Bundesliga 2014/15

Кој ќе биде шампион во Бундеслигата?


  • Вкупно гласачи
    152
Статус
Затворена за нови мислења.

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не, не можеше да почне пошто тие играчи што си ги навел дека требале да играат - играа ЛШ пред некој ден во убиствена утакмица со Сити. Баерн има уште 5 утакмици во многу краток период, треба ли да ги исцеди сите првотимци уште пред полусезоната???

Си пишал за пристапот - ете ти одговор горе. Не играат двете крила (едни од најдобрите светски), плус двата среднисти (исти едни од најдобрите). Каков пристап сакаш ти со други играчи?
jak tim i so rezervite treba da pobedi onakva ocajna ekipa ko hamburg ;) ekipa sto definitivno ke se bori za opstanok..[DOUBLEPOST=1411292107][/DOUBLEPOST]ama izgleda ne ste jak tim :icon_lol:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Колку ќе ми биде мило Рома да го победи Баерн, па макар и со 1:0. Ќе ми биде мило исто ко Милан да го победил :)
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
jak tim i so rezervite treba da pobedi onakva ocajna ekipa ko hamburg ;) ekipa sto definitivno ke se bori za opstanok..[DOUBLEPOST=1411292107][/DOUBLEPOST]ama izgleda ne ste jak tim :icon_lol:

Проблемот со Баерн оваа година ќе биде и мотивацијата 2 години по ред една година тројна круна лани БЛ и купот тешко оваа година да ја играат со исти жар секоја утакмица во БЛ посебно после ЛШ. А проблемот што викаш за ХСВ е што послабиве екипи сите играат убер мотивирано против Баерн и трчаат ко луди доволно беше да си ја глеал вчера утакмицата и ќе видиш дека ХСВ 90 минути трчаа ко мрднати напред пресинг назад бркаа. И коа ќе видиш следно коло пак ќе изгубат од некоја просечна екипа
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Конечно гол постигнаа Хамбургер. Голот на Пиазон беше ремек дело.

Баерн, Гладбах, Хофенхајм и Мајнц без пораз во првите 6 кола, Вердер, ХСВ и Фрајбург без победа.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Хамбургер мора да испадне сезонава, ти ебам умрената екипа.
Интересен факт ХСВ се единствената екипа која никогаш не испаднала од лигата, и се гордеат со тоа. Има на стадионот саат кој мери колку долго не испаднале.



Лани за малце ќе се ресетираше, годинава нема спас.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Bavarci neka ni e cestito novata titula :)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Дортмунд 4ти пораз!!! Ке се фокусираат сега кон ЛШ, не им останува ништо друго сезонава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom