ко Хоризонт Турново.
Арсенал колку е појак од Леверкузен?
Ман.Ју колку е појак од Борусија Дортмунд?
Кристал Палас од Мајнц?
Не треба да ги величиме другиве лиги(особеноПремиер)ко да се светлосни години пред Бундес.
18 екипи имате у лигата бе, 4 кола помалце од останатите лиги, знаете ли колку свежина носат 4 слободни седмици за одмор во текот на сезоната?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Не се спремни физички Баерн и немаат екипа за цела сезона во Премиершит, не.
Како го кажувате ова со спремноста, како у Бундес да џогираат 90 минути.

Имаат втор состав што комотно може да конкурира за Топ 5 таму бе ало
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не се филмај дур не дојдат Вест Хем или Саутемптон и да ви ја дупнат главата. Физичка спремност што е потребна во ПЛ за една екипа чисто сумњам дека Баерн толку убедливо ќе ја добие лигата, ќе умрат до фебруари, исто како Челзи што умре во јануари.
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Во Германската Бундес лига играат физички најспремните фудбалери во светот и цел систем и концепт му е во физичката подготвеност а ти тука тресиш глупости како тоа Баерн ќе умреле до Февруари?

чекај чекај сериозен си:pos::pos:?

Малце ви беше шлакањето во Европа и сега спомнуваш како тоа Премиерлигата била тешка лига не знам што...а кога Англиските лиги доминираа 5-6 години во Европа тогаш не беше напорна?..и тогаш беше само што сега квалитетот е мизерен...

Баерн како ништо ќе издоминира со 10+ разлика во Премиер лигата со оглед на тие селските екипи испод 3-4 парчиња нема да бидат..па и Манчестер Јунајтед и Тотенхем можиш да ги рачунаш за такви моментално
 
H

HoT IcE

Гостин
Ја забеган што зборам така за Баерн, ама и ти си арен што викаш дека имал втор состав за топ5.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Scholes pred nekoj den so izjava deka Baern,Barsa,Real ke ja izdominiraat ligata so nad 10 poeni razlika pred vtoriot.Normalno dodeka bi bile vo moznost.

Potpolno e vo pravo.
 

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
Значи,Премиер лига(2015/16)-крај на сезона

Bayern M. 101
M.City. 81
Man.U. 73


Некои од позначајните натпревари на новајлијата

Тотенхем-Баерн. 0-4
Баерн-Ман.Ј. 4-1
А.Вила-Баерн. 0-8
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Mu ebavte majkata i vie sega :).Spored mene daleku podobri ekipi ima vo Anglija,Totenhem,Everton koi se dosta teski da se pobedat na nivni tereni.Vidovme i Celzi kako zavrsi kaj Totenhem.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Бундесот воопшто не е слаба лига и за потценување според мене, има добри и солидни екипи.
Али факт е дека Баерн е убедливо најдобар со играчки кадар и спремност.
 

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
Mu ebavte majkata i vie sega :).Spored mene daleku podobri ekipi ima vo Anglija,Totenhem,Everton koi se dosta teski da se pobedat na nivni tereni.Vidovme i Celzi kako zavrsi kaj Totenhem.
Не дека се лесни.Ама се нестабилни.
Зарем Рома се лесни на нивни терен.
Евертон комотно можеме да ги здробиме 0-5.
А и Тотенхем не знам зошто се величи цело време,а сепак е крајно нестабилен тим.
 
R

red.devil

Гостин
Не дека се лесни.Ама се нестабилни.
Зарем Рома се лесни на нивни терен.
Евертон комотно можеме да ги здробиме 0-5.
А и Тотенхем не знам зошто се величи цело време,а сепак е крајно нестабилен тим.
А кој е стабилен тим во Бундес освен Баерн? Аргументов ти вришти. И дај кога споредуваш Евертон, Тотенхем спореди со германски екипи а не Рома Шахтјор курци палци. Сакаш да докажиш нешто а не знаеш како иако имаш доволно аргументи да покажиш дека Баерн може да се носи во ПЛ.

Баерн ќе е шампион во ПЛ а може и во Ла Лига. Но тоа не значи дека Менхенгладбах (или како и да се вика - не играм спортска, не знам германски :D), Волсбург ќе си шетаат до второ, трето место (дури и да не се топ6 екипите во лигата). Друго, не го заборавајте фактот дека германците имаат зимски распуст повеќе од средношколците во Македонија а за разлика од нив во ПремиерШИТ (мора да му се врачи орден за уникатно именување на Стелтот :cuc: - гарантирам он е задолжен за именување улици, патишта, сали во вукојебинава ) имаат згуснат распоред тој период. Но сепак клучната разлика зошто Премиер Лигата е најгледана/атрактивна е тоа што ниту еден тим не се откажува до самиот крај и со тоа трошењето на играчите е поразлично. И ако ја додадете и агресивноста во лигата што доведува до повеќе повреди, кое што придонесува потешко да се влезе во форма и ритам на тимот како целина. Што сума сумарум ќе се плати данокот во Април/Мај со губење бодови или испаѓање од европски натпреварувања.

Освен Баерн не гледам друг тим што би го издржал тоа темпо. Ако мислите поинаку споделете. Само немојте примери Шахтор/Рома со нив не може ПЛ признавам.:D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom