Barclays Premier League - Season 2015/2016

Кој ќе биде новиот шампион во Премиер лигата?


  • Вкупно гласачи
    465
Статус
Затворена за нови мислења.

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.232
Поени од реакции
6.737
Еј,а ако шеици го купат Лестер и направат ненормални трансфери и освојат уште 3-4 титули во наредните 10 години,дали ќе се бројат како пластични?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Миле ми текна, нека стигне до Дејли мејл и останативе медиуми од мрава крава што прават, дека аболиран криминалец го слави успехот на Лестер на фб, ќе издејствуваат да ја затворат за нарушување на углед на клубот :ROFLMAO:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.708
Поени од реакции
5.351
Читајте ги постовите во евентот.

SNIMA SE MONTEVIDEO TRI O LESTERU. MILOŠ BIKOVIĆ IGRA VESA MORGANA

:pos:
Hvala Vucicu sto nam je ovo omogucio.


Vucic saziva vanrednu konferenciju za novinare:
Po prvi put u istoriji Srbije, Lester uzima titulu prvaka Engleske.

:pos: :pos:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Член од
14 април 2012
Мислења
31.594
Поени од реакции
62.688
Види ги се степаа мртвиве кокошки, мрш да ви ебам све мртво и така не заслуживте титула, ајде назад у кокошарник.



Иначе мора да му се признае на @Stefan-kobe тоа што уште пред 2-3 кола примети дека смрдело на лузерството на Раниери, секоја чест Стеку.
Истотака и предвидувањето на @vidooq кој уште во Декември негде после утакмицата во купот помеѓу Лестер и Тотенхем прогнозираше дека ќе паднат лисиците пошто изиграле многу слабо на таа утакмица.


:D :icon_lol:

Најголемо спортско достигнување во историјата на човештвото, нема што повеќе да се додаде, мило ми е за Лестер, и лани ми беа симпатична екипа пред се поради Камбијасо.
Мило ми е за оваа скупштина, за Шмајхел, избркан од Сити ко неталентиран, за Марез кој на 20 години почнал фудбал да игра, за Варди кој работел у фабрика до пред 2-3 години, за Дринквотер избркан од Јунајтед, за Хут тешка резерва у Челзи, за Морган животното, за Канте неуморливиот, неумољиви Енголо Канте. :icon_mrgr:
Највеќе за Раниери, толку оспоруваниот Чичко Клаудио, мирниот и повлечен римјанин кој нема грам титула у кариерата и човек кој пред 9 месеци губеше од Фарски Острови и Косово. Летоска се смеевме кога го превзема Лестер, сега му се дивиме на остварувањето.
Овие поздравите ти се како кога џерард го дупи карагер што нема ПЛ титула, пошто ти го превиде успехот на Лестер до титулата во Декември.

Секоја чест за Лестер, не знам што да кажам, ги срушија сите граници на статистиката која сите ја милуваме тука на форумот, ке кренат ПЛ титула со 35% посед на топка. Вакво нешто не постои во ниедно фудбалско првенство. Со клупа која е смешна, со една иста 11-ка, со едни исти замени, со една иста тактика.

Наклон до земја.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.430
Поени од реакции
42.705
За Астон Вила „желбава“ ти се остварила исто... :icon_lol:
Лани на Велигден (беше околу 10ти Април, одма после Благовец) седиме со другари, муабет нешто за фудбал, ПЛ....и велам: "абе овие Лестер последни се, ама ептен убав фудбал играат. Ќе трчат 80 минути, Вес Морган ќе си даде авто гол и ќе им ебе матер на сите." А и стварно беше така, и буквално им го сереше цел труд на соиграчите....ама говедото како да ме слушна и еве го година дена после тоа е во тимот на сезоната, им донесе многу битни 3 поени на мечот со Саутемптон и како шлаг на тортата со гол против мојот Манчестер да им ја донесе титулата на лисиците. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom